Ripple Yatırım Yapmaya Değer mi? 2021’de XRP Alınır mı?

Ripple’ın bu yıl yatırım yapmaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzda sizin için

  • Ripple, devam etmekte olan SEC davasının ardından düzenleyici netlik arıyor.
  • XRP balinaları, torbalarını yüksek bir hızla dolduruyor ve bu da satın alma baskısına son derece katkıda bulunuyor.
  • Yatırımcılar tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru kazanç elde etmeye çalışırken 1 doların üzerindeki bir kırılma FOMO’yu tetikleyecektir.
  • Ripple’ın görünümü, MVRV’ye dayanan uzun vadede yükselişe benziyor ve bu da 2021’de değerli bir yatırım anlamına geliyor.

Bu kılavuzda Ripple hakkında konuşacağız – Ripple 2021’de neye değer olacak ve neden Ripple’a yatırım yapmayı düşünmelisiniz. 

Bu kılavuzun sonunda, Ripple hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olacaksınız ve “Ripple bu yıl almaya değer mi?” Ve öyleyse, “XRP satın almak için en iyi borsa hangisidir?” Sorularını yanıtlayabileceksiniz. “.

Kripto para birimi dünyası sürekli yükselişte. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Bitcoin’in sunumundan bu yana, bilgisayarlı parasal formların tahminleri adım adım genişliyor. Nitekim, kısa bir zaman diliminde bile, kripto fiyatlarının tahmini binlerce kişi tarafından yükseltildi ve kripto para birimleri yatırım yapmak için cazip varlıklar haline geldi.

Kripto para birimi boğa döngüsü 2020/2021, birçok salgılamayı bıraktı, endüstri meraklıları ise gözlerini çizelgelerden ayıramadan sınırda oturuyor. Ripple, ralliyi emsalleriyle başlattı, ancak Birleşik Devlet Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ihraç eden şirket Ripple Labs Inc. ve yöneticilerine karşı açılan davanın ardından büyük bir aksilik yaşadı. Ayrıntılara biraz sonra gireceğiz.

Aralık ayında XRP’nin% 80 düşüşle 0,17 dolara düşmesiyle muazzam bir çöküş meydana geldi. Dava, özellikle boğa döngüsü sırasında önemli bir dezavantajdı. Bu arada XRP, 1 dolara doğru büyük adımlar attı, ancak yıllık en yüksek değer 0,75 dolara ulaştı. Yazım sırasında XRP, genel olarak yükselen bir piyasanın ortasında 0,56 dolardan azalıyor.

Ripple’a Genel Bakış

Ripple, başlangıcından itibaren hızlı ve uygun fiyatlı sınır ötesi transferler için go-to blockchain platformu olarak öne çıktı. XRP, en uzun süre piyasadaki en büyük üçüncü kripto para birimiydi. Ancak, Tether (USDT) tarafından üstlenildi ve daha sonra devam eden davanın neden olduğu belirsizlik nedeniyle birkaç pozisyon kaybetti.

Uluslararası transfer jetonu, SWIFT gibi önde gelen fiat transfer sistemleri tarafından şu anda karşılaşılan sorunu çözmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle Ripple, ödemeleri, uluslararası ödemeleri ve bir ticaret aracını destekleyen dünya çapında bir sistem olarak 2013 yılında ortaya çıktı. Token XRP, XRP Ledger olan blok zincirine özgüdür.

Ripple’ın kendisini, fiat ve dijital dünyalar arasındaki köprü olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (XRP) ayırdığını unutmamak gerekir. Dahası Ripple, gerçek dünyadaki sorunları çözebileceğine inanıyor. XRP’nin BTC ve ETH gibi mayınlanabilir bir madeni para olmadığını unutmayın çünkü 100 milyar tokeninin tamamı projenin başında oluşturuldu.

