Home Altcoin Haberleri Pundi X nedir? Ne İşe Yarar? Binance NPXS airdrop nasıl alınır?

Pundi X nedir? Ne İşe Yarar? Binance NPXS airdrop nasıl alınır?

0
Pundi X nedir? Ne İşe Yarar? Binance NPXS airdrop nasıl alınır?

Pundi X yani NPXS, firmalar için yeni nesil pos cihazları üreten bir girişim

. Yeni nesil derken kredi kartı yerine kripto para kabul etmiş olan pos cihazlarından bahsediyorum. Kripto para kabul etmiş olan pos cihazlarıyla insanlar işletmelerde sahip oldukları kripto paralar ile ödeme yapabilecekler. İşletmeler bu pos cihazlarına sahip olacak, kullanıcılar da ister telefonlarındaki Pundi X uygulamasından isterlerse de Pundi X kartlarından ödemelerini gerçekleştirecek. Kartlar NFC teknolojisine sahip olacak ve temassız ödeme gerçekleştirebilecek.
Şirketin açıklamasına göre 3 yıl içerisinde 100 bin ile 700 bin arası pos makinesi dağıtmak amaçlanıyor.

Npxs Pos

Ayrıca insanlar bu Pundi X pos makinesi olan işletmelerden kripto para da alabilecek. Yani bu pos cihazına sahip bir kahveciye gidip Bitcon alabileceksiniz. Şu an BTC, ETH, LTC, QTUM, XEM, NPXS vb. Coinler pos makinalarından alınabiliyor.
Bu sistem şu anda Endonezya’da kullanılmaya başlandı ve hedef kitle öncelikli olarak Güneydoğu Asya pazarı belirlenmiş.
Aşağıdaki videoyu izleyerek yukarıda anlattıklarımı daha iyi anlayabilirsiniz.


Her ay sonunda Binance hesabınızdaki NPXS miktarının kayıdını alır ve yeni ayın 14. Gününde %7.316 NPXS airdropunu hesabınıza tanımlar. Örneğin temmuz ayının sonunda hesabınızda 10 000 NPXS var diyelim, Ağustos’un 14’ünde 731.60 NPXS (%7.316) hesabınıza bonus olarak eklenir böylelikle hesabınızdaki NPXS miktarı 10 000 731’e çıkar.

2018 bitene kadar her ay bu %7.316 bonusu alabilirsiniz. 2019’da bu oran %2.11637’ye düşecek. 2020’de ise daha da azalacak ama o bu güne dek daha çok var 🙂
Önemli olan ay sonunda yapılan tespitte hesabınızda NPXS olması yani ayın ortasında almanız veya bütün ay boyunca NPXS sahibi olmamanız sorun değil. Sadece sayımın yapıldığı gün NPXS sahibi olmanız bile yeterli. Ben ay sonuna yakın alıp yeni ayın başında satmak istiyorum yani bonusumu alıp NPXS ile vedalaşmak istiyorum diyorsanız bunu yapabilirsiniz yani ama sayımın yapıldığı an hesabınızda NPXS olmasına dikkat edin bunu da sayımın yapılacağı saatin Türkiye saati ile aynı olmadığını göz önünde bulundurarak yapın.
Daha fazla bilgi için Pundi X resmi sitesi: pundix.Com

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here