Home Altcoin Haberleri Ripple (XRP) Haberleri Değiştirilen SEC Davası, Ripple Yöneticilerinin XRP Piyasalarını Manipüle Ettiğini İddia Ediyor

Değiştirilen SEC Davası, Ripple Yöneticilerinin XRP Piyasalarını Manipüle Ettiğini İddia Ediyor

1
Değiştirilen SEC Davası, Ripple Yöneticilerinin XRP Piyasalarını Manipüle Ettiğini İddia Ediyor

Ripple‘a ilk olarak 2020 Aralık ayında 1.3 milyar dolar değerinde kayıtsız menkul kıymet satışı iddiasıyla dava açtıktan sonra …

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şimdi San Francisco merkezli blockchain teknoloji ödeme şirketi ve iki kişiyi işaret ediyor.

Yöneticilerinin XRP piyasalarını manipüle ettiklerini söyleyen değiştirilmiş bir davada oldu.

ABD SEC Ripple’a Karşı İlk Düzeltilmiş Davasını Açtı

Bildirildiğine göre, Amerika Birleşik Devletleri bağımsız ajansı, havale ödeme şirketi Ripple, Kurucu Ortağı Chris Larsen ve CEO’su Brad Garlinghouse’a karşı davasının değiştirilmiş halini sundu.

SEC dava ‘ın tadil versiyonu sanıkları, şirketin yöneticileri ile ilgili bazı somut bilgi yer verdi.

Değiştirilmiş versiyonda SEC, bu iki yöneticiyi XRP dijital para biriminin kayıtsız satışını kurmada çok önemli bir rol oynadıklarını söyleyerek suçladı.

Ve XRP piyasalarını satış ayarlaması yoluyla manipüle ettiklerini.

Benzer şekilde, Nisan 2016’da CFO, Larsen ve Garlinghouse’a “XRP’nin fiyatı üzerindeki aşağı yönlü baskıya” dair bir e-posta gönderdi.

Piyasa Yapıcı’nın “istikrara kavuşmaya yardımcı olup olamayacağımızı görmek için birkaç gün için net satış hedefimizi biraz azaltmasını” önerdi ve / veya XRP fiyatını artırın.

” Larsen, “Evet – hadi ayarlayalım” cevabını verirken, Garlinghouse “ayarlama taraftarı” olduğunu ancak “marjinal olarak bunu yaptığımızda daha agresif olmaya meyilli” olduğunu belirtti.

Ayrıca, değiştirilen SEC davası, Ripple’ın CEO’su Garlinghouse’un Ripple’ın yerel kripto para birimini Amerika Birleşik Devletleri merkezli dijital para borsalarının platformlarında kullanılabilir hale getirmek için yaptığı çabalardan da bahsetti .

SEC, bu yöneticilerin her ikisinin de XRP’yi işlem platformlarında listelemek için kripto para borsalarını zorlamak için çaba sarf ettiğini iddia ediyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here