Tezos Nedir? Tezos İyi Bir Yatırım mı? Tezos’a Yatırım Yapmalı mıyım?

0
490

Tezos’a Yatırımı

Tezos’a Yatırım Yapmalı mıyım? Tezos İyi Bir Yatırım mı?

Tezos, Ethereum, EOS veya Cardano gibi diğer kriptoları geçecek mi?

Tezos ve yatırım potansiyeli ile ilgileniyorsanız bu yazı tam size göre. Trading Education olarak, tüm finansal sorularınıza yanıt vermek için buradayız .

Öyleyse ne Tezos ve Tezos (XTZ) iyi bir yatırım mı? Tezos neden en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biri ve neden bu kadar çok yatırımcı Tezos’u merak ediyor?  

Tezos Satın Al 

Artık Tezos satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile  kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler! 

XTZ yatırımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve Tezos’a yatırım yapmaya değip değmeyeceğine kendiniz karar verin!

Tezos yatırım dünyasında yeniyseniz, Tezos’un iyi bir yatırım olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz yoksa Tezos’a yatırım yapmalı mıyım? Peki, Tezos XTZ’ye yatırım yapmayı düşünmeden önce, Tezos ile ilgili tüm endişeleri ortadan kaldıralım.

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br />
<p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br />
<p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br />
<p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br />
<p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br />
<p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Tezos Yatırımına Başlarken

Tezos ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamak için önce yapmanız gerekenler çevrimiçi kayıt Tezos satın almanıza ve yatırım yapmanıza izin verecek bir borsa ile. Bir borsa komisyoncusu, Tezos’un yanı sıra listeledikleri diğer kripto para birimlerini satın almanızı ve satmanızı sağlayan çevrimiçi bir platformdur.

Tezos nedir?

İlk etapta Tezos nedir? Tezos, eşler arası işlemlerin ve akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılabilen açık kaynaklı bir blockchain tabanlı platformdur. 

Diğer kripto para birimleri gibi Tezos da finans sektörünü merkezden uzaklaştırmayı ve hayatın her kesiminden insanlara eşit erişim sağlamayı hedefliyor.

Burada, Tezos’un 2014’te Arthur ve Kathleen Breitman tarafından benzersiz bir merkezi olmayan ekosistem olarak önerilmesine rağmen , platformun birkaç yıl sonra piyasaya sürüldüğünü belirtmeliyiz ; Tezos, 2018’de piyasaya sürüldü.

İşin tuhafı, Tezos’un kurucusu bir zamanlar Tezos’un akıllı sözleşmeler için eski Yunanca sözcük olduğunu söylemişti. İsmin kökeni şüpheli olsa da Tezos’un ilk başarısı şaka değildi. Birkaç yıldan az bir süredir Tezos, kripto para birimi yatırım sektöründe lider blok zinciri projelerinden biri olarak kendini kanıtladı. 

Şimdi Tezos, dünyanın en büyük rakiplerinden biridir. Bitcoin ve Ethereum ve yukarıda da belirtildiği gibi Tezos – tıpkı diğer kripto para birimleri gibi – merkez bankalarına ve yetkililere olan ihtiyacı azaltmayı hedefliyor. 

Hepsi bu değil! Tezos bir adım daha ileri giderek, sert çatallanma riskini almadan değişebilen ve gelişebilen gelişmiş bir altyapı sunar. Sert çatalların bir ağın protokolündeki herhangi bir büyük değişikliği ifade ettiğini unutmayalım. Tezos’un en iyi yönü, kullanıcıların gerçek blockchain teknolojisindeki yükseltmeler ve gelişmeler için teklifleri oylayabilmesidir. 

Benzersiz bükülme, kullanıcıların ve yatırımcıların ağın yönetimine şu adla bilinen bir süreç aracılığıyla katılabilmesinden kaynaklanmaktadır:Stake Etme, Bu sürecin dürüst olmasını sağlamak için, her katılımcının bir depozito yatırması ve 8.000 XTZ’lik bir rulo olan XTZ’yi yatırması gerekir. 

Fırıncılar, 23 güne kadar süren çok aşamalı bir süreçte önerilen değişiklikleri oylayabilirler ve değişiklikler ancak bir süper çoğunluk tarafından desteklendikten sonra tam olarak uygulanır. 

