Home Kripto Para Haberleri Eski Ripple Danışmanı Şimdilerde ABD’nin En İyi Bankacılık Düzenlemecisi Olmaya Aday

Eski Ripple Danışmanı Şimdilerde ABD’nin En İyi Bankacılık Düzenlemecisi Olmaya Aday

0
Eski Ripple Danışmanı Şimdilerde ABD’nin En İyi Bankacılık Düzenlemecisi Olmaya Aday

Başkan Biden’in, Ripple’ın danışma kurulunun eski bir üyesi olan Michael Barr’ı Para Birimi Sorumlusu olarak aday göstermeye hazırlandığı bildiriliyor.

The Wall Street Journal raporları Barr aday ve teyit edilirse, o 14 Ocak istifa Brian Brooks, ve Para geçici oyunculuk Comptroller Blake Paulson başarılı olurum.

Para Birimi Muhasebecisi, Para Birimi Denetleme Bürosunda (OCC) kıdemli memurdur ve görevleri arasında 1.200 ulusal bankayı, federal tasarruf birliğini ve tüm bankacılığın% 70’ini toplu olarak gerçekleştiren yabancı bankaların federal şubelerini ve ajanslarını denetlemeyi içerir. ABD’de iş.

Barr’ın olası adaylığı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP biçiminde kayıtsız bir menkul kıymetin satışı için Ripple’a dava açtığını duyurmasından bir ay sonra geliyor . Para Birimi adayının müstakbel Comptroller’ı, Temmuz 2015’te Ripple Labs’ın danışma kuruluna katıldı . 2017’de ayrıldı .

Ripple Labs’e danışman olarak katıldığı sırada Barr, küresel ödeme sisteminin “çok eski” olduğunu söyledi. “Ödemelerdeki yeniliklerin, finansal sistemi daha güvenli hale getirmeye, maliyeti düşürmeye ve tüketiciler ve benzer şekilde işletmeler için erişimi ve verimliliği artırmaya yardımcı olabileceğini” savundu.

Wall Street Journal, California Üniversitesi Irvine Hukuk Fakültesi profesörü Mehrsa Baradaran’ın da Biden yönetimi tarafından pozisyon için değerlendirildiğini ekliyor.

Temmuz 2019’daki Bankacılık, Konut ve Toplum İşleri Senatosu Komitesi duruşmasında Baradaran, kripto para birimlerinin geleneksel finans endüstrisinin eksiklikleri için “en iyi çözüm” olmadığını söyledi.

“Kripto para birimi endüstrisinin bankacılık sektöründeki başarısızlıklarla ilgili endişelerinin çoğunu paylaşsam da, kripto para biriminin bankacılıktaki finansal katılım ve öz sermaye sorunlarına en iyi çözüm olduğuna inanmıyorum.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here