SEC, Ripple Yöneticilerinin Kişisel Finans Bilgilerini İstiyor

0
15

Ripple Labs Inc’e karşı US SEC vakasıyla ilgili en son güncellemede SEC, Ripple Labs’ın kurucu ortağı Christian Larsen ve CEO’su Bradley Garlinghouse’un kişisel finansal bilgilerini istiyor.

SEC, aralarında SVB finans grubu, First Republic Bank, Silver lake bank, Silvergate Bank, Citibank NA ve Federal Reserve Bank of New York da dahil olmak üzere altı bankayı mahkeme celbinde bulundu. her iki yöneticinin 8 yıllık işlem bilgilerini arıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, her iki yöneticiyi de kayıtsız token konusunda şahsen 600 Milyon Dolar kar elde etmekle suçladı.

“Tamamen Uygunsuz Erişim” – Yöneticiler Yanıt Olarak Diyor.

SEC’in soruşturmasına yanıt olarak, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse mahkemeye, sekiz yıllık mali bilgi isteyen çok sayıda bankaya gönderilen mahkeme celplerinin engellenmesini isteyen bir mektup sundu.

Her iki yönetici de, dolandırıcılık davası olmadığı için SEC’in eksiksiz finansal bilgi istemesi için “tamamen uygunsuz aşırılık” olduğunu ve Ripple’ın mali durumlarını karıştırdıklarına dair hiçbir iddia bulunmadığını savunuyor . 

Düzenleyicilerin, Ripple ile ilgili olmayan diğer tüm işlemlere ve “her hafta bakkalda ne kadar para harcadıklarına” erişim isteme hakları yoktur .

Mektupta , “Sanıkların Özel Çıkarları Burada Özellikle Güçlüdür Çünkü Talepler Ve Mahkeme Celpleri Kişisel Mali Yaşamlarına Böylesine Kapsamlı Bir Müdahaleyi Amaçlamaktadır”,  Yazıyordu.

Bununla birlikte, her iki Execs, Xrp işlemlerini ve Ripple’den gelen diğer tazminatları içeren finansal bilgileri paylaşmayı kabul etti, ancak bu SEC için yeterli görünmüyor.

 Mektupta Ayrıca Okundu “SEC Neden Bu Bilgiye Sahip Olduğuna Dair Tutarlı Bir Açıklama Sunmadı Ve Sunamıyor” .

Mektup, Perşembe günü New York’taki Güney Bölge Mahkemesine Yargıç Sarah Netburn’e teslim edildi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz