Tezos Fiyat Tahmini 2021, 2025, 2030 XTZ Fiyat Tahminleri Ve Geleceği

Tezos fiyat tahmini, XTZ’nin 2019’un son bölümünde kripto ayılar arasında hasara yol açmasından bu yana en popüler arama terimlerinden biri.

Bu nedenle Tezos fiyat araştırması içinde Tezos Geleceği ve fiyatı hakkında konuşmaya başlamadan önce Tezos’u tanıyalım ondan sonra fiyat tahminleri ve yorumlara bakalım…

Tezos Nedir? XTZ Nerelerde Kullanılır?

Tezos, ilk olarak Ağustos 2014’te yayınlanan bir makalede önerilen ve Eylül 2014’te yayınlanan bir whitepaper’da açıklanan bir başka “Ethereum katili” olan yeni bir blok zinciridir.

Tezos blok zinciri, zincir yönetişimine odaklanılarak tasarlanmıştır. ağın çatallanmasını önlemek için belirteç sahiplerinin işlevsellikte önerilen değişiklikleri oylamasına izin verir.

2015 yılında kurucular, Kathleen ve Arthur Breitman, Tezos’un ilk kodunu yazmaktan sorumlu olan Dynamic Ledger Solutions adlı bir şirket kurdu. 

Bu kod tabanının özünde, kendi kendini değiştiren bir protokol, ağın işlevselliğindeki değişiklikleri önermek, oylamak ve uygulamak için bir sistem vardır. Bir teklif yapıldıktan sonra Tezos (XTZ) token sahipleri, token başına bir oy ağırlığında oy kullanabilirler.

Tezos blok zinciri , ağdaki fırıncılar olarak adlandırılan stakerların blokları doğrulama yeteneği karşılığında tokenlerini kilitleyebildiği, delege edilmiş bir hissenin kanıtı (DPoS) sisteminin değiştirilmiş bir sürümünü kullanır . 

Tezos’ta daha likit DPoS sistemi kullanıcıları, mülkiyeti devretmeden tokenleri fırıncılara “delege” edebilir. Blokları doğrulamak için ödüller fırıncılara yeni XTZ jetonları şeklinde dağıtılır ve ödülün orantılı bir miktarı fırıncıya delege edilmiş jetonlara sahip cüzdanlara dağıtılır. 

Bu, daha küçük token sahiplerinin, tam bir fırıncı olmak için gerekli miktardan daha azını tutmaları durumunda doğrulama (ve ödül) sürecine katılmalarını sağlar.

Tezos (XTZ) 2021 Fiyat Tahmini

- Advertisement -

Kripto para birimi fiyat tahminlerinin bir tuz parçasıyla alınması gerektiği oldukça açık, ancak bunun daha geniş kripto para birimi piyasasının gelecekteki fiyatı üzerinde neredeyse kesin bir etkiye sahip olacağı düşünülmesi gereken faktörler var. Bu içerir:

  • Kripto para piyasalarına hakim olmak için uygulanan düzenlemelerin seviyesi ve niteliği
  • Önümüzdeki yıl ve sonrasında kripto para biriminin benimsenme seviyesi
  • Kripto para vadeli işlem piyasasındaki büyüme seviyesi
  • Jetonların faydası ve temel teknolojinin gerçek dünya sorunlarını çözme yeteneği

XTZ, piyasanın geri kalanı olarak, bitcoin’in fiyat hareketinin kalçasına bağlı. Bitcoin başka bir boğa koşusuna başlarsa, XTZ de bir tane umut edebilir. Bitcoin genellikle mega boğa koşusundan sonra bir soğuma aşamasına sahiptir ve bu, altcoinlerin devraldığı ve boğalarla bir gün geçirdiği, genellikle günler içinde fiyatlarını ikiye katladığı veya üçe katladığı zamandır.

Salgın patlamasıyla dünya birkaç ay boyunca hibernasyona gönderildi ve kripto para birimlerine olumsuz bir şekilde yansıdı ve% 40 günlük kayıplara bile tanık olduğumuz için bitcoin yokuş aşağı yolladı. 

