Home Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Haberleri Ripple, Youtube Davasında Anlaşmaya Vardıklarını Açıkladı

Ripple, Youtube Davasında Anlaşmaya Vardıklarını Açıkladı

0
Ripple, Youtube Davasında Anlaşmaya Vardıklarını Açıkladı

Ripple, CEO Brad Garlinghouse’un YouTube aleyhindeki davasının çözüldüğünü açıklamasının ardından bugün haberlerde yer aldı ve yönetici, iki tarafın konuyla ilgili bir anlaşmaya vardığını ekledi.

Söz konusu dava, geçen yıl Ripple ve Garlinghouse tarafından, bir dizi sahte hesabın, bireyleri dolandırmak ve sahte XRP eşantiyonlarını teşvik etmek için video yayın platformunda CEO’nun kimliğine bürünmesinin ardından açılmıştı .

Yapılan açıklamaya göre, YouTube aleyhine bu dolandırıcılıkların gerçekleşmesine izin verilerek “kendi politikalarını uygulamamaktan” dava açıldı.

Karar haberinin ardından tweet attı,

“Artık bu dolandırıcılıkları önlemek, tespit etmek ve ortadan kaldırmak için birlikte çalışmak üzere bir çözüme ulaştık.”

Bildirildiğine göre, YouTube ile yapılan anlaşmadan elde edilen gelir, siber suçtan etkilenen mağdurlara yardım eden kar amacı gütmeyen bir kuruluşa gidecek.

Aslında, yakın tarihli bir röportajda Garlinghouse, kripto dolandırıcılığından yararlananlardan şiddet içeren tehditler aldığını iddia etti, çoğu sosyal medya taklitçilerinin bir sonucu olarak doğrudan karıştığına inanıyor.

“24 yıldır Silikon Vadisi’ndeyim. Tüm büyük teknoloji platformlarının, yalnızca yaptıkları iyiliğin değil, aynı zamanda nasıl suistimal edildiklerinin de sahipliğini üstlenmesi gerekiyor. “

Ancak Twitter’da Garlinghouse, sosyal medya platformlarının kripto dolandırıcılıklarının devam etmesine izin vermedeki rollerini kabul etmeye başladığını ve çözümün bir parçası olma ihtiyacının farkına vardıklarını itiraf etti.

Ripple , kararı resmi olarak XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını belirleyecek olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden bir davanın ortasında.

Ripple‘ın hukuk müşaviri, davanın SEC adına sadece “düzenleyici aşırılık” olduğunu iddia ederken, düzenleyici, Ripple yöneticileri Garlinghouse ve Larsen’ın XRP yatırımcılarının Ripple’ın saygılı çabalarından kar elde etme konusunda makul bir beklentiye sahip olduklarını “bildiklerini veya umursamazca göz ardı ettiklerini” iddia etti. XRP’yi. “

Ripple’ın devam eden SEC durumunun bir sonucu olarak ortaya çıkan en son gelişme, Ripple’ın MoneyGram ile uzun süredir devam eden ilişkisinin sona ermesi.

Şirket dün, yasal belirsizlikler nedeniyle ortaklığın sona erdiğini duyurdu .

XRP’nin fiyatı belirsizliğin ortasında nispeten sabit kaldı ve baskı anında 0,4704 $ ‘lık işlem gördü.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here