Home Bitcoin (BTC) Haberleri 1 Milyar Dolar’lık Bitcoin Coinbase’den Çıktı, BTC Arz Sıkıntısı Devam Ediyor

1 Milyar Dolar’lık Bitcoin Coinbase’den Çıktı, BTC Arz Sıkıntısı Devam Ediyor

0
1 Milyar Dolar’lık Bitcoin Coinbase’den Çıktı, BTC Arz Sıkıntısı Devam Ediyor

Son iki haftadır Bitcoin (BTC) fiyat artışı görülmemiş biir şekilde ATH yapa yapa çıktı.

21 Şubat Pazar günü, BTC fiyatı 58.350 $ dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bununla birlikte, BTC şu an itibariyle 56.000 $ ‘ın altına geri döndü, ancak art arda üçüncü gün için 1 trilyon $ dolar’ ın üzerinde piyasa değeriyle devam ediyor.

JPMorgan analistleri, bu sürekli yükselişin arkasındaki ana nedenlerden birinin, Bitcoin (BTC) likiditesinin beklenenden daha hızlı kuruması olduğunu belirtiyor.

Bloomberg geçtiğimiz Cuma günü JPMorgan Chase & Co’da stratejist olan Nikolaos Panigirtzoglou tarafından sunulan müşterilere yönelik bir nota erişti. Stratejist şunları yazdı :

“Piyasa likiditesi şu anda Bitcoin için altın veya S&P 500’den çok daha düşük, bu da küçük akışların bile büyük bir fiyat etkisi olabileceği anlamına geliyor”.

Bu nedenle, Bitcoin (BTC) fiyatında daha yükseğe veya aşağıya doğru büyük dalgalanma görebilmemiz için güçlü bir olasılık var.

Son fiyat rallisi, mevcut zamanların en büyük oyuncularından bazılarını şaşırttı. Geçen Cumartesi Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin fiyatının ‘yüksek’ olduğunu söyledi. Ancak BTC , Pazar gününden itibaren yükselişinin yeni zirvelere ulaşmasına devam etti .

Tesla, 8 Şubat’ta iki hafta önce 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Ancak son BTC fiyat rallisi ile Tesla şu ana kadar 1 milyar doların üzerinde getiri elde etmiş görünüyor.

Bu, şirketin 2020’nin tamamındaki 720 milyon dolarlık kârından % 30 daha fazla.

Coinbase’den 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Çıktı

Whale Alert’ten alınan verilere atıfta bulunan popüler Twitter, Bloqport’un son 24 saatte yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin’in (BTC) Coinbase borsasından çıktığını bildirdi.

Bu, Bitcoin‘in çoğunun soğuk depolamaya gittiği piyasadaki OTC anlaşmaları yoluyla mümkün olabilir.

İlginç bir şekilde, bu devasa fon hareketi, MicroStrategy’nin 1 milyar dolarlık dönüştürülebilir tahvil teklifiyle aynı zamana denk geliyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçen Cuma Twitter hesabında şu resmi duyuruyu yaptı:

Bitfinex kripto para borsası baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Bitcoin, sektöre karşı yürütülen korku, belirsizlik ve şüphe yağmuruna karşı dayanıklı görünüyor”.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here