SEC, Ripple Yöneticilerinin Kişisel Bilgilerini Talep Ediyor, Ripple Yöneticileri İtiraz Etti

0
30

Ripple’dan Brad Garlinghouse ve Christian Larsen, federal bir yargıçtan, sekiz bankadan kişisel mali bilgiler talep eden SEC’den gelen mahkeme celplerini engellemesini istedi.

Komisyon, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Christian Larsen’in kişisel finansal bilgilerini talep ettiğinden Ripple ve SEC hukuk cephesinde daha fazla gelişme kaydedildi.

SEC Ripple Yöneticileriyle İlgili Daha Fazla Bilgi İstiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile blok zinciri ödeme işlemcisi Ripple arasındaki yaklaşan dava, şirketi temsil eden iki yönetici için daha kişisel hale geldi.

Bloomberg’de yayınlanana göre daha önce Komisyonun, sekiz yıl önceki Garlinghouse ve Larsen için kişisel mali bilgi talep eden en az altı bankaya mahkeme celbi gönderdiğini bildirdi .

Bununla birlikte, Ripple’ın yöneticileri, federal bir yargıçla bir dilekçe vererek SEC’in girişimine karşı mücadele etti. Garlinghouse ve Larsen, Komisyon’un bu talebinin “tamamen uygunsuz bir yaklaşım” olduğunu söylediler.

Her ikisi de XRP işlemleriyle ilgili tüm gerekli kayıtları ve şirketten alınan diğer tazminatlarla ilgili bilgileri sağlamayı kabul ettiklerini iddia etti. Ancak, kişisel mali durumlarının firmanınkiyle bir şekilde bağlantılı olduğuna dair hiçbir iddia bulunmadığına inanıyorlar.

Garlinghouse ve Larsen’i temsil eden avukatlar, “SEC, neden bu bilgilere sahip olduğuna dair tutarlı bir açıklama sunmadı ve sunamıyor” dedi.

2020’nin sonunda bilindiği üzere SEC , ödeme işlemcisinin 1,3 milyar dolarlık kayıtsız bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia ederek Ripple aleyhine suç duyurusunda bulundu.

Dava, Ripple için ağır sonuçlar doğurdu. Son zamanlarda şirket , uluslararası para transferi sağlayıcısı MoneyGram ile ortaklığının sona erdiğini duyurdu . Kısa bir süre sonra Ripple , SEC’e, 8,2 milyon MoneyGram hissesinin tamamını terk etmeyi planladığını gösteren belgeleri sundu .

Strategic Business Innovator Group XRP Desteğini Geliştiriyor

ABD’deki düzenleyiciler, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve bunun sonuçlarını üstlenmesi gerektiğini kanıtlamaya çalışırken, Japonya gibi diğer ülkeler açıkça Ripple’ı daha fazla desteklediler.

En büyük Japon kuruluşlarından biri olan SBI Group, geçen yıl XRP’nin yerel yasalara göre güvenlikli bir “kripto para birimi varlığı” olduğunu söyledi. Daha sonra, varlık bir kripto ödünç verme hizmeti platformu kurdu.

SBI Group bugün erken saatlerde, hissedarların temettülerini Ripple’ın yerel kripto parasıyla alabileceklerini söyleyerek desteğini yineledi . En az 100 hisseye sahip olanlar 2.500 yen (kabaca 25 $) değerinde XRP alabilirler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz