Home Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Haberleri Ripple Yöneticisi, Merkez Bankalarıyla Dijital Paralar Üzerinde Çalışıyoruz Dedi

Ripple Yöneticisi, Merkez Bankalarıyla Dijital Paralar Üzerinde Çalışıyoruz Dedi

0
Ripple Yöneticisi, Merkez Bankalarıyla Dijital Paralar Üzerinde Çalışıyoruz Dedi

RippleX başkan yardımcısı James Wallis, Ripple’ın şu anda dijital para birimleri geliştirmek için merkez bankalarıyla birlikte çalıştığını söylüyor.

Voice of FinTech podcast’ine yapılan yeni bir röportajda Wallis, Ripple’ın merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) basılmasındaki rolünü özetliyor.

Ve şirketin mevcut finansal yapıları ortadan kaldırmaya değil, daha çok olan sistemleri iyileştirmeye çalıştığını vurguluyor. Zaten yerinde.

Teknolojiyi inşa ediyor ve uyguluyoruz, mevcut finansal sistemi kesintiye uğratmaya çalışmıyoruz.

Daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Gerçekten yapmaya çalıştığımız şey, teknolojimizi ve uzmanlığımızı kurumsal dünyaya getirmek. “

RippleX VP, dijital ödeme şirketinin merkez bankalarının bu para birimlerini geliştirmesine yardımcı olmasının üç yolu olduğunu ve bunlardan ilki çekirdek defter teknolojisini kullanmak olduğunu belirtiyor.

“Özellikle CBDC’ler etrafında gerçekten yapmaya çalıştığımız üç şey var. Biri çekirdek defterdir… CBDC’leri basmak veya oluşturmak ve ardından dağıtmak ve blok zincirindeki kayıt sistemlerindeki işlemleri izlemek için kullanılan teknoloji.

Ayrıca, mevcut merkezi olmayan bir defterin özel bir örneğinin gitmenin iyi bir yolu olduğuna dair net bir görüşümüz var.

Ve bununla demek istediğim, örneğin XRP Ledger gibi birkaç yıldır çalışan bir defter oluşturan bir açık kaynak projesinin tüm gerçekten sağlam deneyimini alıyorsunuz ve sonra biraz daha fazla bir sürüm oluşturuyorsunuz.

Bir merkez bankasının işlemekte rahat olabileceği ve para politikalarını vb. kontrol edebilecekleri merkezi olarak kontrol ediliyor. ”

Wallis, Ripple’ın dijital dolarlar, sabit paralar ve kripto para birimleri gibi çeşitli varlıklar arasında birlikte çalışabilirliği sağlamaya yardımcı olmak için merkez bankalarıyla da çalıştığını söylüyor.

Wallis, şirketin CBDC’ler üzerindeki çalışmalarının üçüncü unsurunun, gelişmekte olan CBDC ağının yeteneklerini genişletmeye yardımcı olmak için uygun bir nötr köprü varlığı, “XRP gibi bir şey” geliştirmeye odaklandığını söylüyor.

“Bahsettiğim bu yetenekleri geliştirmek için merkez bankalarıyla çalışıyoruz ve çözüm, açık kaynak teknolojisinin bir karışımı olacak, belki de RippleNet’in bazı unsurları yolda – tam olarak söylemek için hala biraz erken.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here