Home Altcoin Haberleri DeFi Haberleri Uniswap 100 Milyar Dolarlık İşlem Hacmini Geçti

Uniswap 100 Milyar Dolarlık İşlem Hacmini Geçti

0
Uniswap 100 Milyar Dolarlık İşlem Hacmini Geçti

Popüler otomatik piyasa yapıcı ve merkezi olmayan borsa Uniswap, kümülatif işlem hacminde 100 milyar doları geçti.

Uniswap (UNI), merkezi olmayan finans (DeFi) pazarına yönelik iştah artmaya devam ederken kümülatif işlem hacminde 100 milyar dolara ulaşan ilk merkezi olmayan borsa (DEX) oldu.

Bu arada, UNI tokeni kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi ve platform şu anda yaklaşık 4 milyar dolarlık toplam değeri kilitlendi (TVL).

Uniswap 100 Milyar Dolarlık Dönüm Noktasını Geçti

15 Şubat 2021 Pazartesi günü tweet atan platform yaratıcısı Hayden Adams, Uniswap’in kümülatif işlem hacminde 100 milyar doları aştığını açıkladı.

Uniswap, bu kilometre taşına ulaşan ilk DEX’tir ve 2020’nin ortasından bu yana DEX faaliyetindeki muazzam büyümenin bir başka kanıtıdır.

Uniswap‘in dönüm noktası , Aralık 2020’de 50 milyar dolar sınırına ulaşmasının üzerinden tam olarak üç ay geçti .

Gerçekten de, kripto analiz sağlayıcısı Dune Analytics’ten gelen veriler, Uniswap kümülatif hacim tablosunda Temmuz 2020’de başlayan büyük bir artış olduğunu gösteriyor.

2020 yazı, muhtemelen Compound gibi mavi çipler için likidite madenciliği ve yönetişim tokenlerinin lansmanı ile DeFi kıvılcımının başlangıcıydı. (COMP) ve Balancer (BAL) protokolleri.

Uniswap ve SushiSwap gibi diğer DEX platformlarındaki muazzam ticaret hacimleri, Ether (ETH) işlem maliyetlerinde büyük bir artışa neden oldu .

Gas ücretleri artık düzenli olarak yüksek ve daha ucuz işlemlere yol açacak Layer-2 (L-2) ölçeklendirme çözümlerinin ortaya çıkmasına neden oluyor.

DEX Hacimleri Büyümeye Devam Ediyor

Dune Analytics’e göre , Ocak 2021’de DEX işlem hacmi yaklaşık 61,6 milyon dolarlık yeni bir rekor kırdı.

Şubat ayı rakamları neredeyse yarı yolda, bu da kartlarda yeni bir aylık DEX hacmi rekorunun olabileceğini gösteriyor.

Uniswap, kümülatif işlemlerde 100 milyar doların üzerinde ödeme yapmanın yanı sıra, TVL’ye 1 milyar dolar da ekledi. BlokchainTR tarafından daha önce bildirildiği üzere , önde gelen DEX platformu, Kasım 2020’nin ortalarında TVL’de 3 milyar doları aştı.

DeFi toplayıcı DeFipulse’nin verilerine göre , Uniswap şu anda platformda kilitli olan Ether’in toplam değerinde yaklaşık 4 milyar dolar ile TVL açısından beşinci sırada yer alıyor.

Uniswap, aynı zamanda, SushiSwap’in Uniswap’in nakliyesinden yarım milyar dolardan daha az uzaklıkta olduğu, TVL’ye dayanan ikinci en yüksek DEX’tir.

Token fiyatı cephesinde, UNI Şubat ayının başlarında tüm zamanların yeni bir seviyesine ulaştı, ancak hareket, fiyatını 20 $ işaretinin altına alan hızlı bir geri çekilme ile karşılaştı.

Düşüş trendi 19 $ ‘a düşmüş gibi görünüyordu, UNI 21 $’ ın üzerinde bir sıçrama muhtemelen tüm zamanların en yüksek fiyatının ötesinde başka bir saldırı için güçleniyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here