Home Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Haberleri XRP’nin Kısa Vadede 1 Dolara Ulaşabileceğinin En Önemli 5 Nedeni

XRP’nin Kısa Vadede 1 Dolara Ulaşabileceğinin En Önemli 5 Nedeni

0
XRP’nin Kısa Vadede 1 Dolara Ulaşabileceğinin En Önemli 5 Nedeni
  • Ripple, ABD doları karşısında 0,3000 dolarlık direnç bölgesini kırdıktan sonra güçlü bir yükselişe geçti
  • XRP fiyatı yükselmeye devam ederse ve boğalar 0.6000 $ veya 0.7500 $ dolarlık bir testi hedefleyebilir.

XRP Fiyatı 1 Dolar- XRP’nin Yükseliş Trendi Başlıyor

Sorunsuz, düşük maliyetli sınır ötesi ödemeler sağlamayı amaçlayan bir platform olan Ripple, büyümesini birçok blok zinciri kuruluşunda kaydetti. Ripple’ın yerel tokenı olan XRP’nin, muhtemelen 1 dolara çıkabilecek bir fiyatla boğa koşusunda yerini alması bekleniyor.

XRP, 1 Günde % 62 değer kazandı

Dijital varlık XRP, kripto piyasasına fırtına girdi. Son 24 saatte % 62’lik etkileyici bir artışla XRP fiyatı şu anda 0,4959 dolardan işlem görüyor.

Altcoin, 17,977,410,875,57 ABD Doları ve 24,871,288,822,93 ABD Doları değerindeki Piyasa sermayesini elinde tutuyor.

XRP 1 Dolar Olur mu?

XRP hızlı büyüyen ani hareketlere sahip kripto para piyasasının en çılgın coin’lerinden biri ve topluluk olarak en büyük toplululardan olan XRP aşağıda sıraladığımız 5 neden dolayı 2021 yılında 1 Dolara çıkabileceğini hatta daha fazlası olacağına inanıyoruz.

bu yıl kötü günler yaşıyan Ripple bir yandan SEC ile uğraşırken diğer yandanda yöneticileri ile uğraşmaya devam ediyor.

XRP topluluğu korku içinde yatırımlarının sonunda ne olacağını düşürken XRp fiyatı bir günde yüzde 50 üzerinde fiyat artışı sağlayarak neden 1 Dolar olmasın veya neden 5 Dolar olmasın diye düşündürttü.

En büyük kripto para birimlerinden birinin arkasındaki blockchain şirketi Ripple, Amerika’nın en hızlı büyüyen şirketleri olan INC5000 listesinde yer aldı. Diğer çeşitli şirketler arasında Ripple, listede 123. sırada yer aldı.

Ripple geçtiğimiz günlerde CNBC Ripple’ı blockchain havale sağlayıcısı olarak tanıyan ilk 50 Disruptor şirketi. Ripple, üçüncü en büyük kripto varlığı XRP’nin ana şirketi olduğundan, şirket hakkındaki bu tür pragmatik içgörüler yatırımcılar arasındaki güveni artırıyor.

Ripple, Bank of America’nın RippleNet istemcisi olduğunu doğruladı

Ripple, Bank of America (BoA) ile işbirliğini doğruladı. Güncellenerek İnternet sitesi ödeme çözümleri şirketi, Bank of America’nın RippleNet’teki ana müşterilerinden biri olduğunu ve bunun yanında Banco de Santander, Standard Chartered, Nium, SCB, Moneynet ve diğerleri olduğunu açıkladı.

Bu yıl salgın kaynaklı kilitlenme nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleşen Ripple’ın ev sahipliği yaptığı yıllık Swell konferansında BoA, Ripple’ın xCurrent ürününün kullanıldığını gösterdi. Daha önce, 2019’da banka, “Ripple” adlı blockchain tabanlı bir ürünü tescil ettirmek için bir patent başvurusunda bulundu.

Ripple’ın ODL hacminde büyüme

İsteğe Bağlı Likidite (ODL) veya eski adıyla xRapid, Ripple tarafından daha hızlı ve uygun maliyetli sınır ötesi ödemeler için kullanılan bir ödeme hizmetidir. XRP, Nostro hesabına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak iki fiat para birimi arasında bir köprü görevi görürken, Ripple’ın ODL’si son zamanlarda büyük bir talep aldı. 

Aslında, bir önceki yıla göre 11 kat büyümüştür. Ayrıca, lansmanından bu yana 2 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirdi. Ek olarak, XRP kullanan ODL ile gemide iki düzineden fazla müşteri var. Bu müşterilerden bazıları MoneyGram, goLance, Viamericas, FlashFX, Azimo vb.

Ripple geçtiğimiz günlerde Hindistan için ODL planlarını açıkladı ancak aynı zamanda düzenlemelerde netlik sağlanmasını talep etti. Temel varlık olarak XRP ile ODL çözümündeki bu gelişmeler ve talepler, XRP’nin büyük hamlesi için itici bir güç olabilir. 

RippleNet’in benimsenmesinde artış

RippleNet, hacimde önemli bir artışa tanık oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde RippleNet’in istatistiklerini Twitter’da paylaştı. Tweetinde, şirketin RippleNet’te 2 milyardan fazla işlem gerçekleştirdiğini ekliyor. Üstelik bu işlemler, üç yıldan daha kısa bir sürede gerçekleştirildi.

Bununla birlikte, XRP kullanan ODL ödeme hizmetleri, RippleNet’in hacmine yüzde 20’den fazla katkıda bulundu.

Yukarıdaki yazdıklarımıza bakarsak, Ripple’ın genişlemesi XRP fiyatındaki artışa katkıda bulundu ve son analizler XRP’nin yakın gelecekte 1 $ ‘Dolara çıkabileceğini gösteriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here