Home Altcoin Haberleri SEC, XRP Davasına Katılmak İsteyen Yatırımcıların Katılmasına İzin Verilirse İşlerin Dahada Karmaşık Olacağını Söyledi

SEC, XRP Davasına Katılmak İsteyen Yatırımcıların Katılmasına İzin Verilirse İşlerin Dahada Karmaşık Olacağını Söyledi

0
SEC, XRP Davasına Katılmak İsteyen Yatırımcıların Katılmasına İzin Verilirse İşlerin Dahada Karmaşık Olacağını Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP sahiplerinin Ripple’a karşı açtığı davaya müdahale etmesine izin vermemesine karşı çıkıyor.

SEC, New York Güney Bölgesi’nden ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres’e yazdığı bir mektupta, mahkeme önergeyi kabul ederse, geçmişte Ripple’ı dava etmiş olan büyük sınıf yatırımcıları da dahil olmak üzere diğer XRP sahiplerinin büyük olasılıkla katılmak isteyeceklerini belirtiyor.

“Mahkeme, Movants’ın müdahale etmesine izin verdiyse, ‘Farklı bakış açılarına sahip tüm yatırımcıların ve halkın ilgili üyelerinin temeldeki eylemlere müdahale etmesine izin verirse Bu müdahale ölçeği, ‘Hesaplanamaz bir kafa karışıklığına neden olur, yönetilemez bir karmaşıklık ekler ve bu Mahkemenin temeldeki davaları gözden geçirmesini ve idaresini durma noktasına getirir. ”

Avukat John Deaton daha önce, düzenleyici kurumun Ripple’ı XRP şeklinde menkul kıymetleri yasadışı bir şekilde satmakla suçladığı San Francisco merkezli blockchain firmasına karşı yürütülen davada SEC’deki diğer 10.000 XRP sahibi adına müdahale etmek için bir talepte bulundu.

Ripple ise XRP sahiplerinin davaya katılması gerektiğini söylüyor . Yargıç Torres’e yazdığı mektubunda, startup, SEC’in şikayetindeki belirsizliklerin açıklığa kavuşturulması gerektiğine işaret ediyor.

“SEC’in değiştirilmiş şikayeti, SEC’in bu davada XRP’nin kendi başına bir yatırım sözleşmesi ve dolayısıyla başlı başına bir menkul kıymet olduğunu veya bunun yerine Davalıların XRP satışlarının bir yatırım sözleşmesiyle sonuçlandığını iddia edip etmediğini açıklayamıyor.

Bu belirsizlik ve bu davanın taraf olmayanlar üzerindeki olası öncelikli etkisi göz önüne alındığında, Davalılar, Müdahalecilerin bu noktayı açıklığa kavuşturmak için hareketlerine devam etmelerine izin verilmesi gerektiği konusunda hemfikirdir. ”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here