Home Analiz 13 Mart’a Genel Bakış: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Tezos

13 Mart’a Genel Bakış: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Tezos

0
13 Mart’a Genel Bakış: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Tezos

Bitcoin (BTC)

Dün, yükselen küresel piyasa krizinin ardından Bitcoin’in fiyatı% 40’ın üzerinde düştü. Bu ölümcül dalıştan önce, Bitcoin üç gün boyunca 8000 dolarlık işareti birleştiren zayıflık belirtileri gösterdi.

Bu arada, tüm bu düşüş senaryosu Şubat ayının en yüksek seviyesi olan 10.500 $ ‘dan başladı.

Ne yazık ki Bitcoin için fiyat sadece 4 ayın en düşük seviyesine düştü, ancak şimdi Haziran 2019’da kurulan uzun vadeli bir iniş kanalı içinde tekrar işlem görüyor. bugün 5800 dolara. Bitcoin şu anda 5000 doların üzerinde işlem görüyor.

Fiyat bu inen kanalın içinde sıkışıp kalırsa, Bitcoin’in bir kopma gerçekleşene kadar ivme kazanması zor olacaktır. Bitcoin 4.000 $ ‘ın altına düşerse, piyasa 3600 $’ a (dünkü düşük) ve ardından Aralık 2018 düşük olan 3200 $ ‘a düşebilir.

Btc chart

Ethereum (ETH)

235 $ ‘lık haftalık açılıştan itibaren, Ethereum, günlük en düşük 86 $’ a ulaşmak için değerinin% 80’inden fazlasını kaybetmişti. Kanalın desteğinin yanına düştükten sonra ETH, günlük grafikte gri ile işaretlenmiş 140 $ ‘lık kritik direnç alanına hızlı bir% 60 iyileşme gördü. Şu an itibariyle Ethereum, ABD Doları karşısında 120 dolar civarında işlem görüyor.

Ethereum kanalın üstünde ve en önemlisi gri direnç alanında yükselebilirse, bir miktar yükseliş hareketi düşünmeye başlayabiliriz. Aksi takdirde, Ethereum kanal sınırında kalarak mücadele etmeye devam edecekti.

Eth chart

Bitcoin’e karşı, Ethereum olumsuz yönde büyük bir fiyat hareketi gördü, ancak dün 0,021 $ BTC seviyesi civarında destek buldu, ardından 2 aylık bir destek hattı (beyaz) izledi. Düşüşlere rağmen, pazar% 3,5’lik kazançların ardından geri döndü.

Boğaların şu anda bağlılık gösterdiği ortaya çıktı. Daha fazla itebilirlerse, ETH’nin fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde 0,025 BTC direnç seviyesine ulaşabilir. Dahası, Ethereum, alıcıların 0.028 BTC seviyesini geri kazanması durumunda yeni bir ralli başlatabilir. Bununla birlikte, pazar hala orta vadede düşüş eğilimindedir. Ayılar bu beyaz çizginin altındaki basınca devam ederse, 0.018 BTC, 0.02’nin ötesindeki bir sonraki satış hedefi olacaktır.

Eth -btc

Ripple (xrp)

Bu hafta Ripple, birkaç hafta önce başlayan düşüş düzeltmesinin ardından ivme kaybetmeye devam etti. Bugün, XRP / USD çifti, Ripple’ın geçen ay satmaya başladığı 0.335 $ direnç seviyesinden dört haftalık tutarlı bir düşüşün ardından 9 ayın en düşük seviyesi 0.11 $ ‘a ulaştı.

Günlük grafikte görebildiğimiz gibi, Ripple şu anda mavi uzun vadeli bir destek hattı tarafından destekleniyor. Küçük bir toparlanmanın ardından XRP şimdi 0.148 $ seviyesinde işlem görüyor. Hacim artarsa, Ripple yukarı tarafta 0,2 $ tekrar test edebilir. Ancak, satıcılar ilgi göstermeye devam ederse fiyat 0.11 dolara kadar kayabilir.

Xrp-usd

Bitcoin’e karşı, Ripple son 24 saat içinde% 5 arttı. Piyasa şu anda haftalık 2400 SAT seviyesine kadar destek bulduktan sonra güç gösteriyor. 3000 SAT psikolojik seviyesinden yapılan keskin bir retten sonra, Ripple şimdi 2820 SAT seviyesine düştü.

