Home Altcoin Haberleri Solana (SOL) Ethereum’un Önemli Rakibi 4 Ayda 2 Dolardan 43 Dolara Geldi

Ethereum’un Önemli Rakibi 4 Ayda 2 Dolardan 43 Dolara Geldi

0
Ethereum’un Önemli Rakibi 4 Ayda 2 Dolardan 43 Dolara Geldi

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para piyasasının son birkaç aydır yükseliş eğilimi , piyasadaki diğer altcoinlerin performanslarını anlaşılır bir şekilde etkiledi. SOL, altcoin yılın başından bu yana şaşırtıcı bir şekilde % 3,200 oranında arttığı bir durumdur.

Evet,% 3,200. Bunlar Dogecoin benzeri seviyelerdir. Bununla birlikte, burada önemli bir fark var. DOGE’den farklı olarak, Solana, geliştirme ve fayda açısından çok daha fazlasını vaat ediyor gibi görünüyor.

Yazı sırasında SOL 43.07 $ değerindeydi. 1 Ocak 2021’de alt, grafiklerde 2 doların biraz altında işlem görüyordu. Son dalgalanmaları sayesinde, kripto para birimi CoinMarketCap’in listelerinde 15. sırada yer alıyor.

SOL nasıl bu kadar dramatik bir şekilde yükselebildi? Pekala, Solana blok zincirinin performansının kesinlikle aynı şekilde oynayacak bir rolü vardı, ancak aynı zamanda katkıda bulunan şey, performansının Ethereum’un beğenilerine kıyasla nasıl ilerlediğidir.

Ethereum Hedefte

Solana, ölçeklenebilirlik altyapısı ve Ethereum gibi rakiplerinden çok daha düşük ücretlerle daha hızlı işlemler vaat eden bir katman-1 blok zinciridir. Evet, rakip, çünkü Solana kendisini tek bir şirket olarak tanıtmasa da, Binance Smart Chain gibilerle aynı alanı kaplıyor. Solana gibi, BSC de benzer bir şey vaat ediyor, merkezileşme endişelerine rağmen.

OKEx Insights tarafından hazırlanan en son rapora göre Solana, “fikir birliğine varma” konusundaki “yeni” yaklaşımıyla sözlerini destekleyebiliyor, bu da temelde yatan bir kanıt kanıtı mekanizmasına tarih kanıtı ekliyor . Aslında, söz konusu raporun işaret ettiği gibi, Solana, Solana blok zincirinde dört blok için 400 milisaniye blok süresi olduğu için çapraz doğrulayıcı iletişimini ve bununla ilişkili gecikmeleri azaltmak için yukarıdakileri kullanıyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, Solana kendisini tam olarak bir Ethereum rakibi veya bir “Ethereum katili” olarak nitelendirmedi. Ancak yaptığı şey, tıpkı Binance Smart Chain’in yaptığı gibi Ethereum’un eksikliklerini hedef aldı .

Yukarıda belirtilen raporun işaret ettiği gibi, Ethereum şu anda saniyede ortalama 18 işlem gerçekleştirirken, aynı rakam Solana için 1000 kadar yüksek. Dahası, Ethereum için ortalama işlem ücretleri 10 doların biraz altındayken, Solana için aynısı 0.0002 dolar kadar düşüktür. Bu astronomik bir fark, yalnızca bu yeni “rakiplerin” sunduklarını değil, aynı zamanda ölçeklenebilirlik cephesinde Ethereum için ne kadar iş yapılması gerektiğini de vurgulayan bir fark.

Yerel gelişmeler

Solana’nın blok zincirine ve SOL belirtecinin ivme kazanmasına katkıda bulunan başka yerel gelişmeler de oldu.

Örneğin Solana, platformdaki NFT evrenini genişletmesi beklenen benzersiz bir oyun metaverse olan Star Atlas’ın lansmanını duyurdu . Bundan önce ekosistemi, Solana için ilk IDO platformu olan Solstarter’ı da duyurdu. Son olarak, proje aynı zamanda “DeFi’nin evrimi için bir cadde” olarak tanımlanan bir özellik olan Raydium’u da entegre etti ve aynı zamanda ışık hızında takas sunuyor.

Bunlar, özellikle Ethereum gibi büyük ağlar tıkanıklık ve ölçeklenebilirlik sorunları ile karşı karşıya kalmaya devam ederse, yalnızca Solana’nın blok zinciri olarak itibarına katkıda bulunacak ve bu itibarını artıracak gelişmelerdir. Şu anda, Ethereum’un yerini alma olasılığı bir ihtimal dışı gibi görünüyor. Ancak, statüko önümüzdeki birkaç ay boyunca devam ederse, bu tür tahminler hızla değişebilir.

Bunun üzerine inşa edilen projeler ve tokenler de getiri görüyor, Step Finance’in STEP’i de en önemli örnek. Solana ekosistemi için bir veri toplayıcı olan Step, düzeltmeler kaçınılmaz olarak devreye girmeden önce, piyasaya sürüldükten sonraki 2 gün içinde piyasa değerinin keskin bir şekilde 100 milyon doların üzerine çıktığını gördü.

Step Finance’tan George Harrap’a göre,

“DeFi’nin çoklu zincir olacağına ve piyasadaki en akışkan ve heyecan verici blok zincirinin Solana olduğuna inanıyoruz.”

SOL , son 4 ayda% 3200 artış gördü. Basın zamanında teknik göstergeler hala yanıp sönen yükseliş sinyalleri ile, grafiklerde daha fazla yükseliş olasılığı her zamankinden daha yüksek. Solana sözlerini yerine getirir ve daha fazla proje ve kullanıcı alırsa, hem blok zinciri hem de jeton için gidecek tek bir yön olacaktır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here