Home Altcoin Haberleri Dünyanın En Büyük Stablecoinini Destekleyen Tether Rezervlerinin Dökümlerini Yayımladı

Dünyanın En Büyük Stablecoinini Destekleyen Tether Rezervlerinin Dökümlerini Yayımladı

0
Dünyanın En Büyük Stablecoinini Destekleyen Tether Rezervlerinin Dökümlerini Yayımladı

Dünyanın en büyük stabilcoin’i, en son Bitcoin boğa piyasası sırasında, eleştirmenlerin desteğini sorguladığı ve hatta Tether (USDt) kullanımıyla Bitcoin fiyat manipülasyonu yapıldığı iddiası ortadaydı.

Mart ayında, New York Başsavcısı’nın (NYAG) Tether hakkındaki soruşturması, Tether’in yanlış bir şey yapmadığını kabul ettiği bir anlaşmayla sona erdi. Gene aynı ay, ilk ve son olarak kalan suçlamaları çürütmek için aranan verenin stablecoin bir güvence görüşüne yoluyla gelen Moore Cayman urgan gerçekten tam desteklenmektedir. Moore Cayman, merkezi Londra’da bulunan ve dünyanın en büyük muhasebe ağlarından biri olan asırlık bir muhasebe firması olan Moore Global’in bir parçasıdır.

Tether Genel Danışmanı Stuart Hoegner , “Tether her zaman tam olarak desteklendi ve bugün sunduğumuz güvence görüşü bunu bir kez daha doğruluyor,” dedi.

Şimdi Tether, USDt ihraç edilen rezervlerin dökümü hakkında ek bilgi yayınladı. Açıklama, Tether’in desteğiyle ilgili daha fazla ayrıntı isteyen kalan eleştirel seslere bir tepki değil, Tether’in rezerv dağılımının devam eden yayınını özetleyen NYAG ile anlaşma anlaşmasının bir parçası olarak Tether tarafından yapılan bir öneriyi takip ediyor. Tether, bu bilgileri sadece Başsavcılık Ofisine değil, aynı zamanda halka da sunmayı taahhüt etmiştir.

31 Mart 2021 Tarihinde Tether Rezervleri Kaynak: Tether

Tether’i destekleyen rezervlerin dökümü,% 75’ten fazlasının nakit ve nakit benzerlerinin yanı sıra kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetlerden oluştuğunu ortaya koyuyor. Kalan % 25, ​​hiçbiri Tether’e bağlı kuruluşlara, kurumsal tahvillere, fonlara, değerli metallere ve dijital token gibi diğer yatırımlara yapılmayan teminatlı kredilerden oluşuyor.

Tether’in neden tüm rezervlerini ABD doları cinsinden tutmamayı seçtiğini yorumlayan Hoegner, BTC Times’a şunları söyledi:

“Tether’in stratejisi, üstün getiri peşinde koşmak ve böylelikle rezerv portföyünü korumaktır. Portföyün dörtte üçü nakittir, nakit benzerleri ve diğer kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetler, bu nedenle, yalnızca bu kategori içindeki nakde odaklanmak yanıltıcıdır. “

Tether şu anda 58 milyar dolarlık rekor bir piyasa değerinde bulunuyor ve bu da onu açık ara en büyük stabilcoin yapıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here