Alıcılar 3075’in ilk beyaz direnç çizgisini aşabilirse, XRP fiyatının ikinci 3321 SAT seviyesini geri kazanmasını bekleyebiliriz. Aşağı yönde, fiyatın düşmesi durumunda 2600 SAT ve 2400 SAT seviyeleri saatte olmalıdır.

Xrp-btc

Litecoin

Baş ve omuz deseninin ardından, Litecoin son birkaç gün içinde büyük bir düşüş gördü ve bu ay değerinin% 50’sinden fazlasını kaybetti. Dün 2019 Aralık ayı düşük seviyesini düşüren LTC, günlük grafikte yeşil olarak işaretlenmiş 24 $ ‘lık uzun vadeli desteğe düştü.

LTC, 40 dolarlık kilit direnç alanını yeniden test etmek için geri döndü, grafikte mavi olarak işaretlendi, ancak kırılamadı. Reddetmenin ardından Litecoin şu anda 34 $ ‘dan işlem görüyor. 40 $ ‘ın üzerinde bir kırılma 50 $ ve üzerinde bir artış sağlar. Bununla birlikte, Litecoin düşerse, yeşil çizgiler bir kez daha destek görevi görebilir.

Ltc-usd

0,0080 BTC işareti etrafında bir çift üst oluşturduktan sonra, Litcoin büyük bir düşüş gördü ve Ağustos 2019’dan beri oyulmuş olan azalan kanal sınırının içinde geri döndü.

Küçük bir sıçrama ile Litecoin şu anda 0.067 BTC seviyesinde dirençle karşı karşıya. LTC, bu kanalın 0,0070 ABD doları BTC seviyesini yeniden alma direncini aşabilirse, alıcılar için bir sonraki hedef 0,008 BTC direnç düzeyi olacaktır. Tersine, fiyat geçerli seviyede reddedilirse Litecoin mavi destek bölgesine geri dönebilir. Litecoin daha fazla düşerse kanalın desteği (0.0050 BTC) bir sonraki satış hedefi olabilir.

Ltc-btc

Tezos

Tezos günlük grafikte aşırı satılıyor. Günlük düşük seviyeden (1.1 $) hızlı bir toparlanmadan sonra, fiyatın günlük grafikte turuncu renkte görülebileceği gibi, hala 1,8 $ kritik bir direnç seviyesinin altında 1,57 $ seviyesinde işlem gördüğünü görebiliriz. Yine de Tezos bu direncin üzerinde ivme kazanmaya çalıştı, ancak başaramadı.

XTZ bu hafta 1,8 doların üzerinde, özellikle de 2 doların üzerinde bir dirençle kapanmayı başarabiliyorsa, önümüzdeki günlerde bir yükseliş fiyatı 2,5 $ ve 3 $ olarak tahmin edebiliriz. Değilse, daha fazla düşüş reaksiyonu meydana gelebilir. Bu durumda, 1,1 dolar yeniden ziyaret edilebilir ve eğer kırılırsa 0,5 dolar bile olabilir.

Tezos-Usd

Bitcoin’e karşı Tezos şu anda 0.00025 BTC destek seviyesine güveniyor. Tezos’un günlük grafikte bu turuncu alanın altına düşmesi durumunda kırmızı yükselen trend çizgisinde hala destek var. Son bir saat içinde% 2.32 kaybedilen Tezos, şu anda 0.002989 seviyesinde fiyatlandırılıyor.

Yazma sırasında, Tezos hala düşüş eğiliminde olmasına rağmen, boğalar fiyat eylemlerine tepki veriyor. Alıcılar baskıyı arttırırsa, bir sonraki direncin 0.00035 BTC ve belki de 0.00040 seviyesi (tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın) olmasına dikkat edebiliriz. Bir satış işlemi XTZ’yi 0.00025 BTC desteğine geri döndürebilir. Bu seviyenin altındaki destek, 5 aylık kırmızı yükseliş çizgisinin hemen altında 0.00020 BTC’dir.

Tezos-Btc

Kaynak : Michael Fasogbon 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here