SEC, Ripple Yöneticilerinin Kişisel Bilgilerini Talep Ediyor, Ripple Yöneticileri İtiraz Etti

Ripple’dan Brad Garlinghouse ve Christian Larsen, federal bir yargıçtan, sekiz bankadan kişisel mali bilgiler talep eden SEC’den gelen mahkeme celplerini engellemesini istedi.

Komisyon, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Christian Larsen’in kişisel finansal bilgilerini talep ettiğinden Ripple ve SEC hukuk cephesinde daha fazla gelişme kaydedildi.

SEC Ripple Yöneticileriyle İlgili Daha Fazla Bilgi İstiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile blok zinciri ödeme işlemcisi Ripple arasındaki yaklaşan dava, şirketi temsil eden iki yönetici için daha kişisel hale geldi.

Bloomberg’de yayınlanana göre daha önce Komisyonun, sekiz yıl önceki Garlinghouse ve Larsen için kişisel mali bilgi talep eden en az altı bankaya mahkeme celbi gönderdiğini bildirdi .

Bununla birlikte, Ripple’ın yöneticileri, federal bir yargıçla bir dilekçe vererek SEC’in girişimine karşı mücadele etti. Garlinghouse ve Larsen, Komisyon’un bu talebinin “tamamen uygunsuz bir yaklaşım” olduğunu söylediler.

Her ikisi de XRP işlemleriyle ilgili tüm gerekli kayıtları ve şirketten alınan diğer tazminatlarla ilgili bilgileri sağlamayı kabul ettiklerini iddia etti. Ancak, kişisel mali durumlarının firmanınkiyle bir şekilde bağlantılı olduğuna dair hiçbir iddia bulunmadığına inanıyorlar.

Garlinghouse ve Larsen’i temsil eden avukatlar, “SEC, neden bu bilgilere sahip olduğuna dair tutarlı bir açıklama sunmadı ve sunamıyor” dedi.

2020’nin sonunda bilindiği üzere SEC , ödeme işlemcisinin 1,3 milyar dolarlık kayıtsız bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia ederek Ripple aleyhine suç duyurusunda bulundu.

Dava, Ripple için ağır sonuçlar doğurdu. Son zamanlarda şirket , uluslararası para transferi sağlayıcısı MoneyGram ile ortaklığının sona erdiğini duyurdu . Kısa bir süre sonra Ripple , SEC’e, 8,2 milyon MoneyGram hissesinin tamamını terk etmeyi planladığını gösteren belgeleri sundu .

Strategic Business Innovator Group XRP Desteğini Geliştiriyor

ABD’deki düzenleyiciler, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve bunun sonuçlarını üstlenmesi gerektiğini kanıtlamaya çalışırken, Japonya gibi diğer ülkeler açıkça Ripple’ı daha fazla desteklediler.

En büyük Japon kuruluşlarından biri olan SBI Group, geçen yıl XRP’nin yerel yasalara göre güvenlikli bir “kripto para birimi varlığı” olduğunu söyledi. Daha sonra, varlık bir kripto ödünç verme hizmeti platformu kurdu.

SBI Group bugün erken saatlerde, hissedarların temettülerini Ripple’ın yerel kripto parasıyla alabileceklerini söyleyerek desteğini yineledi . En az 100 hisseye sahip olanlar 2.500 yen (kabaca 25 $) değerinde XRP alabilirler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,428.55 $
24,428.55 $
6.61%
ethereumEthereum
1,896.38 $
1,896.38 $
12.98%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.11%
bnbBNB
333.36 $
333.36 $
3.39%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.26%
xrpXRP
0.385766 $
0.385766 $
5.14%
cardanoCardano
0.544657 $
0.544657 $
6.32%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.01%
solanaSolana
42.95 $
42.95 $
7.61%
polkadotPolkadot
9.60 $
9.60 $
10.71%

Benzer Haberler