Tek engel, XRP’nin merkezi bir kripto para birimi olarak ortaya çıkması ve benzerleri gibi merkezden dağıtılmaması, çünkü çoğunlukla toplam arzın 55 milyarının Ripple Labs’ın mülkiyetinde olması.

Ripple Şimdiye Kadar Neler Başardı?

- Advertisement -

Ripple, hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için yıllar içinde çeşitli sistemler kurdu. Örneğin, RippleNet, müşterilerin özellikle uluslararası pazarlarda likidite satın alırken XRP’yi kullanmalarına olanak tanıyan bir blok zinciri platformudur. Platform, döviz ücretlerini düşürürken anında ödemeler sağlamak için 300’den fazla banka ve ödeme kurumunu birbirine bağlamaktadır.

Şirketin en son amiral gemisi ürünü, insanlara, bankalara ve diğer para transferi kurumlarının yeni pazarlara önceden finansman sağlamadan anında sınır ötesi ödemeler yapmasına yardımcı olan isteğe bağlı likiditedir (ODL).

MoneyGram gibi büyük küresel kuruluşlar ODL’yi destekledi. Brezilya, Filipinler ve Asya bölgesi gibi ülkelerde gelişmeye devam ediyor. Ayrıca, insanlara hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde uluslararası para gönderme ve alma imkanı sağlar.

Birçok uzman tarafından Ripple, Coimarketcap’ın listesinde 6. kripto varlığı olarak konumlandırılan gelişmiş bir kripto para olarak kabul ediliyor. 2012’de piyasaya sürülen Ripple, kripto topluluğu arasındaki en değerli kripto para birimlerinden biridir.

Ripple geçtiğimiz günlerde SEC iddialarıyla karşılaştığı için fiyatta bir düşüş yaşadı ancak kripto analistleri, değerinin artması beklendiğinden Ripple’ın 2021’de satın almaya değer olduğuna inanıyor.

2021’de Neden Ripple’a (XRP) Yatırım Yapmalısınız?

XRP, piyasadaki boğa koşusuna rağmen hala nispeten düşük bir fiyatla işlem gören dijital varlıklardan biridir. Ripple Labs Inc. ve üst düzey yöneticileri, müşterilere kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla SEC tarafından açılan bir dava ile karşı karşıya. ABD SEC, blockchain şirketinin Menkul Kıymetler Yasasını ihlal ederken yedi yıldan fazla bir süredir düzenlemeden uzak durmayı başardığını savunuyor.

Eşzamanlı olarak Ripple, düzenleyiciden Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını kanıtlamasını istedi ve SEC’e çoktan ateş açtı. Ripple, karşı koymaya hazırdır ve uzun lafın kısası, regülatörün dizlerinin üzerindeki darbelerini almayacaktır.

Bu nedenle, Ripple çevresinde dolaşan belirsizlik sonunda kaybolacak ve XRP’nin benzerleri gibi toparlanmasına izin verecek. XRP’nin yakın zamanda 1 dolardan kapandığını, ancak 0,75 dolar civarında düzeltildiğini belirtmekte fayda var. Arıza, 0.35 dolarda destek buldu ve boğaların toparlanma için savaşmasına izin verdi. 0,7 $ ‘lık bir engel, sınır ötesi belirteç 0,6 $’ ın üzerinde bir çıkış için savaşırken şu anda hareketi sınırlıyor.

Ripple Balinaları

Zincir içi ölçümler, kripto para birimlerinin fiyat hareketleri hakkında harika bilgiler sağlar. Santiment’in tutucu dağıtım modeline göre, balinalar vahşi bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Örneğin, 10.000 ila 100.000 XRP’ye sahip adres sayısı, Aralık ayının düşüğü 95.022’den yaklaşık 104.500’e yükseldi. Aynı zamanda, 100.000 ila 1 milyon XRP içerenler 15.860’tan kabaca 17.225’e yükseldi.

Balinalardaki yükseliş, bu yıl XRP’nin değerinde artış görebilecek devasa bir yükseliş sinyalidir. Balinalar tarafından hareket ettirilen hacmin, XRP’nin arkasındaki arka rüzgarı artıracağına dikkat edin.

