Home Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Haberleri Ripple SEC’e Resmi Yanıt Olarak XRP Yatırımcılarına Verdiğiniz Zarar 15 Milyon Dolar

Ripple SEC’e Resmi Yanıt Olarak XRP Yatırımcılarına Verdiğiniz Zarar 15 Milyon Dolar

0
Ripple SEC’e Resmi Yanıt Olarak XRP Yatırımcılarına Verdiğiniz Zarar 15 Milyon Dolar

Ripple Labs’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, Ripple Labs’in Ripple’a karşı açtıkları dava için Birleşik Devlet SEC’in değiştirilmiş şikayetine resmi bir yanıt verdiğini Twitter’dan duyurdu.

SEC, Ripple şikayetlerini haftalar önce değiştirmişti.

Ripple SEC Davasında, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun, Bitcoin ve Ether’i hisse senetleri ve tahviller için geçerli düzenlemelere uymaktan uygun bir şekilde muaf tutarken, Xrp’yi bir menkul kıymet olarak gördüğünü söyledi.

Ripple, Xrp’nin güvenlik değil, uluslararası ve yerel işlemlerde kullanılan bir para birimi olan bir döviz aracı olduğunu söylüyor.

Firma ayrıca, Xrp’nin daha iyi dağıtılmış bir kontrole sahip olduğu için daha iyi bir Bitcoin olduğunu söylüyor.

“SEC’in Aşırı Erişilen Bir Yasal Teoriye Dayanan Dosyalama Işlemi, SEC Bitcoin Ve Ether’i Benzer Düzenlemelerden Muaf Tuttuğu Için Sanal Para Kazananları Ve Kaybedenleri Seçmek Anlamına Geliyor”. Ripple Dedi.

XRP Yatırımcılarının Zararları

Ripple‘a göre, şikayette bulunmak XRP sahiplerine zarar verdi, çünkü birçok borsa, tüccar ve piyasa yapıcı XRP ile ilgili ticaret faaliyetlerini durdurdu ve bu da Xrp holdinglerinin değerini önemli ölçüde düşürdü.

Davanın korumadan çok zarar verici olduğu ortaya çıktı, sadece 1,3 Milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet teklifi iddiası, “ desteklediğini iddia ettikleri” kişilere 15 milyar dolar zarar verdi .

Bay Aldorty, müteakip bir tweet’te, işlemlerin federal güvenlik yasalarına tabi olduğunun farkında olmayan XRP piyasa katılımcıları ile SEC’in toplantıları hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle beklediklerini belirtti.

Bu dava, ABD SEC tarafından Ripple Labs, kurucu ortak Chris Larsen ve CEO Bradley Garlinghouse’a karşı 1,3 milyar dolarlık kayıtsız token satarak yatırımcıları aldattığı iddiasıyla açıldı.

Chris Larsen ve Bradly Garlinghouse, daha dün, değiştirilen şikayeti reddettiler ve dilekçelerini gerekli mercilere ulaştırdılar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here