Ripple vs SEC: XRP Yatırımcılarının SEC’e Karşı Toplu Dava Açması Büyük Önem Taşıyor

  • John E. Deaton’ın SEC’e karşı aradığı toplu dava davası zaten 2.700 XRP HODLers tarafından imzalandı.
  • Jeremy Hogan ve John Deaton’a göre, Ripple ve SEC arasındaki yasal mücadele, ABD Kongresi’nin yapması gereken bir şey olduğundan, yalnızca sınırlı ölçüde düzenleyici netlik sağlayabilir.

“Crypto Eri” yeni bir videoda şu anda XRP topluluğundaki tartışmasız en popüler avukat John E. Deaton ve Jeremy Hogan ile konuştu. 

İkincisi, SEC’in YouTube’da Ripple aleyhine açtığı davanın mevcut durumu hakkındaki güncellemeleri düzenli olarak paylaşmasıyla bilinirken, Deaton XRP topluluğunun avukatı ve SEC’e karşı bir toplu dava arayışı içinde.

Deaton dün, 2.700 XRP HODLer’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aleyhine açılan davaya katılmak için niyet mektubunu imzaladığını bildirdi. 

Halen 22 Aralık 2020 itibariyle XRP’ye sahip olan ve halihazırda sahip olan kişilerin katılmasını istiyor.

Temel olarak, dünya çapındaki tüm XRP sahipleri davaya katılabilir. Crypto Eri ile yaptığı röportajda Deaton, çabalarının mevcut ilerleyişini açıkladı:

Önümüzdeki hafta bu sefer XRP topluluğu olarak burada ne yaptığımız ve bunun gerçekten nasıl gerçekleştiği hakkında her şeyin odaklanacağını söyleyeceğim. […] Biraz belirsiz olduğunu biliyorum ama beklemede. Buna değecek.

Törende bir konuşma yapan Hogan Deaton çabaları Dalgalanma vs SEC durum için de büyük önem olduğunu belirtti. 

Yargıç Torres’in ilgili vakaların bir listesini sorgulaması gerekiyor ve Ripple‘ın argümanlarını güçlendirecek olan bireysel XRP sahipleri üzerindeki muazzam olumsuz etkiyi görmesi gerekiyor. Yargıç Torres ile ilgili olarak şunları söyledi:

Tüm bunların bireysel XRP sahipleri üzerindeki etkisini anlaması gerekiyor. […] Yani John’un yaptığı, davasında tüm bireyleri bir araya getirmek. Şimdi, Federal Mahkemede her zaman ilgili davalar için ihbar denen şeyi dosyalamak zorundasınız. Bu nedenle hâkimin, şu anda davayla ilgili olarak hangi davaların var olduğunu bilmesi gerekir. Bu yüzden yargıç, Johns davasının orada olduğunu ve SEC-Ripple davasının bireysel XRP sahipleri üzerindeki tüm etkilerini göreceğini fark etti.

Ripple için yasal düzenleme netliği olacak mı?

İki avukat ayrıca SEC davasının nihai yasal netlik sağlayıp sağlamayacağını da tartıştı. Bunu yaparken Deaton ve Hogan, davanın XRP topluluğu için bu umudu sağlamayacağını kabul etti. 

Hogan en son örneğe, Kik Interactive’in SEC’e karşı açtığı davaya işaret etti ve şirketin üç şart aldığını belirtti: yasayı tekrar ihlal etme yasağı, para cezası ve KIN tokenini yalnızca akredite yatırımcılara satma şartı.

Hogan’a göre bu, Ripple için “en kötü durum” olabilir. Yani mahkeme savaşının odak noktası Ripple’ın emanet hesabı olabilir. 

Ancak, kararın ardından XRP’nin ABD’de menkul kıymet veya menkul kıymet dışı olarak sınıflandırılması konusunda hala belirsizlik olabilir. Hogan şunları söyledi:

Bu dava, bence, hakimin kararını veren özet yargılamaya inecek ve Kik Interactive davasında olan buydu. […] XRP’nin güvenlik durumunun yargılanacağını sanmıyorum, bunun özet bir karar olduğunu düşünüyorum. […] Sanırım bu kararı verebilecek bir yargıcımız var.

Deaton, XRP’nin sınıflandırılmasının nihayetinde ABD Kongresi’nin işi olduğunu da sözlerine ekledi. 

Finansal Davranış Otoritesinin (FCA) üç tür token ilan ettiği ve XRP’yi bir yardımcı program ile bir borsa tokenini arasında bir melez olarak sınıflandırdığı Birleşik Krallık’ta olduğu gibi mahkemeden herhangi bir karar alınmayacaktır :

XRP topluluğunda insanların istediği şeyi mahkemeden alamayacaklar. Bunu sadece kongre yapabilir.

Hogan, buna karşılık, kararın “netlik” sağlayacağını, ancak “bunun güvenlik dışı bir token olduğu anlamına gelmeyeceğini” belirtti.

Çünkü lehinize bir kararınız veya uzlaşmanız varsa, dava bitmiştir. 

SEC sizi tekrar dava edemez ve tekrar deneyemez. 

Yani XRP söz konusu olduğunda Ripple söz konusu olduğunda etkili bir şekilde netlik elde edeceksiniz – yargıçtan XRP’nin şu andan itibaren bir menkul kıymet olmadığını söyleyen bir kağıt parçası almayacak olsanız bile zamanın sonu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,397.54 $
24,397.54 $
6.53%
ethereumEthereum
1,885.67 $
1,885.67 $
12.2%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.08%
bnbBNB
332.15 $
332.15 $
3.35%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.21%
xrpXRP
0.382899 $
0.382899 $
4.26%
cardanoCardano
0.541684 $
0.541684 $
6.01%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.09%
solanaSolana
42.93 $
42.93 $
8.05%
polkadotPolkadot
9.54 $
9.54 $
10.96%

Benzer Haberler