Home Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Haberleri Eski Başkan Mary Jo White, SEC’in Ripple’a Açtığı Dava Keyfi Olduğunu Söylüyor

Eski Başkan Mary Jo White, SEC’in Ripple’a Açtığı Dava Keyfi Olduğunu Söylüyor

0
Eski Başkan Mary Jo White, SEC’in Ripple’a Açtığı Dava Keyfi Olduğunu Söylüyor

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı mücadele ederken, eski SEC Başkanı Mary Jo White, Ripple‘ın savunmasını doğruluyor.

2013-2017 arasında 31. SEC başkanı olarak görev yapan Fortune Magazine ile yaptığı röportajda White, SEC’in firmayı XRP şeklinde kayıtsız menkul kıymetleri satmakla suçlayan Ripple aleyhine açtığı davanın haklı olduğuna ikna olmadığını açıkça belirtiyor.

Şekerle kaplamanın bir yolu yok. Yasal ve gerçeklere göre çok yanlışlar. “

Davanın zamanlaması, davanın eski başkan Jay Clayton da dahil olmak üzere birçok kıdemli SEC yetkilisinin çıkarken, davadaki iddiaların 2012 yılına kadar uzandığını belirten White’a şüpheli görünüyor.

“Eski bir ABD avukatı ve SEC başkanı olarak, bir davayı çözmek bu kadar uzun sürdüğünde, muhtemelen onu getirmemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Bu kapıdan çıkıp gideceğim bir şey değil. “

Eski SEC başkanı, kripto sektörünü çevreleyen düzenleyici netlik eksikliğinin SEC’in Ripple’a karşı açtığı davanın meşruiyetini daha da azalttığını belirtiyor.

White, Fortune’a davanın keyfi olduğuna inandığını söylüyor, özellikle ajansın yakın zamanda 2015’te oluşturulan bir kripto varlığı olan Ethereum‘un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını açıkladığını düşünürsek.

White’a göre, XRP sahipleri için “15 milyar dolarlık piyasa değeri kaybedildiğinden” sonuçta, davanın ana kurbanlarının yatırımcılar – SEC’in korumaya çalıştığı bireyler – olduğuna inanıyor.

White, finansal sistemi düzenleme kapasitesi kadar SEC’in kaynaklarının zayıf olduğunu kabul ediyor. Bununla birlikte, kripto sektörünün düzenleyici açıklığa şiddetle ihtiyacı var ve kurumun en önemli önceliklerinden biri olmalı.

“Başkan olarak kıt kaynaklara sahipsiniz ve yerinizi seçmelisiniz. Kripto ortamı kritik bir durum ve netlik için ağlayan bir ihtiyaç var. ” dedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here