Home Kripto Para Haberleri Tether ve Bitfinex, Davası Newyork’ta Sonuca Bağlandı İşte Detaylar

Tether ve Bitfinex, Davası Newyork’ta Sonuca Bağlandı İşte Detaylar

0
Tether ve Bitfinex, Davası Newyork’ta Sonuca Bağlandı İşte Detaylar

Tether davasında beklenen karar çıktı ve anlaşma sağlandı.

Tether ve Bitfinex, New York Başsavcılık Ofisi ile bir yasal işlem anlaşmasına varmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiriyor.

Anlaşma şartına göre para cezası olay çözüldüğünü ve Tether iş arzusuyla devam edeceğini açıkladı.

2,5 yılda 2 milyonda fazla belge yollayan Tether Başsavcılıkla tam uyum içinde çalıştıklarını dile getirdi.

Ve hala suçlamaları kabul etmezken sadece davanın sonuçlanması için 18,5 Milyon dolar para ödeyeceğini açıkladı.

Tether (USDT) Davası hakkında yayınlanan sonuç belgesi şu şekilde:

Anlaşma, Bitfinex’in 2018’de bir ödeme işlemcisi tarafından tutulan Bitfinex fonlarında yaklaşık 850 milyon ABD dolarına erişen zorluklarla karşılaştığı sırada Bitfinex’e yapılan bir kredi Tether ile ilgili kamuya ifşa edilen iddiaları çözüyor. Bu olaylar artık iyi biliniyor. 

Kredi, Bitfinex’in müşterileri için sürekliliği sağlamak için yapıldı. O zamandan beri faiz dahil erken ve tam olarak geri ödendi. Kredi, Tether’in ödemeleri işleme koyma yeteneğini hiçbir noktada etkilemedi.

Başsavcılık, özünde, bu olayları kamuya açıklamakla daha iyisini yapabileceğimiz sonucuna vardı. Çevrimiçi spekülasyonun aksine, iki buçuk yıl sonra Tether’in destek olmadan veya kripto fiyatlarını manipüle etmek için tether yayınladığına dair hiçbir bulgu yoktu.

Başsavcı’nın bu ifşa konularını yanlış beyan veya herhangi bir yasal zorunluluğun ihlali olarak nitelendirmesini bir kenara bırakırsak, Başsavcı’nın şeffaflığı artırma hedefini paylaşıyoruz.

Bu nedenle, geçen yıl gönüllü olarak Başsavcıya Tether’in rezervlerinin bileşimi hakkında bilgi verdik ve uzlaşma anlaşmasının bir parçası olarak, hem Başsavcı ofisine hem de kamuoyuna hakkında ek bilgiler vermeyi önerdik.

Tether’in rezervleri. Bu taahhüdü gönülsüzce yapmıyoruz; biz onu kucaklıyoruz.

Bu soruşturma devam ederken, müşterilerimizin son iki yılda işletmelerimize bağlılık ve bağlılık göstermesinden memnuniyet duyuyoruz.

İplerin piyasa değeri, bu süre içinde 2 milyar ABD Dolarından 34 milyar ABD Dolarını aştı ve Bitfinex de özellikle bu yıl çarpıcı bir büyüme kaydetti. Sektöre liderlik etmeye ve müşterilerimize hizmet vermeye devam eden her iki şirketi de dört gözle bekliyoruz.

New York Başsavcılık Bürosu personeline işbirliği ve profesyonelliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here