Geliştiricilerin belirttiği gibi, “Tezos, paydaşların daha sonra ağa otomatik olarak dağıtılan protokol yükseltmelerini onaylamaları için yönetişim kuralları oluşturarak temelde farklı bir yaklaşım benimsiyor … Bir geliştirici bir protokol yükseltmesi önerdiğinde, ödenecek bir fatura ekleyebilir yükseltmelerinin onaylanması ve eklenmesi üzerine adresleri. ” 

Etkili ve demokratik yönetişim süreci sayesinde Tezos’un kendisini, yatırım yapmaya değer bir platform olan, “gelecekte de en son teknolojiyi koruyacak” “güvenli, yükseltilebilir ve uzun süre dayanacak şekilde inşa edilmiş” bir platform olarak tanımlaması şaşırtıcı değil.

XTZ nedir?

Tezos’un yerel kripto para birimi XTZ veya tezdir. Başka bir deyişle tez, Tezos ekosistemi için kullanılan fayda tokenii olarak tanımlanmaktadır. Yazım anında piyasada 750.982.516 XTZ var . 

Geliştiricilerin, piyasaya sürülmesi planlanan toplam XTZ miktarını açıklamadıklarını unutmayın. Bazıları yatırım sektörlerinde kıtlığın zararlı olduğunu iddia ederken, geliştiriciler bu şekilde Tezos’un kapasite sınırlarına asla ulaşamayacağına inanıyor. 

Önemli bir gerçek şu ki Tezos, 1 Temmuz 2017’de başlayan çok başarılı bir İlk Para Teklifi’ne (ICO) sahipti. İster inanın ister inanmayın, o sırada 232 milyon dolar değerinde toplam 65.681 BTC ve 361.122 ETH toplandı.

Ancak başarısına rağmen yatırımcılar ve kurucular arasında kayıt dışı menkul kıymetlere ilişkin hukuki anlaşmazlıklar nedeniyle Tezos’un serbest bırakılması ertelendi.

Yine de, XTZ’nin fiyatı Ekim 2019 ile Şubat 2020 arasında çarpıcı bir artış gösterdi: 

Tezos İyi Bir Yatırım mı?

Evet elbette Tezos XTZ iyi bir yatırım . Özellikle demokratik ve ademi merkeziyetçi yaklaşımı konusunda tutkulu olan yatırımcılar için. Tezos nispeten yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen

Benzersiz yapısı ve esnek yönetişimi nedeniyle Tezos, şu anda önde gelen bir rakip, Ethereum, Merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve akıllı sözleşmelerin dağıtım NEO ve Cardano rakibi oluyor.

Dahası, Tezos bir likit kullanır hissenin kanıtı fikir birliği mekanizması (delege edilmiş delege kanıtı sisteminin yükseltilmesi) ve hem esnekliği hem de güvenliği sağlamak için çok dilli bir yaklaşım (zorunlu ve işlevsel).

Bu strateji aynı zamanda XTZ’nin saniyede yaklaşık 1.000 işlem gerçekleştirebilmesi ile işlem hızını da artırır . 

13.000 delege ve 450 doğrulayıcıya yayılmış% 80’in üzerinde bir hisse oranıyla Tezos, en merkezi olmayan platformlardan biridir. Bu nedenle, Tezos, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri ve hisse kanıtı kripto para birimleri bir sonraki kripto boğa piyasasına neden olmayı başarırsa , popülaritesini artırmaya devam edecek . 

Yatırımcıları cezbeden sadece zincir üzerindeki kendi kendini yöneten özellikleri ve devam eden gelişimi değildir; XTZ’nin devam eden olumlu finansal gelişimi Tezos’u öne çıkaran bir diğer faktör.

CoinMarketCap’e göre, yazım sırasında Tezos 18. sırada ve 1.898.382.096 dolarlık piyasa değerine sahip.

Tezos Ne Kadar Değerli Olabilir?

Tezos, kripto para yatırımının geleceği için çok uygun bir varlık olmasına rağmen, fiyat tahminlerinde bulunmak spekülatiftir. Unutmayalım ki, kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatını kimse tahmin edemez. 

Fiyatlar, arz ve talep, teknolojik yenilikler gibi çeşitli faktörlere bağlıdır, kripto haberleri ve piyasa duyarlılığı. 

Gelecekteki büyümesi teknolojik yeniliklere ve desteğe bağlı olsa da, fiyat tahminlerinde bulunmak için geçmiş verilere de bakmalıyız. 2019’da neredeyse% 300’lük zirve seviyeleriyle Tezos, çekici bir yatırım ve bir kripto haber mucizesi haline geldi.

Tezos’un devam eden pandeminin tetiklediği ayı piyasasında hayatta kalmayı başardığı ve küresel sağlık krizinden yavaş yavaş toparlandığı da bir gerçek.

