Home Altcoin Haberleri Eski SEC Yetkilisi Ripple Hakkındaki Davayı Yorumluyor

Eski SEC Yetkilisi Ripple Hakkındaki Davayı Yorumluyor

0
Eski SEC Yetkilisi Ripple Hakkındaki Davayı Yorumluyor

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yöneticisi Joseph Hall, düzenleyici kurumun Ripple aleyhindeki davasının kripto varlık endüstrisindeki genel netlik ihtiyacını vurguladığını söyledi.

Yeni bir görüşte, eski SEC yöneticisi , çoğu kripto varlığının düzenleyici durumunun, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki daha geniş blok zinciri alanının büyümesini engelleyen gri bir alanda kaldığını söylüyor.

Hall ayrıca, kripto varlıklarını düzenlemek için “bir asrın dörtte üçü” öncesine dayanan ilkelere dayanan mevcut yasaları kullanmanın ters etki yarattığı konusunda uyarıyor.

“ Menkul kıymetlerin hareketi, menkul kıymet alım satımını kolaylaştıran veya başkaları için elinde tutan aracıların yaygın SEC gözetimine tabi olduğu, yatırım yapan halkı korumak için tasarlanmış bir çerçeve içinde gerçekleşir. Bu çerçeve, hizmetlerin satın alınması gibi basit ticari faaliyetleri yönetmek için inşa edilmemiştir.

Bu faaliyetleri menkul kıymetler düzenleme aygıtına kaydırmak, maliyetlerini ve karmaşıklıklarını yararsız veya en azından mevcut alternatiflerle rekabet edemeyecek kadar artıracaktır. “

SEC davasının gücüne gelince, Hall, düzenleyici kurumun Ripple’ın peşinden gitmekten çok daha iyi seçeneklere sahip olduğuna inanıyor.

“Ajans neden önceki kripto uygulama eylemlerinden çok daha az bir smaç olan bir dava açtı? Anlaşmayı engelleyen, SEC değil, Madde III mahkemeleri, nihayetinde XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını söyleyecektir.

Ripple (XRP)’den daha zayıf kullanım durumlarına sahip çok sayıda dijital varlık var, bunlardan herhangi biri SEC’in Ripple Labs gibi bir leviathan’ı ele almadan önce görüşlerini federal içtihat hukukuna aktarmasına daha iyi yardımcı olabilirdi …

XRP davasındaki esasa ilişkin bir kayıp olabilir Dijital varlıklar söz konusu olduğunda SEC’in düzenleyici projesine epeyce zarar veriyor. “

Hall, SEC’in kripto varlıklarını düzenlemek için “katı uygulama ilk yaklaşımı” yerine daha incelikli bir yaklaşım benimsediğini öne sürüyor.

Ajansın, şirketlere önce bilgi ve tavsiye verip yönlendirilmelerini sonra uymayan olursa cezai işlemin uygulanmasını öneriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here