SEC, Ripple İsteği Olan İki Belgeyi Çıkarmayı Kabul Etti

  • Ripple, mahkeme belgelerinin mühürlenmesi konusunda SEC ile bir anlaşmaya vardı.
  • Ancak Ripple, İsteğinde 4 e-posta demişti ama anlaşmada 2 e-posta sadece kısmen çıkarmayı kabul etti.

Ripple ve SEC davasında, 1 Nisan’daki bir görüşme ve görüşmeden sonra, Ripple’ın isteklerinden olan e-posta değişimlerinden bir kısmını kabul etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında, Büyük ödeme şirketi olan Ripple kısmı olarak bir isteği yerine getirildi. E-posta yazışmalarının kamoyu önünden uzak tutulmasındaki isteği gerçekleşti.

Aralık ayında Ripple aleyhine açılan dava, Ripple’ın devam eden kayıtsız menkul kıymet tekliflerinde XRP satarak 1,3 milyar dolar topladığını idda ederek mahkeme süreci devam ediyor.

 XRP yaratıcıları Chris Larsen ve Brad Garlinghouse tarafından oluşturulan bir ödeme şirketi olan Ripple, XRP’nin merkez bankası gibi çalışıyor. Coin çöküyorsa Ripple, hazinesinde tuttuğu 55 milyon XRP’nin bir kısmını satıyor.

31 Mart’ta bir New York yargıcı, Ripple’ın dört belgeyi geçici olarak mühürleme talebini kabul etti ve Ripple ve SEC’e 2 Nisan’a kadar redaksiyonlar üzerinde anlaşmaya varmalarını emretti . Ripple’ın avukatları, hakimi iki e-posta alışverişinde düzeltme kararı vermeye ikna etmeyi başardılar .

İlk redaksiyon, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile şirketin kâr amacı gütmeyen VC kolu Rippleworks hakkında anonim bir kişi arasındaki bir e-postadır. İkincisi, XRP’nin kamuoyu algısını ve Ripple’ın kontrolünü tartışan anonim taraflar arasındadır .

Ripple’ın avukatı Andrew Ceresney’e göre Ripple, diğer iki belge üzerinde bir anlaşmaya varmadı. SEC, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’in kişisel finansal bilgilerini içeren veya şirketin stratejisini özel yatırımcılarla paylaşan bir e-posta alışverişini gizlemesini istemiyor.

Ripple’ın avukatları açıkçası hala bunların düzeltilmesini istiyor. Ceresney dün mahkemeye yazdığı bir mektupta, “Dört belgenin tamamı ‘keşifle ilgili anlaşmazlıklar ile ilgili olarak mahkemeye sunulan keşif materyalleri’ ve bu nedenle adli belgeler değildir ve kamuya açık erişim karinesi hakkına sahip değildir.” Dedi.

Boğa döneminin ortasında Ripple – SEC davası devam ederken, Dün itibariyle XRP, 27,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7. en büyük kripto para birimi oldu. XRP’nin fiyatı yılın başından bu yana yaklaşık % 170 arttı ve şu anda 0.636178 $ değerinde ve dava öncesine baktığımızdan daha yüksek gözüküyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

KAYNAKdecrypt
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
62,257.00 $
62,257.00 $
2.24%
ethereumEthereum
3,778.39 $
3,778.39 $
0.64%
binance-coinBinance Coin
480.87 $
480.87 $
3.2%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.24%
cardanoCardano
2.14 $
2.14 $
0.91%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
2.47%
solanaSolana
157.54 $
157.54 $
2.29%
polkadotPolkadot
41.33 $
41.33 $
0.06%
dogecoinDogecoin
0.256239 $
0.256239 $
8.28%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.34%

Benzer Haberler