Polkadot Fiyat Tahmini – 2021’de DOT Fiyatı Ne Olur?

Büyüyen kripto dünyası, geleneksel finansal sistem ile kripto para birimleri arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan yeni projelerin yükselmesini sağladı. 

2017’de yeniden başlayan Polkadot, kısa süre önce ilk 10’daki konumunu hiçbir yerden güvence altına aldığında ana akım medyaya girdi.

Bu yazımızda Polkadot ile kafanıza takılan sorulara cevap vermiş olacağız ve kendi piyasa analizinizi yapıp alıp veya almayacağınıza karar verceksiniz.

Polkadot nedir?

Polkadot, rakip olabilecek çok zincirli bir çerçeveye dayanan en öncü projelerden biri olarak kabul edilir. Çok sayıda blok zinciri için en gelişmiş eşler arası ağı sağlamayı amaçlamaktadır.

Polkadot, tamamen işlevsel ve kullanıcı dostu, merkezi olmayan bir platform sağlamak için İsviçre merkezli Web3 Vakfı tarafından geliştirilmiştir. Polkadot platformunun temel özellikleri şu şekilde sıralanmıştır:

  • Güçlü birlikte çalışabilirlik yaklaşımı
  • Aktarma zinciri ve paraşütlerin ortak güvenliği
  • Performant, paylaşılan ağ ağı
  • Gelişmiş yönetişim süreci
  • Kolay blok zinciri kurulumu

Polkadot, 2017’de bir ICO gerçekleştirdikten sonra, 2019’da ‘Kusama’ adlı deneysel ve denetlenmemiş bir sürümü başlattı ve son olarak, Mayıs 2020’de Polkadot ana ağı başlatıldı.

Polkadot’un yerel belirteci, üç ana amacı amaçlayan DOT’dur – ağ üzerinde yönetişim, stake etme ve bağlanma. Eylül 2020’de, piyasa kapitalizasyonundaki ani bir artış, token’ın ilk 10 kripto para birimi listesine girmesini sağladı. Bununla birlikte, Dot bir ERC-20 belirteci değil, Polkadot blok zinciri tabanlı bir kripto para birimidir.

Polkadot (DOT) Teknik Analizi

Polkadot vakfı, Ekim 2017’de başarılı bir ICO gerçekleştirerek 140 milyon doları aştı ve 10.000.000 DOT arzının neredeyse yarısını sattı. Ancak ne yazık ki, şirket onları biri 2019’da diğeri 2020’de olmak üzere iki tur özel satış yapmaya zorlayan kayıplardan kaynaklandı. 

ICO günleri boyunca, tek bir DOT neredeyse 30 $ ‘dan fiyatlandırıldı, ancak Ağustos 2020’de DOT holdingleri yeniden domine edildi. Yani, 30 dolara jeton alan kullanıcılara her biri 6 dolara 100 dolarlık yeni jeton sunuldu. Bu nedenle, bir jeton için toplam 600 $ değerinde.

DOT tokeninin yolculuğu göz önünde bulundurulduğunda, 6 $ ‘lık yeniden hesaplanmış bir fiyatla başladı, ancak daha sonra ani bir çöküş, tokeni 2.81 $’ a düşürdü. Yeni yeniden isimlendirme ile, piyasa kapitalizasyonunda bir gün içinde sıfırdan 5 milyar doların üzerine ani bir artışa neden olan birçok token oluşturuldu. Bu nedenle çok kısa bir zaman diliminde ilk 10 kripto para listesine girdi.

DOT için güncel teknik göstergeler aşağıdaki gibidir,

  • Basın anındaki fiyat 4,28 $ olarak kaydedildi
  • Mevcut fiyat için direnç seviyesi 4,58 $
  • Destek seviyesi 3.76 dolardan oluşuyor
  • Mevcut teknik gösterge ‘satın alma’ sinyalini işaret ediyor

Bununla birlikte, belirteç mevcut direnç seviyesini başarıyla temizlerse, temizlenecek bir sonraki seviye 5,61 $ ‘dan oluşur. Buna ek olarak, fiyatları mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.84 $ ‘a dokunmaya ve aşmaya itmek için bir başka itici güç gerekiyor.