Bununla birlikte, bayrak taşıyıcısı kripto pazarını tekrar yükselttikçe durum hızla dengelendi ve Bitcoin. Yazdan beri büyük bir boğa koşusundayız ve analitiği sosyal medyadan ve gazetecilik masalarından dinliyorsak, yerel zirvesinden çok uzaktayız.

2021’deki Tezos Fiyatı İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin ana rolde olduğu ve yukarı çekildiği sürece, XTZ’nin parlaması için çok az yer var. Bununla birlikte, kripto fiyatlarındaki genel artış sayesinde USD cinsinden değerini artıracak. 

Yine de, XTZ’nin BTC’ye oranı muhtemelen tüm zamanların en düşük seviyesine düşecek. Bu, fonlarınızı geçici zirvesine ulaşana kadar bitcoin’de tutmanın ve altcoinlerin sahneye girmesi için kapıları açmanın en iyisi olduğu anlamına gelir. 

Para, daha az bilinen ve daha küçük projelere geçmeden önce genellikle bitcoin kârlarından bluechip altcoinlere ve büyük kap paralara aktığından, Tezos büyük kazançlar elde etmek için en iyi adaylar arasında olacak.

XTZ’ye gelince, stake etme mekanizmalarının popülaritesi ve bir fiyat belirleyici olarak rolü yeterince vurgulanamaz. 

Bu, giderek daha fazla kripto para birimi borsası hizmet olarak stake etmeye başladıkça Tezos için en büyük pozitif fiyat gücüdür. 

Tezos, düzenli olarak stake etme ürünü olarak sunulan bir numaralı madeni paradır. Sadece Coinbase değil , Cex.io ve şimdi de Binance bu kripto endüstrisine girdiler ve hepsi zaten platformlarında ilk stake coin olarak Tezos’u sunuyor.

Tezos Coin (XTZ) Uzun Vadeli Görünümü Ve Yorumları

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin şunları söyledi:

“Bazı iyi fikirler var, çok sayıda çok kötü fikir var ve pek çok çok, çok kötü fikir ve aynı zamanda epeyce dolandırıcılık var”

Ancak, tüm projelerin başarısız olma şansı (risk) olmadığı gibi aynı potansiyel artı (ödül) de yoktur.

ICO ekiplerinin, açgözlülük ve kripto yatırımcılarının saflığı olan temel insan içgüdüsü ile beslenen beceriksizliği ve bütünlük eksikliğinin bir sonucu olarak, başarılı ICO’ların ve kripto para birimi projelerinin% 95’inden fazlası başarısız olacak ve yatırımcıları para kaybedecek. 

Projelerin diğer% 5’i kripto endüstrisindeki yeni Apple, Google veya Alibaba olacak. XTZ bu% 5 arasında olacak mı?

Bunu yapmak için iyi bir şans var.

Ölçeklenebilirlik, akıllı sözleşmelerle ilgili sorunlar ve Ethereum’u rahatsız eden resmi doğrulama nedeniyle Tezos, kripto para ekosisteminde baskın zincir olmak için büyük bir fırsata sahip. 

Kendi kendini değiştiren protokolü sayesinde Tezos, 3. nesil bir blockchain’in güçlü bir özelliği olan zaman içinde yükseltebilecek ve gelişebilecek. 

Bununla birlikte, Ethereum’un bile oldukça deneysel bir teknoloji olduğunu düşündüğümüzde, Tezos’un blok zinciri ve protokol geliştirmeye yönelik tamamen kanıtlanmamış yaklaşımı, çift kenarlı bir kılıçtır.

Tezos, bir proje olarak, Ekim 2018 tarihli açıklamalara göre yaklaşık 500 milyon dolarlık bir pota üzerinde oturan Tezos Vakfı’ndan da son derece iyi finanse edilmektedir. 

Tarih, gerçekten yenilikçi teknolojinin her zaman  olduğunu göstermiştir.geliştirilmesi daha uzun sürer, finansman maliyeti daha fazladır ve resmi olarak piyasaya çıkmadan önce sıklıkla şüphe edilir. 

