Ripple’dan Brad Garlinghouse, Chris Larsen, SEC Davasını Reddetmek İçin Dosya Önerileri Sundu

Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, bir ABD bölge mahkemesinden, SEC’in müvekkillerine karşı açtığı davayı reddetmesini istedi.

Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, geçtiğimiz günlerde Yargıç Analisa Torres’e başvurarak ABD SEC’in Ripple ve yöneticilerine yönelik değiştirilmiş şikayetini reddetmek için iki ayrı dilekçe verdi.

Mevzuat Aşımına Erişim

Garlinghouse’u temsil eden avukatlar, 3 Mart 2021 tarihli bir mektupta , SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın sadece bir “düzenleyici aşırılık” olduğunu belirtti.

SEC’in Garlinghouse’un, Menkul Kıymetler Yasası uyarınca bir menkul kıymet olduğunu iddia ettikleri XRP’nin satışına yardım ve yataklık etme iddialarının birkaç nedenden dolayı başarısız olduğunu savundular.

Mektup okur:

“SEC, Davalıların XRP, XRP pazarı ve Ripple’ın işindeki işlemlerinin ekonomik gerçeklerini tanımıyor ve bunların her biri SEC v. WJ Howey Co. kapsamındaki bir yatırım sözleşmesinin geleneksel özelliklerinin hiçbirini sergilemiyor.”

Howey Testi genellikle bir varlık, bir güvenlik niteliklere sahip olup olmadığını belirlemek için SEC tarafından kullanılır ve düzenleyici kurum XRP bir güvenlik özelliği taşıdığı savunmuştu. 

Bununla birlikte, Ripple ve yöneticileri, Adalet Bakanlığı ve FinCEN tarafından onaylandığı üzere XRP’nin sanal bir para birimi olduğunu savundu.

Dosyalama ayrıca, Garlinghouse’un XRP varlıklarını Ripple üzerinden satarak menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia eden 22 Şubat’taki ön duruşmadan önce SEC tarafından sunulan son değiştirilmiş şikayete de dikkat çekti .

Temelsiz İddialar

Garlinghouse’un o zamanlar yaklaşık 159 milyon dolar değerinde XRP hisselerinin% 60’ından fazlasını sattığı bildirildi ve bu, kripto topluluğunun birkaç üyesi tarafından hoş karşılanmayan bir hareketti.

Ancak, onu temsil eden avukatlar, SEC’in kendisine yönelik şikayetlerinin temelsiz olduğunu, çünkü bu işlemlerin gerçekten ABD’de gerçekleştiğini gösteren somut kanıtlar bulunmadığını iddia ettiler.

“Gerçek şu ki, Bay Garlinghouse’un XRP satışlarının büyük çoğunluğunun yabancı borsalarda yapıldığını ve bu işlemlerin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğini ve edemeyeceğini” söylediler.

Bu arada, Chris Larsen’in avukatları mektubunda , düzenleyicinin, değiştirilmiş şikayetinde bile “Bay Larsen aleyhine bir iddia beyan edemediğini” söylediler . Bu nedenle, müvekkillerine karşı açılan dava reddedilmelidir.

Kripto Para Birimlerine Saldırı

Ripple’a yönelik bu SEC davasının sonuçlanması, kripto para birimlerinin görüntülenme ve düzenlenme şeklini büyük ölçüde etkileyecek. 

CEO bu durumu “geniş kripto saldırı” olarak adlandırdı ve sözlerine şunları ekledi “Ripple SEC’in tüm sektöre zorbalık yapmasına izin vermeyecek”

Kimin doğru ya da yanlış ilan edileceği hala belirsiz, sadece beklemek ve tarafları izlemek zorundayız

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,354.53 $
24,354.53 $
6.52%
ethereumEthereum
1,881.89 $
1,881.89 $
12.44%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.23%
bnbBNB
331.17 $
331.17 $
4.87%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.08%
xrpXRP
0.381839 $
0.381839 $
5.92%
cardanoCardano
0.541846 $
0.541846 $
6.88%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.04%
solanaSolana
42.89 $
42.89 $
9.11%
polkadotPolkadot
9.52 $
9.52 $
11.13%

Benzer Haberler