Home Altcoin Haberleri USDC Haberleri Circle’ın USDC’si Hızla Büyüyor, Tether Pasta Payını Kaptırıyor

Circle’ın USDC’si Hızla Büyüyor, Tether Pasta Payını Kaptırıyor

0
Circle’ın USDC’si Hızla Büyüyor, Tether Pasta Payını Kaptırıyor

Pazar lideri Tether, pasta payının bir kısmını rakiplerine kaptırırken, stabilcoin dünyasında işler sarsılıyor.

Tether, hazinesi şu anda dolaşımda olan USDT’de neredeyse 27 milyar rekor bir seviye ile son 3 yılldır piyasanın hakimiydi.

Bununla birlikte CoinMetrics’in en son rakamları, pazar payının ilk kez % 75’in altına düştüğünü gösteriyor. Dolara sabitlenmiş varlıklar için tek bir merkezi sağlayıcıya güvenmek asla iyi bir fikir olmadığından, daha stabilcoin seçenekleri genel olarak endüstri için iyidir.

USDC Daha Hızlı Büyüyor

Tether’in ana rakibi, Circle’dan başka bir merkezi stabilcoin olan USDC’dir. CoinMetrics, pazar payının yaklaşık% 15 gibi en yüksek seviyesine tırmandığını bildirdi. Şirketin kendi istatistiklerine göre, dolaşımda 5,1 milyar USDC var, ancak Coingecko 5,9 milyar ile biraz daha yüksek olduğunu bildirdi.

CirclePay’in ve stabilcoininin Blockfolio’nun yeni ticaret uygulamasına entegrasyonu da USDC’nin benimsenmesini artırmaya yardımcı olacaktır. Firma, USDC’nin düzenlenmiş finansal kurumlar tarafından verildiğini ve tamamen ayrılmış varlıklarla desteklendiğini iddia ediyor.

Öte yandan Tether, denetimleri nedeniyle hala soruşturma altında ve ABD’li milletvekilleri tarafından yeni ‘İstikrar Yasası’nın kabul edilmesi halinde baskı altına girebilir. Tasarı kabul edildiğinde, stabilcoin ihraççılarının yeminli bankacılık lisansı alması, Federal Rezerv tarafından denetimlere sunulması, sigorta edinmesi ve muhtemelen FED’de varlık depolaması gerekir.

Geçen yılın aynı döneminden bu yana, Tether şeffaflık raporuna göre USDT piyasa değeri veya arzı% 520 arttı ve şu anda 26.77 milyar . Öte yandan, Circle’ın stablecoini, son on iki ayda arz açısından% 1,225 arttı.

USDC’nin DeFi’deki kullanımı arttıkça 2021’e kadar Tether’in pazar payını yemeye devam etmesi muhtemeldir .

Diğer Tether Rakipleri

Dai, yukarıdaki ikisinden sonra üçüncü en büyük stabilcoin’dir ve tamamen merkezi olmayan ve MakerDAO’daki kripto teminatıyla desteklenme avantajına sahiptir.

Dai, geçen yıl dolaşımdaki arz açısından da patlayıcı bir büyüme gördü. Şu anda dolaşımda olan rekor 1,6 milyar Dai var ve geçen yıl% 1.400 arttı.

Coingecko’ya göre Binance’in BUSD dolara sabitlenmiş varlığı, yaklaşık 1,4 milyar piyasa değeri ile dördüncü büyük. Bu edildi Eylül 2019 yılında başlatılan ve Nisan 2020 yılından bu yana, artış oranı yaklaşık 600% olmuştur.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here