Home Altcoin Haberleri Sınır Ötesi Ödemelerin Pahalı Olduğundan Şikayet Eden İngiltere Başbakanı Ripple’ı Öne Çıkardı

Sınır Ötesi Ödemelerin Pahalı Olduğundan Şikayet Eden İngiltere Başbakanı Ripple’ı Öne Çıkardı

0
Sınır Ötesi Ödemelerin Pahalı Olduğundan Şikayet Eden İngiltere Başbakanı Ripple’ı Öne Çıkardı

İngiltere Bankası Başkanı Andrew Bailey, sınır ötesi ödemelerin çok pahalı olduğunu iddia ediyor. Ülkeler arası ödemelerin pahalılığına dikkat çeken İngiltere Başbakan’ı bu konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs tedbirleri yüzünden devam eden Davos toplantısında , İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, son yıllarda sınır ötesi ödemelerde digital varlıkların kullanmasını öneriyor ama bir yandanda hala kanunlarda boşluklar olduğunu dile getiriyor.

Hala doldurmamız gereken çok büyük boşluklar var.

Çok pahalı oldukları için özellikle sınır ötesi havale işlemlerinden “aşikar” olarak bahsetti:

Sınır ötesi ödemeler, ödeme yapmanın maliyetinin çok yüksek olduğu aşikardır. 

Doğrudan XRP’den bahsetmese de, sözleri kesinlikle piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimine bir selam olarak algılanabilir.

Tasarımı nedeniyle, SEC’in Ripple Labs’e açtığı davada hırpalanmış olan dijital varlık, öncelikle gerçek zamanlı sınır ötesi ödemeleri daha verimli hale getirmek için hızlı ve ucuz bir köprü para birimi olarak tanıtılıyor.

XRP’nin ayrıca, patlayan özel sabit paralar ve büyük dünya güçleri tarafından test edilen veya geliştirilen bir dizi merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ile üst düzeyi için rekabet etmesi gerekecek. Bununla birlikte, Ripple’den Emi Yoshikawa’nın da bahsettiği gibi , tartışmalı para, bunların yerine yalnızca “tamamlayıcı” olacak ve aralarında bir tür rekabet olacağı fikrini çürütecek.

Farklı bir düzenleyici ortam

ABD SEC, XRP’yi davasında kayıtsız bir menkul kıymet olarak gördüğünü açıkça ortaya koyarken, Birleşik Krallık Hazinesi bunu bir değişim tokeni olarak kabul etti .

Düzenlemelerin netliği nedeniyle Ripple , küresel merkezini San Francisco’dan Londra’ya taşıma fikrini gündeme getirdi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here