Home Altcoin Haberleri Temasek ile Beraber İki Yatırımcı Daha Facebook Libra’ya Dahil Oldu

Temasek ile Beraber İki Yatırımcı Daha Facebook Libra’ya Dahil Oldu

0
Temasek ile Beraber İki Yatırımcı Daha Facebook Libra’ya Dahil Oldu

Facebook Libra projesi, Singapur merkezli yatırımcı Temasek’in de bu işte varım demesiyle beraber daha fazla heycan verici oldu.

Libra stabilcoin, birkaç fiat para birimi ile desteklenecek şekilde tasarlanmıştır. Proje çok iyi gitmedi ve düzenleyiciler mevcut finans sisteminde aksama korkusu yaşadı.

Temasek Holding, bu tartışmalı projeye en son yatırımcı oldu. İsviçre merkezli Libra Derneği, projeyi terk eden yüksek profilli firmalarla kripto alanından karışık tepkiler aldı. Muhalefetin devam etmesine rağmen , proje kripto meraklılarının geniş bir bölümünden dikkat çekmeye devam ediyor

Facebook Libra’ya Yoğun İlgi

Temasek’in yanı sıra derneğe iki firma daha katıldı. İkisi özel sermaye şirketi Slow Ventures ve kripto yatırım kıyafeti Paradigm. Proje, kripto dostu Asya pazarından destek alıyor gibi görünüyor.

Facebook Libra projesi, geleneksel fiat için bir tehdit olarak onaylanırsa eleştirilmiştir. Bir senaryo düzenleyici kurumunun henüz hazır olmadığı birden fazla küresel fiat para birimi ile desteklenecek şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte, veri gizliliği geçmişi göz önüne alındığında Facebook gizliliği şüpheli kalmıştır.

Facebook Libra Zenginler Projesi

Geçen seneden beri, Facebook Libra projesi tuzaklarını yaşıyor . Bazı yüksek profilli destekçiler projeyle olan bağlarını kopardılar. JPMorgan, PayPal ve MasterCard, Libra desteği konusundaki düşüncelerini yakın zamanda değiştiren şirketlerdir. Ancak, bunların projeyle ilgilenmemsi birşey değiştirmemiştir. Çünkü hala yüksek profilli yeni yatımcılar projeyi destekliyorlar.

219 milyar dolarlık portföyü ile Temasek, projenin küresel bir stabilcoin planlarıyla devam ettiğini görecek en umut verici ortaklardan biri haline geldi. Nisan ayında, proje İngiltere merkezli bir ödeme girişimi olan Checkout.com’dan büyük bir destek aldı. Yeni başlayan etkinlikte Temasek CEO’su Chia Song Hwee şunları kaydetti:

LİBRA Derneği’ne üye olarak katılımımız, uygun maliyetli perakende ödemeler için düzenlenmiş bir küresel ağa katkıda bulunmamızı sağlayacaktır. Alandaki birçok gelişme bizi heyecanlandırıyor – teknolojinin potansiyelini daha fazla araştırmayı dört gözle bekliyoruz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here