MVRV modeli, XRP’nin hala bir satın alma bölgesinde olduğunu ortaya koyuyor. Santiment, metriğin son 30 gün içinde el değiştiren XRP tokenlerine sahip olanların ortalama karını veya zararını vurguladığını ve her bir token en son hareket ettiğinde fiyatı temel aldığını açıklıyor. Bu nedenle, ikiye eşit bir MVRV, XRP sahiplerinin şu anda yatırımlarının 2 katı olduğunu gösteriyor.

Başka bir deyişle, yatırımcıların para ya da zararda olduklarında satış yapma olasılığı düşüktür. 

Yüksek bir MVRV değeri, yatırımcılar kar için nakit ödemeyi tercih edeceğinden, bir düzeltmenin makul olduğu anlamına gelir. 

Yazım sırasında, XRP’nin MVRV modeli 0.58’de duruyor ve bu da sınır ötesi token’in hala satın alma bölgesinde olduğunu gösteriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

70BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
758TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Student Coin (STC) Nedir? Student Coin (STC) Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda, işe alım görevlileri yüksek eğitimli insanlara büyük ilgi gösterdiler ve bu da potansiyel öğrenciler arasında daha fazla paraya ihtiyaç duyulmasına yol açtı.  Ancak...

2021’de Takip Edilmesi Gerek En İyi 10 DeFi Coin’leri

DeFi veya Merkezi Olmayan Finans sektörü, 2020 yılında muazzam bir ilerlemeye tanık oldu. Bu, yatırımcılara DeFi tokenlerine olan inancı güçlendirdi. Arenaya gelen birçok DeFi varlığı...

Ripple Yatırım Yapmaya Değer mi? 2021’de XRP Alınır mı?

Ripple'ın bu yıl yatırım yapmaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzda sizin için Ripple, devam etmekte olan SEC davasının ardından düzenleyici netlik arıyor.XRP...
bitcoinBitcoin
49,661.00 $
49,661.00 $
0.59%
ethereumEthereum
1,585.87 $
1,585.87 $
3.78%
binance-coinBinance Coin
247.44 $
247.44 $
2.88%
cardanoCardano
1.13 $
1.13 $
7.84%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.53%
polkadotPolkadot
33.32 $
33.32 $
2.35%
xrpXRP
0.463845 $
0.463845 $
2.21%
litecoinLitecoin
192.47 $
192.47 $
5.14%
chainlinkChainlink
27.17 $
27.17 $
5.51%
bitcoin-cashBitcoin Cash
526.21 $
526.21 $
1.16%

Benzer Haberler

MicroStrategy 19.452 Bitcoin Daha Alarak Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Firmasının Bitcoin varlıklarını en üst düzeye çıkarma çabalarına paralel olarak, MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, bir başka büyük bir yatırım olarak milyar dolarlık BTC satın...

Cardano Fiyatı Yükseldi ve Sıralamada İlk 4’e Girdi Yeni ATH’mi Geliyor?

Ayı sapması, kripto para birimi sıralama listesinde bir pozisyonda kaymaya neden olan DOT fiyatını rahatsız ediyorCardano fiyatı, kripto para birimi sıralama listesinde yüzde 5...

2010’da 8 Dolara Alınan 100 Bitcoin Şu Anda 5 Milyon Dolar Değerinde Ve Hareket Halinde

Bir zamanlar 8 dolar değerinde ve şimdi 5 milyon dolar değerinde 100 Bitcoin, yaklaşık on bir yıl içinde ilk kez bir BTC madencisi...

Ethereum Fiyatı 1600 Dolar Altına Düşerken Grayscale 15,521 ETH Aldı

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, ETH fiyatının 1.600 doların altına düşmesinin ardından tek bir günde yaklaşık 25.000.000 dolar değerinde Ethereum satın aldı .  Ethereum, son beş...