Ripple Yöneticisi, Merkez Bankalarıyla Dijital Paralar Üzerinde Çalışıyoruz Dedi

RippleX başkan yardımcısı James Wallis, Ripple’ın şu anda dijital para birimleri geliştirmek için merkez bankalarıyla birlikte çalıştığını söylüyor.

Voice of FinTech podcast’ine yapılan yeni bir röportajda Wallis, Ripple’ın merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) basılmasındaki rolünü özetliyor.

Ve şirketin mevcut finansal yapıları ortadan kaldırmaya değil, daha çok olan sistemleri iyileştirmeye çalıştığını vurguluyor. Zaten yerinde.

Teknolojiyi inşa ediyor ve uyguluyoruz, mevcut finansal sistemi kesintiye uğratmaya çalışmıyoruz. 

Daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Gerçekten yapmaya çalıştığımız şey, teknolojimizi ve uzmanlığımızı kurumsal dünyaya getirmek. “

RippleX VP, dijital ödeme şirketinin merkez bankalarının bu para birimlerini geliştirmesine yardımcı olmasının üç yolu olduğunu ve bunlardan ilki çekirdek defter teknolojisini kullanmak olduğunu belirtiyor.

“Özellikle CBDC’ler etrafında gerçekten yapmaya çalıştığımız üç şey var. Biri çekirdek defterdir… CBDC’leri basmak veya oluşturmak ve ardından dağıtmak ve blok zincirindeki kayıt sistemlerindeki işlemleri izlemek için kullanılan teknoloji. 

Ayrıca, mevcut merkezi olmayan bir defterin özel bir örneğinin gitmenin iyi bir yolu olduğuna dair net bir görüşümüz var.

Ve bununla demek istediğim, örneğin XRP Ledger gibi birkaç yıldır çalışan bir defter oluşturan bir açık kaynak projesinin tüm gerçekten sağlam deneyimini alıyorsunuz ve sonra biraz daha fazla bir sürüm oluşturuyorsunuz.

Bir merkez bankasının işlemekte rahat olabileceği ve para politikalarını vb. kontrol edebilecekleri merkezi olarak kontrol ediliyor. ”  

Wallis, Ripple’ın dijital dolarlar, sabit paralar ve kripto para birimleri gibi çeşitli varlıklar arasında birlikte çalışabilirliği sağlamaya yardımcı olmak için merkez bankalarıyla da çalıştığını söylüyor.

Wallis, şirketin CBDC’ler üzerindeki çalışmalarının üçüncü unsurunun, gelişmekte olan CBDC ağının yeteneklerini genişletmeye yardımcı olmak için uygun bir nötr köprü varlığı, “XRP gibi bir şey” geliştirmeye odaklandığını söylüyor.

“Bahsettiğim bu yetenekleri geliştirmek için merkez bankalarıyla çalışıyoruz ve çözüm, açık kaynak teknolojisinin bir karışımı olacak, belki de RippleNet’in bazı unsurları yolda – tam olarak söylemek için hala biraz erken.” 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

KAYNAKdailyhodl
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

120BeğenenlerBeğen
48TakipçilerTakip Et
1,192TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
38,944.00 $
38,944.00 $
7.51%
ethereumEthereum
2,507.86 $
2,507.86 $
3.63%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.38%
binance-coinBinance Coin
362.82 $
362.82 $
4.26%
cardanoCardano
1.57 $
1.57 $
5.36%
dogecoinDogecoin
0.325687 $
0.325687 $
2.78%
xrpXRP
0.878449 $
0.878449 $
4.25%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.08%
polkadotPolkadot
22.14 $
22.14 $
5.28%
uniswapUniswap
23.31 $
23.31 $
6.72%

Benzer Haberler