Home Analiz Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 0.48 Dolar Desteği Kırılırsa Panik Satışları Gelebilir

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 0.48 Dolar Desteği Kırılırsa Panik Satışları Gelebilir

0
Ripple (XRP) Fiyat Analizi: 0.48 Dolar Desteği Kırılırsa Panik Satışları Gelebilir
  • XRP fiyat tahmini, destek başarısız olursa 0,45 $ ‘a düşmeyi bekliyor
  • Boğa hareketi azalıyor gibi görünüyor
  • Ayılar, XRP fiyatını Aralık sonuna kadar düşürmeye devam edecek
  • XRP fiyatı düştükçe oynaklık azalıyor
  • Haftalık grafik XRP’yi hala yükseliş olarak gösteriyor

XRP , Kasım ayından bu yana muhteşem fiyat dalgalanmaları gördü – 0,78 doların en yüksek seviyesine ulaştı ve şimdi 0,50 doların altına düştü. Şu anda XRP’ye sahip olanlar için kısa vadeli gelecek belirsizliğini koruyor.

12 Aralık 2020’deki iklimsel ve uzun zamandır beklenen Flare airdropunun ardından, küçük hacim hareketi görünmesine rağmen XRP fiyatları düştü . Sonuç olarak, piyasa ayıların üstünlük sağladığını ve XRP fiyatlarının 0,50 doların altına düştüğünü gördü .

Yazım sırasında XRP fiyatı şu anda 0,47.5 $ – günün açılış fiyatına göre yüzde 4 düşüş.

1 Günlük grafik genel bakışı , XRP fiyatının artık Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) altına düştüğünü gösteriyor . Kasım ayının ortasından bu yana üzerinde olan bu toparlanma etkisi, fiyat dalgalanmaları düşerken beklenecekti.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), XRP’nin aşırı satım durumuna doğru indiğini gösterirken, hacim Kasım ayının yüksekliğine kıyasla düşüş eğiliminde ve ılımlı kalıyor . Bu RSI modeli devam ederse, Bitcoin sahipleri, ucuz XRP / BTC oranlarıyla likiditeyi XRP’ye geri aktarmaya başlayabilir .

Tarihsel Oynaklık Endeksi (HV), fiyatlar 0,485 $ ‘ın altına düşerken bize istikrarlı bir oynaklık düşüşü gösteriyor. Bu 1 Günlük grafikte, düşüş hareketinin sürekli azalan volatilite seviyesi ve genel azalan piyasa trendi ile ilişkili olduğu açıktır.

1 Haftalık grafik genel bakışı incelendiğinde, düşünülmesi gereken ilk husus Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) 4C göstergesidir. Düşüş görünümüne rağmen, MACD 4C yükseliş momentumunun sürdüğünü ve mevcut düşüş belirtisinin olmadığını gösteriyor. Bu, hafta sonunda izlenecek ve sonuçlandırılacaktır.

RSI, XRP’nin aşırı alım durumundan çıktığını gösteren 70 seviyesinin altına düştü. Bu nedenle, RSI 40-50 RSI civarında dengelenmeye başladığında fiyat düşüşleri beklenebilir.

1 Haftalık grafik şamdanlar üzerindeki pazarın eğilim göstermektedir XRP $ 0,48 destek seviyesi bugün ve bu hafta test edilecek. Bu destek seviyesi kırılacaksa, panik satış başladığında 0,45 $ ‘a düşüş beklenebilir.

As XRP fiyat iner, bu nedenle de 1 Gün üzerindeki volatilite grafiği yapar XRP HV göstergesi.

Bu grafiğin tartışmalı yönü, 1 Haftalık volatilite grafiğinin, XRP fiyatı 0.45 $ ‘a geri dönerken volatilitede keskin bir artış göstermesidir .

Görsel etki ve karşılaştırma için, aşağıdaki 1 Haftalık volatilite grafiği yukarıdaki 1 Günlük volatilite grafiği ile karşılaştırılmalıdır.

XRP fiyat analiz sonucu: XRP fiyatı 0,48 dolar destek seviyesinin altına düşerse 0,45 dolara düşüyor

şi (MA Crossover) 11 Aralık 2020’de farklı geçiş noktasını gösteriyor. Bu, XRP desteğinin bu seviyede düştüğünü ve fiyatların azalan bir kanalı geçmeye başladığını gösteriyor. Kalıplar her zaman en güvenilir tahmin yöntemleri değildir, ancak MA Crossovers matematiksel olma eğilimindedir ve fiyat hareketinde ani bir değişikliği gösterir.

Bu grafikteki MACD ve RSI, XRP fiyatı 0,48 dolarlık destek seviyesine düşerken istikrarlı bir düşüş gösteriyor .

Osilatörlerin çoğunun kısa vadeli satış sinyallerine rağmen, haftalık ve aylık osilatörler hala bu noktada satmak yerine satın almaya işaret ediyor. Bu, XRP fiyatındaki ani değişime gecikmiş bir tepki veya XRP’nin genel görünümünün daha makro bir perspektifi olabilir . Hafta sonunda göreceğiz.

Her zaman olduğu gibi, lütfen güvenli, dikkatli ve kaybetmeyi göze aldığınız miktar kadar işlem yapın.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here