Home Kripto Para Haberleri İngiliz Maliye Bakanından Stablecoin Çağrısı

İngiliz Maliye Bakanından Stablecoin Çağrısı

0
İngiliz Maliye Bakanından Stablecoin Çağrısı

İngiltere Maliye Bakanı John Glen, ülkenin ilk olarak daha büyük kripto para piyasası yerine sabit paraları düzenlemeye odaklanacağını bildirdi.

Bugün bir Şehir ve Finans Konferansı’nda konuşan John Glen, yetkililerin büyük bir firmanın sektöre hakim olması durumunda ortaya çıkardığı tehdit nedeniyle sabit paraları düzenlemeleri gerektiğini söyledi. 

“Hızla üstünlüğünü elde etmek ve diğer oyunculara kalabalık bazı firmalar için potansiyel nedeniyle ölçek ve mevcut çevrimiçi hizmetler içine fiş kabiliyetlerine yok,” finansal hizmetler bakanı oldu alıntı şeklindeki. 

Kripto Para Düzenlenmesi Stablecoin Kadar Önemli Değil

Finans uzmanlarından daha geniş küresel kripto pazarı için yasal bir çerçeve oluşturma çağrılarına rağmen, Glen, “daha geniş kripto para birimi piyasalarını” düzenlemenin istikrarlı paralar kadar acil olmadığını belirtti. 

Ona göre, bunu yapmak zorunludur çünkü yıllar içinde, Tether USD (USDT) liderliğindeki ticaret hacmi ile en büyük kripto para birimi haline geldiler. 

İngiltere Maliye Bakanı, hiçbir hakim oyuncunun piyasayı fethetmesine izin verilmediğini, ancak popüler bir firmanın bir tane başlatmak için gerekli düzenleyici onayı aldığında işlerin bir gecede değişebileceğini söyledi. 

Facebook’un 2019’un ortalarında, başlangıçta Libra olarak bilinen ve daha sonra Diem olarak yeniden markalanan stabilcoinini piyasaya sürmeyi planladığını hatırlayın .

Libra Derneği tarafından yönetilen proje, üyeleri diğer kripto para birimlerinde volatilite sorunları bulunmayacak bir kripto para birimi başlatmayı planladıkça, diğer üst düzey kuruluşlarla birlikte Facebook ile birlikte olacak. 

Bununla birlikte, küresel düzenleyiciler, Facebook’un sosyal medya alanındaki hakimiyeti nedeniyle, şirketin ayda iki milyardan fazla aktif kullanıcısı olduğu için harekete karşı çıktılar. 

Glen, “Finansal hizmetlerin verimliliğinde büyük adımlar atmak ve nihayetinde tüketicilere ve bir bütün olarak ekonomiye fayda sağlamak için burada nesilde bir kez bir fırsatımız var,” diye ekledi.

Daha Farklı Kurallar

İngiltere daha önce stablecoin’leri düzenlemeyi düşünürken, ülkenin finansal bekçisi, aynı özelliklere sahip olmadıkları için kripto para birimi için e-para kurallarını yayınlamayı reddetti. 

Financial Conduct Authority (FCA) tüketici dağıtım politikası başkanı Alex Roy, stabilcoin ve e-paranın aynı kurallara sahip olmasının imkansız olduğunu, çünkü eski bir fiat para birimi veya varlıkla desteklendiğini söyledi. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here