XTZ’nin oldukça uzun bir süredir (~ 2 yıl veya kripto yıllarında 200 yıl) olmasına rağmen, Tezos’un üstlendiği yenilikçi çabalar ve zorluklar, kripto dünyasının en büyüklerinden bazıları. Sabır bir erdemdir …

Bununla birlikte, Tezos’un büyük ölçüde benimsenmesini beklemeden önce, daha geniş kripto dünyasının kendi başına bir uyum görmesi gerekeceğini söylemek doğru olur.

 Evlat edinmede bir artış beklenmeden önce var olmak zaman alacak, etkili bir pazarlama kampanyası, daha fazla farkındalık, daha fazla gelişme ve anlamlı ortaklıklar olacaktır.

Bu, Tezos’u portföyünüzde bulunabilecek en ilgi çekici projelerden biri yapar – tersi çok büyük ancak risk daha da büyük. XTZ’ye yatırım, yalnızca çok uzun bir zaman ölçeğinde ve uygun beklenti yönetiminde anlamlıdır – kolayca aşağılayıcı bir şekilde sona erebilir.

Fiyat büyük ölçüde BTC’nin ne yapacağına bağlı olacak ve birçok analist BTC’nin bu yıl büyük hamleler yapacağını düşündüğü için XTZ’nin de bunları yapması bekleniyor. 

Yani 2021, potansiyel büyük hamlelerin yılı olacak (daha büyük olasılıkla yukarı doğru) ve Tezos’un en azından 2019’un sonundaki fiyat değerini ikiye katladığını görebiliriz.

Tezos’un aynı zamanda Bitcoin’den ayrılabilen nadir altcoinlerden biri olduğu ve dolayısıyla 2021’de BTC’den daha iyi performans gösterme olasılığı yüksek olan altcoinlerden biri olduğu düşünüldüğünde.

Bu, Tezos’un satoshi değerinin arttığını görebileceği ve analist olması durumunda Bitcoin söz konusu olduğunda, Bitcoin kazançlarını USD’ye karşı birleştirir. Tüm bunlar, Aralık 2021’e kadar Tezos’un USD bazında 3-4 kat daha değerli olabileceği anlamına geliyor.

Tezos İçin Piyasa Tahmini – XTZ Fiyatı 2021

Piyasanın tamamen öngörülemez olmasıyla birlikte, kripto para birimi fiyatını tahmin etmek, veriye dayalı bir tahminden ziyade gerçekten bir kumar ve şanstır.

Seçkin yayınlara ve kişiliklere ve XTZ fiyatı ile ilgili tahminlerine bir göz atalım, bu da bize başka bir bakış açısı kazandıracak:

CryptoGround

Cryptoground.com, XTZ belirtecinde olduğu gibi, çoğu kripto parada orta veya aşırı yükseliş gösteren bir kripto para tahmin algoritmasıdır. XTZ’nin EOY tarafından token başına yaklaşık 1,22 ABD doları civarında kalacağını tahmin ediyorlar.

Cüzdan Yatırımcısı

Walletinvestor, çeşitli kripto para birimlerinin teknik analize dayalı fiyat tahminlerini yapan ve geleneksel olarak çoğu kripto para için şüpheci bir görünüme sahip olan, ancak XTZ için böyle olmayan popüler bir web sitesidir. 

Onlara göre, XTZ’nin yıl sonunda mevcut 1.33 $ ‘dan 3.17 $’ a neredeyse 3 kat artması bekleniyor.

Trader Tahminleri

Traderler, Walletinvestor’un taban tabana zıt tarafındadır ve Tezos belirteci için çok daha güçlü bir gelecek görüyor. Algo, XTZ’nin bir yıl içinde yaklaşık 1.82 $ ‘a yükselebileceğini tahmin ediyor, bu da önümüzdeki yıl değerinin 1.5 kat artacağı anlamına geliyor.

