Home Kripto Para Haberleri Elon Musk Ripple ve XRP’ye En İyi “Reklam Kampanyasını” Başlattı, John Deaton

Elon Musk Ripple ve XRP’ye En İyi “Reklam Kampanyasını” Başlattı, John Deaton

0
Elon Musk Ripple ve XRP’ye En İyi “Reklam Kampanyasını” Başlattı, John Deaton

Elon Musk, Bitcoin’i küçümsemesiyle yani enerji tüketimini dile getirmesiyle beraber XRP gibi “sürdürülebilir” kripto para birimleri için büyük bir kazanç elde etti.

Tesla CEO’su Elon Musk, avukat John Deaton’a göre Ripple’a bağlı XRP kripto para birimine “en iyi reklam kampanyasını” başlattığını söyledi.

Elon Musk , e-araba üreticisi Tesla, çevre endişeleri nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya aldı ve bir rahatlama sıçraması görmeden önce amiral gemisi madeni para tankının fiyatını sadece 45.700 dolara çıkardı.

XRP sahiplerini Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile açtığı davaya dahil etme çabasına öncülük eden Deaton, artık daha fazla genel kapsamın sürdürülebilir para birimlerine ayrılacağına inanıyor.    

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve diğer üst düzey yöneticiler, XRP’nin yeşil kredisi hakkında çok sözlü davrandılar. Yakın tarihli bir röportajda Garlinghouse, coinin Bitcoin’den 10.000 kat daha enerji verimli olduğunu iddia etti.

Bu arada, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, bir numaralı kripto para biriminin, baskın madeni para olarak kalması için güce aç iş kanıtı fikir birliği mekanizmasını terk etmesi gerektiğini öne sürdü.

Geçen ay Ripple, tüm blok zincirlerini karbonsuzlaştırmak için Crypto Climate Accord’a katıldı.

Kripto Paralarda “Yeşil” yarış

Tesla CEO’su Elon Musk, bomba gibi bir duyuruda, şirketinin Bitcoin’in elektriğinin yüzde birinden daha azını tüketen diğer kripto para birimi alternatiflerini araştırdığını söyledi.

XRP, elbette, tek “yeşil” rakip olmaktan çok uzak. Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu, Elrond’un “çözüm” olduğunu söyledi :

Stellar, Algorand, Cardano, IOTA ve Nano, sürdürülebilir kripto para birimleridir.

Şu anda Tesla tarafından kabul edilen şaka kripto para birimi olan Dogecoin, Scrypt madencilik algoritması nedeniyle Bitcoin’den daha verimli.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here