Home Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Haberleri Ripple’ın Şubat 2021 için Belirlenen XRP SEC Davası İçin İlk Mahkeme Tarihi

Ripple’ın Şubat 2021 için Belirlenen XRP SEC Davası İçin İlk Mahkeme Tarihi

0
Ripple’ın Şubat 2021 için Belirlenen XRP SEC Davası İçin İlk Mahkeme Tarihi

Ripple SEC davası 22 şubat 2021’de görüntülü görüşme Yoluyla Yapılacak.

Ripple SEC Davası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP tokenlerinin satışı için Ripple aleyhine açtığı dava için resmi duruşma öncesi mahkeme tarihi belirlendi.

XRP tokenlerinin satışı konusunda SEC’in Ripple’a karşı açtığı mahkeme 22 Şubat 2021’de başlayacak ve görüntülü görüşme yoluyla sunulacak. Ön yargılama olduğu için, davanın belirlenen tarihte yargılamaya hazır olmasını sağlayacaktır.

Resmi mahkeme kararına göre, Amerika Birleşik Devletleri Bölge Yargıcı Analisa Torres, 22 Şubatta olacan Ripple SEC davasında her iki tarafın da olası önergeler ve anlaşmaya varma olasılığı da dahil olmak üzere dava için dosyalar sunmasını talep etti.

XRP’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde bir menkul kıymet olarak düzenlenmesi gerektiğini tartıştıktan sonra, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz hafta Ripple aleyhine resmi olarak dava açtı.

Dava, 1.3 milyar dolar değerinde XRP tokeninin Ripple Labs tarafından satıldığını ve CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’in “kayıtsız dijital varlık menkul kıymetler teklifinden” kişisel olarak faydalandığını iddia ediyor . Ripple’daki Baş Hukuk Müşaviri’nin bir parçası olan Stuart Alderoty şunları söyledi :

“Düşünceli kural koyma veya yasama yoluyla düzenleyici açıklığa ulaşmayı tercih etsek de, artık bu Mahkemelere kalmış (Twitter’ın ‘sıcak kararları’ değil). Değişmeyen şey, yapıcı düzenleyici taahhütlere olan kararlı bağlılığımızdır.”

SEC davası Ripple’ı karaladı, XRP acı çekiyor

Ripple Labs tarafından 2012’de yaratılan bir varlık olan XRP , her ikisi de Amerika Birleşik Devletleri’nde menkul kıymetler yerine emtia olarak görülen muadili Bitcoin ve Ethereum gibi federal menkul kıymet yasalarından muaf tutulamadı .

Düzenleyiciler, XRP’nin, bir yatırımın temellere göre güvenlik temelli olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağını belirleyen Howey testine uygun olduğu gerçeğine başvuruyor.

Parasal yatırım üçüncü bir tarafın çabalarıyla kar sağladıysa, yatırım menkul kıymet olarak sınıflandırılır.

Ripple ekibi, bu iddialara karşı mücadele etti ve CEO Garlinghouse bunu yalanladı. Daha önce XRP’nin bir menkul kıymetten çok bir kripto para birimi olarak kabul edildiğini söyledi ve XRP’ye sahip olmanın Ripple’ın bir payına sahip olmakla eşdeğer olmadığını savundu.

Ripple’ın mahkeme kararına hazırlanmak için açılan dava itibari ile iki ayı olacak. Daha önce Ripple’ın, müşterilerinin çoğu Amerika Birleşik Devletleri dışında olduğu için gelişmeye devam edeceği ima edilmiş olsa da, XRP çoğu kripto borsalarında işlemi durduruldu. çoğu kripto para borsaları XRP’nin SEC davasını beklediği görülüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here