Ripple SEC’e Resmi Yanıt Olarak XRP Yatırımcılarına Verdiğiniz Zarar 15 Milyon Dolar

Ripple Labs’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, Ripple Labs’in Ripple’a karşı açtıkları dava için Birleşik Devlet SEC’in değiştirilmiş şikayetine resmi bir yanıt verdiğini Twitter’dan duyurdu.

SEC, Ripple şikayetlerini haftalar önce değiştirmişti.

Ripple SEC Davasında, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun, Bitcoin ve Ether’i hisse senetleri ve tahviller için geçerli düzenlemelere uymaktan uygun bir şekilde muaf tutarken, Xrp’yi bir menkul kıymet olarak gördüğünü söyledi.

Ripple, Xrp’nin güvenlik değil, uluslararası ve yerel işlemlerde kullanılan bir para birimi olan bir döviz aracı olduğunu söylüyor. 

Firma ayrıca, Xrp’nin daha iyi dağıtılmış bir kontrole sahip olduğu için daha iyi bir Bitcoin olduğunu söylüyor.

“SEC’in Aşırı Erişilen Bir Yasal Teoriye Dayanan Dosyalama Işlemi, SEC Bitcoin Ve Ether’i Benzer Düzenlemelerden Muaf Tuttuğu Için Sanal Para Kazananları Ve Kaybedenleri Seçmek Anlamına Geliyor”.  Ripple Dedi.

XRP Yatırımcılarının Zararları

Ripple‘a göre, şikayette bulunmak XRP sahiplerine zarar verdi, çünkü birçok borsa, tüccar ve piyasa yapıcı XRP ile ilgili ticaret faaliyetlerini durdurdu ve bu da Xrp holdinglerinin değerini önemli ölçüde düşürdü.

Davanın korumadan çok zarar verici olduğu ortaya çıktı, sadece 1,3 Milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet teklifi iddiası, “ desteklediğini iddia ettikleri” kişilere 15 milyar dolar zarar verdi .

Bay Aldorty, müteakip bir tweet’te, işlemlerin federal güvenlik yasalarına tabi olduğunun farkında olmayan XRP piyasa katılımcıları ile SEC’in toplantıları hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle beklediklerini belirtti.

Bu dava, ABD SEC tarafından Ripple Labs, kurucu ortak Chris Larsen ve CEO Bradley Garlinghouse’a karşı 1,3 milyar dolarlık kayıtsız token satarak yatırımcıları aldattığı iddiasıyla açıldı.

Chris Larsen ve Bradly Garlinghouse, daha dün, değiştirilen şikayeti reddettiler ve dilekçelerini gerekli mercilere ulaştırdılar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,354.53 $
24,354.53 $
6.52%
ethereumEthereum
1,881.89 $
1,881.89 $
12.44%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.23%
bnbBNB
331.17 $
331.17 $
4.87%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.08%
xrpXRP
0.381839 $
0.381839 $
5.92%
cardanoCardano
0.541846 $
0.541846 $
6.88%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.04%
solanaSolana
42.89 $
42.89 $
9.11%
polkadotPolkadot
9.52 $
9.52 $
11.13%

Benzer Haberler