Geriye dönüp baktığımızda Tezos, finans sektöründe büyük bir avantaj olan yüksek profilli bir işletme olarak da başladı. Bildirdiği gibi CoinDesk, 2020’de Fransız Societe Generale, bir merkez bankası dijital para birimini denemek için Tezos’u kullanmayı planladı. Winklevoss kardeşler gibi büyük borsalar ve etkili yatırımcılar da Tezos’u destekledi. 

Aslında Tezos 2020’de yeni zirvelere ulaştı. İstatistikler , XTZ’nin 12 Şubat 2020’de 3,24 $ ‘ a ulaştığını gösteriyor – sadece 24 saat içinde% 25’lik bir artış, Tezos’u en hızlı yükselen blockchain ağlarından ve en karlı 20 kriptodan biri yapıyor. CoinMarketCap uyarınca. 

Tezos’un görünümü de olumlu. WalletInvestor tarafından sağlanan bazı iyimser tahminlere göre, XTZ uzun vadede karlı bir yatırım olabilir. Tahminlerine göre, bugün 100 $ yatırım yaparsa, beş yıl içinde +% 352.73 gelir elde edebilirler. 

DigitalCoinPrice tarafından sağlanan tahminlere göre Tezos tahmini, 2026 yılına kadar 8.83 $ ‘a ve hatta önümüzdeki altı yıl içinde 10 $’ a ulaşabilir. 

Coinpedia bir adım daha ileri gidiyor ve Tezos’un önümüzdeki beş yıl içinde 20 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini öne sürüyor, bu da Tezos’u uzun vadede karlı bir yatırım haline getirme potansiyeline sahip.

Tezos’a Yatırım Riskli mi?

Tezos ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak riskli olabilir. 

Tezos’un potansiyeline ve yenilikçi zincir içi yönetişimine rağmen, kripto para birimi fiyatları oldukça değişken ve spekülatiftir, bu nedenle yatırımcılar gerekli özeni göstermelidir. 

% 100 güvenli yatırım diye bir şey yoktur, bu yüzden asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını riske atmayın. Tezos’a yatırım yapmanın en iyi yolu, yatırım yapmakta rahat olduğunuz bir miktarı tahsis etmektir. 

Uzmanlar, önemli bir kuralı takip ederek portföyünüzü çeşitlendirmek için kriptolara yalnızca% 5 civarında yatırım yapmanızı önerir: Tek bir ticarette hesabınızın % 1’inden fazlasını asla riske atmayın.

Tezos’a Yatırım Yapmalı mıyım?

Tezos, dikkate değer bir madeni paradır. Kripto para yatırımı risksiz olmasa da, Tezos’a yatırım yapmak izlemeye değer. Basitçe Tezos büyük ve büyüyen bir ekosisteme sahip olduğu için, kripto para birimi sektöründe 18. sırada!  

Tezos’un risk-ödül profilini analiz ettikten sonra, günlük ticaretle mi yoksa uzun vadeli yatırımla mı ilgileneceğinize karar vermeli, etkili bir strateji oluşturmalı ve saygın bir borsa ile bir hesap açmalısınız.

Unutmayın ki Tezos ile stake ederek de pasif gelir elde edebilirsiniz . 

Tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymanız gerekmediğini unutmayın, bu nedenle portföyünüzü çeşitlendirin ve Bitcoin, Ethereum, Ripple ve EOS gibi diğer güçlü varlıkları keşfedin . 

Burada, kripto para birimlerinin (özellikle 2018 ayı piyasasından sağ kalanlar) genellikle değersiz diğer yatırımlarla karşılaştırıldığında, ancak oldukça karlı yatırımlar olabilir.

Portföylerine kimler Tezos XTZ’yi dahil etmelidir?

Nitekim Tezos aşağıdakiler için iyi bir yatırım olabilir:

  • Kripto günü tüccarları : Diğer herhangi bir kripto gibi, Tezos da harika bir günlük alım satım varlığı yapar ve oynaklığa dayalı en büyük marjin parası haline gelmiştir.
  • Uzun vadeli yatırımcılar : Bazı kaynaklara göre Tezos, olumlu geleceği göz önüne alındığında uzun vadeli büyük bir yatırım da yapıyor.
  • Finansal kurumlar : Tezos, gerçek menkul kıymetlerin tokenizasyonuna izin verdiği ve büyük finans kurumları tarafından benimsenmesi nedeniyle, büyük bir finansal potansiyele sahip olması şaşırtıcı değil. 
  • Kripto meraklıları : Tezos, otomatik ve demokratik bir şekilde “meta-mutabakatı” ile kendini güncelleme yeteneğine sahip olduğundan, kripto meraklıları ve merkezi olmayan finansın geleceğine inananlar arasında değerli bir varlıktır.

