Home Altcoin Haberleri Tron’daki USDT İşlemleri Ethereum Tether İşlemlerini Solladı

Tron’daki USDT İşlemleri Ethereum Tether İşlemlerini Solladı

0
Tron’daki USDT İşlemleri Ethereum Tether İşlemlerini Solladı

Son iki ayda, tether işlemleri önemli ölçüde yükseldi. Ancak daha yakın zamanlarda, Tron ağındaki USDT işlemleri Ethereum blok zincirindeki tether transferlerinin sayısını geçti.

Vahşi doğada çok daha fazla ERC20 tabanlı bağa rağmen, TRC20 standardını kullanan basılan stabilcoin, tüm yıl boyunca çok daha büyük bir işlem sayımı gördü.

Tether (USDT) , baskın bir stabilcoin’dir ve token, piyasa değeri olan hemen hemen her dijital varlık ile eşleştirildiği için çok sayıda borsada kullanılır. USDT , bugün 24,9 milyar dolarlık değerleme ile üçüncü en büyük piyasa değerine sahip.

Son 24 saat boyunca piyasa verileri, tether’in ( USDT ) küresel ticaret hacminde 17 milyar $ gördüğünü gösteriyor . İlk günlerde, Tether Omni Layer ağında basıldı, ancak son dört yıldır USDT tokenleri diğer blok zincirlerine taşındı.

2021’de USDT , Ethereum, Tron, Bitcoin Cash, EOS , Liquid, Solana ve Algorand dahil olmak üzere sayısız zincirde çıkarıldı. İplerin büyük bir çoğunluğu Ethereum’un ERC20 standardı kullanılarak basıldı ve bu tokenler son yıllarda önemli işlem sayıları gördü.

Ancak bu yıl, Tron ağından kaynaklanan tether ( USDT ) işlem sayısının ERC20 rakibinden daha iyi performans göstermesi nedeniyle farklı bir hikaye oldu . 2021’de her gün, Tron tabanlı tether ( USDT ) işlem sayıları (tx sayısı) daha da arttı .

Örneğin, Coin Metrics’ten alınan veriler üç gün önceki son sayımı gösteriyor, TRC20 ipleri 247.000 işlem görürken, ERC20 ipleri o gün 179.000 işlem gördü. Şimdi, TRC20 iplerinin daha büyük bir tx sayısına sahip olmasına rağmen, ERC20 USDT’lerin toplam hacmi uzlaşma açısından hala 2 kat daha değerlidir.

TRC20 tabanlı ipler, tüm yıl boyunca her hafta Ethereum tabanlı tether tx sayılarını geride bıraktı. Tabii ki, kripto para birimi savunucuları, Ethereum’dan Tron’a geçişin hızlandırılmış işlemlere kadar büyük olasılıkla artan ETH ağ ücretlerinden kaynaklandığından şüpheleniyor .

Tron ağındaki ücretler neredeyse yok denecek kadar azdır ve Coin Metrics verileri, BTC’nin 24 Ocak 2021’deki günlük 254.000’den fazla işlemine kıyasla zincirin günde 3,1 milyon işlemi işlediğini göstermektedir .

Günlük Ethereum işlemleri şu anda her 24 saatte bir milyonun üzerindedir, ancak eterle işlem ücretleri Tron ağının ihmal edilebilir transfer maliyetlerinden çok daha yüksektir.

Yayınlandığı anda Ethereum ağda medyan işlem ücreti verilerine göre bitinfocharts.com gösterileri ücretleri işlem başına şu anda 4,80 Dolar civarında bulunmaktadır. 2021’de ETH işlem ücretlerinin 5 dolar aralığının üzerine çıktığı birkaç gün oldu .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here