Home Altcoin Haberleri Tether USDT haberleri Tether (USDT), 2014 Lansmanından Beri İlk Kez Rezervlerinin Dökümünü Açıkladı

Tether (USDT), 2014 Lansmanından Beri İlk Kez Rezervlerinin Dökümünü Açıkladı

0
Tether (USDT), 2014 Lansmanından Beri İlk Kez Rezervlerinin Dökümünü Açıkladı
  • Stablecoin ihraççısı Tether, rezervlerinin dökümünü açıkladı.
  • 31 Mart 2021 itibarıyla Tether, rezervlerinin yaklaşık % 76’sını nakit ve nakit benzerleri ile diğer kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetlerden elinde tutuyordu.
  • Geri kalanı, Bitcoin dahil olmak üzere teminatlı krediler, tahviller ve diğer yatırımlarda tutulur.

Stablecoin ihraççısı Tether, 2014’teki lansmanından bu yana ilk kez rezervlerinde bir arıza olduğunu ortaya çıkardı.

The Block ile Perşembe günü paylaşılan döküm 31 Mart 2021 tarihlidir. Tether’in rezervlerinin yaklaşık% 76’sını nakit ve nakit benzerleri ile diğer kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetler halinde tuttuğunu göstermektedir.

Aslında ticari senet,% 65’lik pay ile nakit ve nakit benzerleri kategorisinin çoğunluğunu oluşturdu. Teminat mevduatları kategorinin% 24’ünü, ters repo notları% 3,60, hazine bonoları yaklaşık% 3 ve gerçek nakit sadece% 3,87’yi oluşturdu.

Tether’in genel danışmanı Stuart Hoegner, gerçek nakitin toplam rezervlerin neden sadece küçük bir bölümünü oluşturduğu sorulduğunda, Bir site açıklamasında nakit ve nakit benzerleri kategorisinde “yalnızca nakde odaklanmanın yanıltıcı olduğunu” söyledi. “Okuyucular, ‘gerçek nakit’ olmayan öğeleri likidite eksikliği ile karıştırmamalıdır,” dedi.

Ticari kağıt ayrıntılarına gelince, Hoegner karşı tarafların adlarını “standart ticari uygulamalara uygun olarak” paylaşmayı reddetti.

Diğer Rezervler

Rezervlerin geri kalanı üç kategoriye bölünmüştür: Teminatlı krediler – hiçbiri bağlı kuruluşlara ait değildir – toplam rezervlerin% 12.55’ini oluşturur; yaklaşık% 10’unu oluşturan kurumsal tahviller, fonlar ve değerli metaller ve% 1,64’ü dijital tokenler dahil diğer yatırımlar.

Hoegner, The Block’a konuştu ve teminatlı kredilerin Tether tarafından verildiğini söyledi. Tahviller, fonlar ve değerli metaller kategorisine gelince, Hoegner daha fazla ayrıntı paylaşmayı reddetti ve dijital jetonlara gelince, Hoegner bunun yalnızca bitcoin’e atıfta bulunduğunu söyledi.

The Block’a konuşan Hoegner, “BTC’nin hem kamu hem de özel piyasalarda birkaç büyük şirketin bilançolarının önemli bir bileşeni haline geldiğini gördük.

Bu, riski çeşitlendirmeye hizmet ediyor.” “Tether’in BTC ve diğer yatırım türlerini kullanımı bu uygulama ile uyumludur.”

The Block tarafından derlenen verilere göre, Tether’in 31 Mart itibarıyla piyasa değeri 42,35 milyar dolardı.

Tether’in Şeffaflığa Giden Yolu

Tether piyasaya çıktığında, başlangıçta her bir bağın (USDT) ABD doları ile 1: 1 desteklendiğini iddia ediyordu. Mart 2019’da, web sitesini “tüm Tether tokenlerinin % 100 Tether’in rezervleri tarafından desteklendiğini” belirtecek şekilde güncelledi.

Daha sonra şirketin üç para birimi ve altın cinsinden ölçülen varlıklarını ve borçlarını özetleyen bir şeffaflık sayfası oluşturdu . Ancak şimdiye kadar, bu rezervlerin ayrıntılı bir dökümünü vermemişti.

Tether’in rezervlerinin dökümü, şirketin New York Başsavcılığına 18,5 milyon dolar para cezası ile karar vermesinden yaklaşık üç ay sonra geldi .

Hoegner, “Tether, New York Başsavcılık Ofisi ile olan uzlaşma anlaşmamızın bir parçası olarak rezerv dağılımının devam eden yayınlanmasını önerdi ve bu bilgileri hem Başsavcılık ofisine hem de halka sunmayı taahhüt ettik,” dedi. “Bugünkü yayın, şeffaflığa ve sektörümüzde standardı belirlemeye olan sürekli bağlılığımızı yansıtıyor.”

Tether’in kullanımı son aylarda arttı. The Block tarafından derlenen verilere göre, mevcut piyasa değeri yaklaşık 58 milyar dolar.

Geçen hafta, Tether’in ayarlanmış zincir içi hacmi , ilk kez yıllık bazda 1 trilyon doları aştı . Zincir içi işlem hacmi, satın alma, satış ve havale dahil olmak üzere bir blok zinciri ağı içindeki herhangi bir değer aktarımıdır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here