Digitalcoinprice

Burada numaralandırdığımız 4 yaklaşımında en muhafazakar olan başka bir kripto tahmin algoritması – DCP genellikle fiyatın mevcut durumla aynı seviyeye gelmesini öngörür ve belirli madeni paralar için iki kat artış veya azalma öngörür. XTZ, Aralık 2021’e kadar jeton başına 2,67 dolara ulaştığını gören algolarının yükseliş tarafında.

Tezos Coin Kripto Para Geleceği: 2023, 2025 , 2030

XTZ Fiyat Tahmini 2023

XTZ, binlerce yeni coin üreten 2017 kripto çılgınlığı sırasında 232 milyon dolar toplayan en büyük ICO’lardan biri oldu. 

Bununla birlikte, biraz istikrarlı kripto projesine giden yol inişli çıkışlıydı, ancak diğer birçok vaporware projesinin aksine, XTZ ekibi ürünleri üzerinde çalışmaya devam etti ve projenin, çatışma ve güç mücadeleleri nedeniyle bazı kötü PR ile karşılaşmasına rağmen bir tür geleceği var gibi görünüyor. 

2023’te, piyasa değersiz projeleri sildiğinde, XTZ spot ışığa ve XTZ token fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan coin başına 11 $ ‘a yükselmesini görebilecek ilk 10 jeton sıralamasına girebilir.

Tezos Fiyat Tahmini 2025

XTZ 2025’i görecek kadar uzun yaşarsa, bu, projenin zaman testinden geçtiği, planlanan ürünü teslim ettiği ve istikrarlı, büyüyen bir kullanıcı tabanına sahip olduğu anlamına gelir. 

Tüm bunlar, token’ın şimdiye kadarki en yüksek değerinden en az 10-100x değerinde olmasına yol açacaktır. Bu, XTZ’nin madeni para başına 110-1100 dolara mal olacağı anlamına gelir.

Tezos Fiyat Tahmini 2030

Yine, XTZ 2030’u görecek kadar uzun yaşarsa, bu, projenin zaman testinden geçtiği, planlanan ürünü teslim ettiği ve istikrarlı, büyüyen bir kullanıcı tabanına sahip olduğu anlamına gelir. 

Tüm bunlar, token’ın şimdiye kadarki en yüksek değerinden en az 100x + değerinde olmasına yol açacaktır. Bu, XTZ’nin madeni para başına 1100 $ + mal olacağı anlamına gelir.

Riskleriyle XTZ Fiyat Tahmini

Yeni, oldukça değişken ve riskli varlık sınıflarının fiyatlarını tahmin etmek nankör bir iştir – en iyi cevap kimsenin bilmemesidir. Eğitimli tahmin, öngörülebilir gelecek için gerçekçi XTZ fiyatının mevcut fiyatı ile tüm zamanların en yükseği arasında bir yerde olduğudur.

Tezos Tahmini Sonuç Olarak

Şu anda içinde dolaştığımız kripto kışından hangi kripto para birimlerinin çıkacağını henüz bilmiyoruz. 

Kripto fırtınasını atlatma ve belki de piyasa sözleşmeleri ve bazı zayıf projeleri yuttukça daha alakalı hale gelme şansı yüksek olan çok sayıda madeni para var. Bununla birlikte, ölmüş olan ancak henüz kimse fark etmeyen bu projelerden daha da fazlası var.

Ancak olaylara bu noktadan zaman ve mekânda bakıldığında Tezos’un birçok rakibinden daha iyi bir konumda olduğunu söylemek mantıklı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

116BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,167TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
50,279.00 $
50,279.00 $
0.11%
ethereumEthereum
3,890.51 $
3,890.51 $
1.98%
binance-coinBinance Coin
589.64 $
589.64 $
4.62%
xrpXRP
1.36 $
1.36 $
2.22%
dogecoinDogecoin
0.474843 $
0.474843 $
10.19%
cardanoCardano
1.90 $
1.90 $
16.21%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.22%
polkadotPolkadot
41.52 $
41.52 $
11.88%
bitcoin-cashBitcoin Cash
1,281.33 $
1,281.33 $
3.34%
litecoinLitecoin
318.65 $
318.65 $
2.56%

Benzer Haberler