Home Kripto Para Haberleri Başarısız Bir ICO Ve Kızgın Yatırımcılar

Başarısız Bir ICO Ve Kızgın Yatırımcılar

0
Başarısız Bir ICO Ve Kızgın Yatırımcılar

Başarısız olan Telegram‘ın ilk kripto para teklifinden (ICO) hoşnutsuz yatırımcılar , sohbet uygulaması operatörünün kurucusu Pavel Durov’un, cebinden kalanlara borcunu ödemek için şirketteki hissesini satması gerektiğini söylüyor.

Yatırımcılar , ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) geç bir düzenleyici müdahalesinin ardından nihayetinde durdurma kararı alan TON ağında ve gram tokeninde toplamda yaklaşık 1,7 milyar ABD doları tuttular .

Durov daha sonra yatırımcılara anında % 77 oranında kısmi geri ödeme almayı seçebileceklerini veya bir yıl bekleyip fazladan % 10 alabileceklerini bildirdi. İkinci seçeneği seçenlerin ödemeleri bu yılın Nisan ayında yapılacak. Durov, Haziran 2020’de yatırımcılara “hem doğrudan hem de kredi anlaşmaları şeklinde 1,2 milyar ABD Dolarından fazla” ödeme yaptıklarını iddia etti.

Ama bazı yatırımcıları bu olanların aksini söylemekte ısrar ediyor ve paralarını geri istiyorlar.

Medya kuruluşu, konuya aşina isimsiz bir kaynaktan alıntı yaparak Durov’un topladığı parayı zaten Telegram’a yatırdığını belirterek,

“Durov, 1.7 milyar USD topladı ve anlaşılan o ki kendisi için neredeyse 500 milyon USD tuttu. Telegram’ın bir bölümünü veya tüm şirketi satmalı ve yatırımcılara ödeme yapmalı çünkü parayı TON ağına değil Telegram’a harcadı. “

Ve durum Durov için daha da kötüye gidebilir. Aynı medya kuruluşu, Mindrock Capital’in Telegram’ın projesine de yatırım yapan başkanı Pavel Cherkashin’in “birkaç yatırımcı grubunun” Durov aleyhine dava açmaya hazırlandığını iddia ettiğini iddia ediyor.

Peki Bundan Sonra Ne Olacak

Bununla birlikte, yatırımcılar aynı medya kuruluşuna Durov’un mahkemelerde olumlu bir hukuki sonuç elde etme konusunda umutlu olacağını, çünkü yatırımcılar nakitlerini paylaşmadan önce olası riskler konusunda uyarıldığını ve ayrıca toplanan fonların her ikisinin de kullanılacağı söylendi. TON için ve Telegram markasını güçlendirmek için.

Ayrıca, bazı yatırımcılar da Rusya’nın cevabı kurdu Durov içinde kaybolan inanç, etmemiş gözüküyor Facebook , VKontakte . Bunlar arasında Forbes Rusya’nın “Durov’a kredi vermeyi kabul ettiği” dediği ödeme platformu Qiwi’nin kurucusu Sergey Solonin de var.

Medya kuruluşu, Nisan 2021’de ilk yatırımlarının% 110’unu almak isteyen başka bir yatırımcının alacaklılarını ödemek için Telegram’ın şirkete yeni hissedarlar çekeceğini iddia ettiğini söylüyor.

Ve diğer isimsiz kaynak iddia edildi,

“Durov’un Telegram çevresinde küresel bir ekosistem oluşturma fırsatı var – bu proje yörüngesinin yarısında bile değil.”

Durov geçtiğimiz günlerde Telegram’ın önümüzdeki yıl para kazanmaya çalışacağını duyurdu , ancak sıradan kullanıcıların yine de reklamsız bir deneyimin keyfini çıkarabileceğini iddia etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here