Home Binance Haberleri Binance Vadeli İşlem Hacmi İle Rakiplerine Fark Attı 100 Milyar Dolar Hacime Ulaştı

Binance Vadeli İşlem Hacmi İle Rakiplerine Fark Attı 100 Milyar Dolar Hacime Ulaştı

0
Binance Vadeli İşlem Hacmi İle Rakiplerine Fark Attı 100 Milyar Dolar Hacime Ulaştı

Önde gelen kripto borsası Binance’in türevler kolu olan Binance Futures’ın günlük işlem hacmi, kripto piyasası bir hız treninden geçerken 100 milyar doların üzerinde rekor bir seviyeye ulaştı.

Kripto piyasası bir roller coaster haftasından geçerken Binance, türev platformundaki alım satım faaliyetlerinde bir artış gördü ve günlük hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükseldi.

Binance Futures İşlem Hacmi 100 Milyar Doları Aştı

Paylaşılan verilerde önde gelen borsa, Binance Futures‘ın 24 saatlik hacminin dün 100 milyar doları aştığını ve Coingecko ve CoinMarketCap verilerinin doğruladığını belirtti.

2019’da başlatılan Binance Vadeli İşlemler, Eylül 2020’de işlem hacmine göre kısa sürede kripto piyasasındaki en büyük türev platformu haline geldi. 

Konuşurken Aaron Gong, Binance Futures Başkan Yardımcısı CryptoPotato, döviz bu kayda değer bir büyüme tanık için heyecan verici olsa da, aynı zamanda bir meydan okuma sunuyor kaydetti.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin genel olarak büyük kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin, bu sanal varlıklara ilişkin kamuoyunun farkındalığını artırdığını kabul etti.

Gong ayrıca, ilgideki bu yeni artışla borsanın hızla büyüyen müşteri tabanının ihtiyaçlarına ayak uydurması gerektiğini söyledi.

“Heyecan verici olmakla birlikte, kullanıcı aktivitesindeki ve ticaret hacmindeki önemli artış, sektörümüzde de bir zorluk teşkil ediyor. Kullanıcılar doğal olarak sorunsuz ve hızlı bir ticaret deneyimi arzuluyor, bu nedenle bu, kullanıcıların önde gelen bir borsadan bekleyeceği bir deneyim düzeyini sağlamaya devam etmemizi sağlamaya odaklanmak için en az herhangi bir zaman kadar önemli. “

Kullanıcı Deneyimi

Gong, Binance Futures’ın müşterilerine yeni yatırım ürünleri sunmanın yanı sıra sorunsuz işlemler sağlamak için kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştirdiğini sözlerine ekledi.

Binance Futures‘ın en son yatırım ürünü olan ve bu ayın başlarında piyasaya sürülen USDT marjlı üç aylık vadeli işlemlerden bahsetti. “Kullanıcılara iki işlem parametresine göre seçim yapma olanağı sunar (USDT marjlı ve madeni para marjlı; çeyrekler ve kalıcılar).”

Büyük geleneksel kurumsal yatırımcılar sektöre girdiğinde, üç ayda bir vadeli işlem yapma seçeneği, geleneksel finans alanında çalıştıkları gibi kripto piyasasına girmelerini sağlayacaktır.

5,38 Milyar Dolar Liq Edildi

Binance Vadeli İşlemler günlük hacimlerinde yeni bir dönüm noktası kaydederken, kripto piyasası son 24 saatte büyük bir darbe aldığı için yatırımcılar kayıpları saymaya başladı.

Bitcoin’in saatte 55.000 dolardan 45.000 dolara düşmesiyle , veriler borsalar arasında piyasadan toplam 5,38 milyar doların likide edildiğini ortaya koydu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here