Sonuç olarak, kripto yatırımında herkese uyan tek bir yaklaşım yok, bu yüzden Tezos yatırımının sizin için iyi olup olmadığına kendiniz karar vermelisiniz. Hedeflerinize, bilginize ve uzmanlığınıza bağlıdır; her zaman gerekli özeni gösterin ve araştırın. 

Tezos Yatırım Açıklaması Önemli Noktalar

  • Tezos, en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biridir; Yazım sırasında Tezos, kripto sektöründe 18. sırada yer alıyor.
  • Tezos, eşler arası işlemlerin ve akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılabilen açık kaynaklı bir blockchain tabanlı platform olarak tanımlanıyor.
  • Tezos, yalnızca finans sektörünü merkezden uzaklaştırmayı değil, aynı zamanda kullanıcıların hard fork riskini almadan yükseltmeleri oylayabilecekleri gelişmiş bir altyapı sağlamayı hedefliyor .
  • Demokratik yapısı göz önüne alındığında, Tezos’un etkileyici bir ICO’su olması şaşırtıcı değil – o sırada 232 milyon dolar değerinde toplam 65.681 BTC ve 361.122 ETH artırıldı.
  • XTZ, Tezos blok zincirindeki yerel kripto para birimidir ve bir tanesi 2,53 $ ‘dan işlem görür.
  • Kripto para yatırımı riskli bir finansal girişim olsa da, bazı fiyat tahminlerine göre Tezos, önümüzdeki birkaç yıl içinde jeton başına 20 dolara ulaşabilecek karlı, uzun vadeli bir yatırım olabilir. 

Tezos’un amacı nedir?

Tezos, üçüncü şahıslara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmayı ve akıllı sözleşmeler ve uygulamalar oluşturmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir platformdur. Aynı zamanda güvenliği artırarak resmi doğrulamayı kolaylaştıran bir platformdur; kullanıcıların hard fork riskini almadan değişiklikleri oylayabilecekleri demokratik bir altyapı sağlayan bir platform. 

Tezos’u benzersiz kılan nedir?

Tezos’un, kullanıcıların karar alma sürecine katılmasına izin vermesi Tezos’un en benzersiz yönüdür. Yukarıda belirtildiği gibi Tezos, bir hard fork oluşmadan kendini güncelleyebilen, aynı anda esneklik ve güvenlik sağlayan, kendi kendini değiştiren ve demokratik bir blockchain platformudur. 

Tezos, Ethereum’dan daha mı iyi?

Piyasa değeri açısından Ethereum, Tezos’tan daha iyi performans gösteriyor ve birçok kripto yatırımcısı bunu iddia ediyor. Ethereum akıllı sözleşmelerin kralıdır ve Bitcoin’in gerçek rakibi. 

Aynı zamanda Tezos’un teknoloji açısından Ethereum’dan daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tezos, delege edilmiş bir proof-of-stake konsensüsü (DPoS) veya sözde likit proof-of-stake kullanan bir kripto para birimidir, bu da onu yeni Ethereum oluşturma durumundan daha sağlam hale getirir. Bunun da ötesinde, araştırmacılar Tezos’un diğer DPoS blok zincirlerinden daha ademi merkeziyetçi ve şeffaf olduğunu iddia ediyor. 

Tezos stake etmek için ne kadar ihtiyacınız var?  

Stake etmeye başlamak için bir rulo Tezos’a ihtiyacınız var. Başlangıçta, her rulo 10.000 XTZ idi, ancak gerekli olan miktar, oylamayı daha erişilebilir ve merkezi olmayan hale getirmek için 8,00 XTZ’ye düşürüldü. Yeterli sermayeniz yoksa, payınızı diğer fırıncılardan rastgele seçilecek bir fırıncıya devredebilirsiniz. 

Tezos stake etmek karlı mı?

Evet, Tezos stake etme karlı olabilir. Messari tarafından sağlanan verilere göre, Tezos stake etme getirisi benzer coin’lerden daha yüksek. Buna ek olarak Tezos, diğer PoS kriptolarına kıyasla yılda% 7,3’ün üzerinde bir oranla en yüksek getiriyi sunuyor. Kullanıcıların 495 milyon $ XTZ veya mevcut arzının% 75’ini pişirmesiyle Tezos’un en çok hisseye sahip varlıklardan biri olması şaşırtıcı değil.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz