Home Altcoin Haberleri Arca Kurucu Ortağına Göre XRP 2021 Sonunda Piyasadan Silinecek

Arca Kurucu Ortağına Göre XRP 2021 Sonunda Piyasadan Silinecek

0
Arca Kurucu Ortağına Göre XRP 2021 Sonunda Piyasadan Silinecek

Arca’nın kurucu ortağı ve menkul kıymetler avukatı Phil Liu, XRP’nin bu yılın sonuna kadar piyasadan silinmesini bekliyor.

New York merkezli kripto para birimi varlık yönetimi firması Arca’nın kurucu ortağı Phil Liu, XRP’nin bu yılın sonunda “tarihin bir kalıntısı” olacağını tahmin ediyor , Wall Street Journal’a göre :

Ripple’in 2021’in sonuna kadar tarihin bir kalıntısı olacağını düşünüyorum.

Arca’nın yatırım ürünleri ailesi, XRP’ye yatırım yapılmamasını söylüyor.

Tek Geliri XRP

Aralık ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, tartışmalı kripto para biriminin arkasındaki blockchain decacorn olan Ripple’a dava açtı.

Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve eski patronu Chris Larsen’i de hedef alan dönüm noktası niteliğindeki dava, iki yöneticinin kişisel olarak diğer bazı son derece korkunç ifşalarının yanı sıra kayıt dışı XRP satışlarından yaklaşık 600 milyon dolar kazandığını belirtiyor.

Bir menkul kıymetler avukatı olan Liu, çok konuşulan şikayette sunulan iddiaları “ikna edici” bulduğunu söylüyor. XRP’nin, ürünlerini “yetersiz” olarak tanımlarken firmanın tek gelir akışı olduğunu açıklıyor.    

Şubat 2020’de Garlinghouse , Financial Times’a XRP satışları olmadan Ripple’ın kârlı olmayacağını söyledi:

Kârlı olmazdık veya nakit akışı pozitif olmazdık [XRP satmadan], sanırım bunu söyledim. Şimdi sahibiz.   

Liu , Aralık ayı sonlarında , Ripple şirketinin SEC davasının merkezinde yer alan XRP satışlarına alternatifi olmadığı için Ripple’ın 2021’in sonunda iflas edebileceğini tahmin etti:

ABD’den çıkıp ABD’li yatırımcıların XRP satın almasının dışında XRP satışlarının yerini alacak uygun bir alternatif görmüyorum. Sıfırdan başlamak zorunda kalacaklardı, çünkü Ripple ABD merkezli bir şirket olduğu zaman gerçekleştiği için tüm XRP karları bozulacaktı.

Howey’i “kırılma noktasının ötesine”

Ripple’ın avukatı Andrew Ceresney ise XRP’nin, belirli bir dijital varlığın bir güvenlik teklifi olup olmadığını belirlemek için kullanılan Howey testine uymadığını iddia ediyor: 

Bizim için bu SEC, Howey’i kırılma noktasının ötesine taşımaya çalışıyor.

Etrafı kuşatılmış olan şirket Ripple henüz SEC davasına resmi bir yanıt vermedi , ancak Garlinghouse’un daha önceki tweetleri ana argümanlarının habercisi oldu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here