Home Kripto Para Haberleri BİSTAMP XRP İŞLEMLERİNİ SEC DAVASI YÜZÜNDEN ASKIYA ALDIĞINI BİLDİRDİ

BİSTAMP XRP İŞLEMLERİNİ SEC DAVASI YÜZÜNDEN ASKIYA ALDIĞINI BİLDİRDİ

0
BİSTAMP XRP İŞLEMLERİNİ SEC DAVASI YÜZÜNDEN ASKIYA ALDIĞINI BİLDİRDİ

  • Bitstamp, XRP ticaretini gelecek yıla kadar durduracağını duyurdu 
  • Bu, SEC tarafından Ripples aleyhine açılan davadan kaynaklanıyor

Popüler kripto değişimi firması Bitstamp, etti ilan değişimi firması Ripple’ın ile alakalı bütün esnaf askıya edilecek gittiğini XRP . Bu duyuru ile kripto firması , platformlarında XRP alım satımını durdurma girişimlerinde bulunan büyüyen bir kripto borsaları listesine katılıyor .

Bitstamp tarafından yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler artık borsaları aracılığıyla kripto varlığını takas edemeyecekler. Firma, askıya alınmasının nedeni olarak SEC tarafından Ripples aleyhine açılan son davayı gösterdi.

SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripples’ın yerel jetonlarını halka açık hale getirmeden önce gerekli yetkiyi alamadığını iddia etti .

Bitstamp o sunan durdurmak neden yukarıdaki nedeni olduğunu ima etti XRP o durumu yakından takip etmeye devam edeceğini 8 Ocak firması da açıkladı 2021 den müşterilerine ve çevreleyen koşullara adapte devam edecekti.

Borsa firması tarafından yapılan duyuru, XRP fiyatının piyasaya sürüldükten hemen sonra% 12 düşmesine neden oldu. İlk SEC duyurusu yapıldığında, madeni para önceki düşüşünden geri döndü .

Bitstamp, XRP hizmetlerini durduran ilk büyük kripto borsasıdır

2011 yılında kurulan Bitstamp, yetkililerle devam eden yüz yüze görüşmesi nedeniyle XRP için hizmetlerini sunmayı durdurmaya karar veren, Amerika Birleşik Devletleri merkezli ilk büyük kripto borsa şirketi gibi görünüyor .

Lüksemburg merkezli şirket, kullanıcıların birbirleriyle ve ayrıca ABD Doları, Euro ve İngiliz Sterlini gibi fiat para birimleri ile Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin nakit alışverişi yapmalarına izin veriyor.

Firma ayrıca, kullanıcılarının kredi veya banka kartlarını kullanarak fiat para birimlerini yatırmalarına ve çekmelerine olanak tanıyan kripto şirketlerinden biridir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here