Ripple, SEC Davası Açıldığından Beri XRP İçin En İyi Haber

SEC’in Ripple Labs ile Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i yöneten davası birçok yönden oyunun kurallarını değiştirdi. Bu sadece sanıkların yöneticilerin bizzat suçlanıyor bu nadir durumlardan biridir, ancak çünkü Dalgalanma ve dava, merkezinde altcoin nedeniyle de XRP , endüstrinin en önde gelen yüzleri ikisini kalır.

Dava ilk kez Aralık ayında açıldıktan kısa bir süre sonra, turları yaparken çok fazla şüphe vardı. Bazıları, “Ripple tüm hacimlerini kaybedecek” dedi. Diğerleri, “XRP depolanacak ve sıfıra düşecek” dedi. 

Bununla birlikte, beklentilerin aksine , XRP, takip eden listeden çıkarma çılgınlığına rağmen fiyat grafiklerinde kendisi için iyi bir performans gösterdi. En son düzeltmeler yapılmadan önce XRP, 3 yıldan fazla bir süredir görülmeyen bir fiyat seviyesinde işlem görüyordu.

Ne hakkında Ripple olsa? San Francisco merkezli blockchain firması, söz konusu dava sayesinde herhangi bir müşteri kaybetti mi veya herhangi bir engelle karşılaştı mı? Bu, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından yakın zamanda yapılan bir röportajda cevaplanan soruydu .

Yine, beklentilerin aksine, Garlinghouse, SEC’in yukarıda belirtilen davayı açmasından bu yana firmanın 20’den fazla müşteriyi işe aldığını ekleyerek, “bu cephede çoğunlukla iyi haberler” olduğunu açıkladı. 

Burada, yöneticinin, Ripple’ın kullanıcı tabanının % 90’ı gibi, tüm bu müşterilerin yurtdışında bulunduğunu belirtmek için hızlı davrandığını belirtmekte fayda var. Demografik olarak Garlinghouse, Ripple’ın mevcut müşterilerinin çoğunun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal endişelerden etkilenmediğini ima etti.

Ripple, son zamanlarda Trengo ve Azimo beğenileriyle olan ilişkisi sayesinde son zamanlarda haberlerde yer aldı. Blockchain firması , birkaç hafta önce ilkinde % 40 oranında bir mülkiyet hissesi satın alırken, ikincisi Ripple’ın ODL hizmetlerini kullanacak.

Garlinghouse, söz konusu davaya rağmen 2020’nin RippleNet’in bugüne kadarki en büyük yılı olduğunu ve aynı işlemin 3 milyondan fazla işlemle gerçekleştiğini vurguladı. Aslında aynısı, Şubat ayında yayınlanan Ripple’ın 4. çeyrek raporu ile genişletildi . 

Bununla birlikte, rapor ayrıca yukarıda belirtilen dava sayesinde XRP hacimlerinin% 12’sinden fazlasının etkilendiğini ortaya koydu.

Yukarıda bahsedilen dava gibi, Coinbase’in listesi de birçok kişi tarafından sektör için ezber bozan bir unsur olarak görüldü. 

Ancak bir sonraki Ripple halka arz olacak mı? Bu yorum yapan listeleme kripto için “Netscape an” olduğunu, Garlinghouse tür halka arz SEC yeşil ışık gerektireceğini açıkladı. Yetkili, bu tür planların mevcut dava çözülene kadar beklemesi gerekeceğini de sözlerine ekledi.

Yönetici ayrıca firmanın son zamanlarda uğraştığı diğer alanlarda da genişledi. Birincisi , CBDC‘ler , Ripple’ın parçası olmaya çalıştığı yeni bir sektördür ve blockchain firması, geçtiğimiz günlerde merkez bankaları için Mart ayında CBDC’leri başlatan özel bir XRP defterine pilotluk yaptı . 

Garlinghouse’a göre, 80’den fazla merkez bankası, CBDC’lerin potansiyel etkisini araştırıyor ve yönetici,

“Biz Ripple olarak merkez bankalarıyla bu tür görüşmeler yapmaktan çekinmedik.”

Son olarak ve belki de en “tartışmalı” olan Garlinghouse, Proof of Work’e duyduğu hoşnutsuzluğa da değindi. 

Yönetici, Bitcoin konusunda çok iyimser olsa da, topluluğun “entelektüel açıdan dürüst” olması ve işlem doğrulaması için daha iyi bir mekanizma aramaya ihtiyacı olduğunu iddia etti.

Garlinghouse, ilginç bir şekilde, kitleleri küresel karbon emisyonları hakkında eğitmede ön saflarda yer alan ve önemli enerji tüketimiyle ilişkili bir varlık olan Bitcoin’i açıkça kucaklayan ve benimseyen Tesla’dan Elon Musk’ın ironisine de seslendi .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
62,072.00 $
62,072.00 $
1.62%
ethereumEthereum
3,772.14 $
3,772.14 $
2.02%
binance-coinBinance Coin
478.43 $
478.43 $
1.83%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.12%
cardanoCardano
2.13 $
2.13 $
1.59%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
3.26%
solanaSolana
157.28 $
157.28 $
3.36%
polkadotPolkadot
41.09 $
41.09 $
1.52%
dogecoinDogecoin
0.254175 $
0.254175 $
6.86%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.02%

Benzer Haberler