Ripple-SEC Davasının Olumlu Haberi Fayata Yansıyor!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki durumda olumlu gelişmeler sonucunda XRP fiyatı% 10 arttı.

Blockchain devi ABD para borsalarına güvenmek istiyor gibi göründüğü için geçen hafta Ripple (XRP) için olumlu haberler ortaya çıktı. Ripple Labs’e karşı açılan tarihi bir SEC davasında, keşif sürecine dahil olan bir yargıç, XRP’nin hem para birimi hem de fayda olarak uygulanabilirliğini kabul etti. Aynı duruşmada SEC, yalnızca Ripple ve bağlı kuruluşlarının yasadışı olarak menkul kıymet talep etme yeteneğine sahip olduğunu itiraf etti. Bu, yeniden listeleme için ağ geçidini açmaya yetecek mi?

XRP’nin Para Birimi Olarak Önemi

Amerika Birleşik Devletleri Güney Bölge Mahkemesinden yargıç Sarah Netburn, XRP’yi tam olarak Ripple avukatlarının onu hem para birimi hem de yardımcı program olarak nasıl nitelendirdiğini açıkladı.

Ripple, kendi kripto parasının bir para birimi (menkul kıymet değil) olduğunu başarılı bir şekilde savunursa, tüm durum çözülür. Görünüşe göre Yargıç Netburn bu sonuca yaklaşıyor.

SEC davasının 22 Aralık basın açıklamasından bu yana XRP, tüm büyük ABD kripto borsalarından düştü . Buna rağmen Ripple , Asya gibi diğer pazarlarda büyümeye devam ediyor .

Bilhassa, Netburn davadaki birincil yargıç değil; keşif ve arabuluculuk sürecinde davaya yardım ediyor ve danışmanlık yapıyor. Bununla birlikte, Yargıç Netburn, XRP’nin bir varlıktan önce bir para birimi olarak uygulanabilir kullanımını kabul ederse, Yargıç Analisa Torres’in (birincil yargıç) Ripple ile taraf olma olasılığını artıracaktır.

Cumartesi günü yayınlanan bir videoda , avukat Jeremy Hogan (yorum davadan değil.) şu yorumu yaptı:

“Eğer Ripple isem, arabulucumun ve danışmanlık özet yargıçımın, savunmalarımda esasen savunduğum şeyi kayıtta az önce söylediği için kendimi çok iyi hissediyorum.”

SEC, XRP’nin Yeniden Oluşturulması İçin Potansiyel Bir Yol Açıyor

Hogan ayrıca SEC’in Yargıç Netburn’un yasadışı menkul kıymetlerin satışı hakkındaki sorusuna verdiği yanıta dikkat çekti. Kullanıcılar sorumlu olur mu?

SEC, yalnızca Ripple ve bağlı kuruluşlarının, Menkul Kıymetler Yasası’nın 4. Bölümü uyarınca yasa dışı menkul kıymetlerin satışından sorumlu olacağını söyledi.

Bu ifade tek başına Coinbase ve eToro gibi popüler ABD borsalarının XRP’yi eski haline getirmesine izin vermiyor, ancak potansiyel bir yol başlatıyor. Ripple’ın geçerli bir para birimi olarak veya en azından yasal güvenlik olduğuna dair nihai bir karara ihtiyacı var.

Bu amaca ulaşmak için, yargıç ve jüriyi XRP’nin önce bir para birimi ve ikinci olarak bir yardımcı hizmet olarak işlev gördüğüne ikna etmek gerekiyor.

Her durumda, raporları takiben, XRP’nin fiyatı olumlu tepki vererek dolar değerine yaklaşık % 12 ekledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,095.08 $
19,095.08 $
0.64%
ethereumEthereum
1,323.63 $
1,323.63 $
0.94%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.36%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.5%
bnbBNB
274.90 $
274.90 $
0.17%
xrpXRP
0.468003 $
0.468003 $
6.78%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.31%
cardanoCardano
0.445434 $
0.445434 $
1.91%
solanaSolana
32.98 $
32.98 $
0.49%
dogecoinDogecoin
0.061169 $
0.061169 $
1.66%

Benzer Haberler