DOT Fiyat Tahmini

Polkadot Fiyat Tahmini 2021

2021 yılının başında Polkadot fiyatının Aralık 2020’deki fiyatını ileriye taşıması bekleniyor. DOT fiyatının Ocak 2021 tahmini 15 $ ila 20 $ dolar arasında olması bekleniyor.

Ayrıca, 2021’in ortasına kadar, Haziran-Temmuz 2020’de, varlığın yaklaşık yüzde 20-25’lik kazançlar biriktirmesi bekleniyor. DOT fiyatının 2021’in ortalarına kadar 15 dolardan 25 dolara çıkması bekleniyor ve Aralık 2021’in sonunda, fiyat 40 dolara yaklaşabilir.

2020-2025 İçin DOT Fiyat Tahmini

DOT fiyatı, analiste göre istikrarlı bir büyümeye sahiptir ve daha az keskin bir düşüş sıklığına sahiptir. Bununla birlikte, piyasa davranışı, kendi hızında hareket etme eğiliminde olduğu için tam olarak belirlenemez.

2022’nin başlangıcı, DOT’un 8 doların üzerinde veya daha yüksek bir tarafta fiyatlandırılması için iyi bir aşama olacaktır, fiyat da 10 dolara dokunabilir. 2022 DOT, fiyatı 50 dolara kadar çıkabilecek 55 dolar seviyelerinin üzerine çıkararak sona erecek.

Ocak 2025’te, fiyatların 125 $ ‘ın üzerine çıkması beklenen Polkadot 125 ila 150 $ Dolar arasında olması bekleniyor. 2025 Polkadot fiyatı , Aralık 2025’te DOT fiyatını yaklaşık 200 $ ‘a çıkması bekleniyor.

Polkadot (DOT) Kripto Piyasa Tahmini

Cryptocurrency Polkadot Fiyat Tahmini

Cryptocurrencypriceprediction DOT Fiyat Tahmini 2025 Sonunda 40 Dolar Olmasını Bekliyor.

Digitalcoinprice Polkadot Fiyat Tahmini

Digitalcoinprice, DOT fiyatının 2021 yılına kadar 8.43 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor. Ancak, 2025’teki DOT fiyatı için tahminleri yukarıdakinden oldukça düşük. Fiyatın 2025’in sonunda 13,91 dolara yakın bir seviyeye gelmesini bekliyorlar.

Changelly Polkadot Fiyat Tahmini

Changelly.com, önümüzdeki günlerde DOT için tırnak ısıran bir tahmin yaptı. DOT fiyatının yüzde 90’dan fazla düşmesinin beklendiğini ve 2020’nin sonunda veya 2021’in başında DOT fiyatının 0,2 dolara düşeceğini çok korkutucu bir tahminle sunuyorlar.

Blokchaintr Polkadot Fiyat Tahmini

Polkadot para biriminin piyasa tahminlerini analiz ederek ve ekibimiz tarafından yapılan araştırmaya dayanarak, kripto alanında iyi bir DOT momentumu da tahmin ediyoruz. Ayrıca, DOT fiyatının 2021’nin sonuna kadar makul kazançlar kaydedebileceğine ve önümüzdeki yıllarda da devam edebileceğine inanıyoruz.

Analizimize göre DOT fiyatı, 2022’ye kadar 25 ila 30 ABD Doları arasında olabilir ve bu da önümüzdeki birkaç yıl içinde 50 ABD Dolara kadar çıkabilecek potansiyeli olduğunu gösterir.

Polkadot Son Güncellemeler

Polkadot, kısa süre önce “Avrupa Ekosistemini Dağıtılmış Defter Teknolojilerinin Sosyal ve Kamu Yararı için Taraması” nda 10 farklı projeden biri olarak gösterildi.

Tüm hikayeyi özetleyen Polkadot projesi ve yerel para birimi ‘DOT’, farklı blok zincirleri arasında güçlü koordinasyonla birden fazla blok zincirine erişim sağlamayı amaçlıyor. Proje, yüksek seviyelere çıkma potansiyeline sahiptir, ancak yukarıda belirtildiği gibi, herhangi bir proje veya varlık lehine piyasa dalgalanmaları meydana gelmemektedir.

Kompozisyonu anladıktan sonra, Polkadot projesi ve DOT’un önümüzdeki beş yıldaki olası fiyatı hakkında net bir fikir edinebileceğinizi umuyoruz. 

Öyleyse, DOT projesine yatırım yapmak için uygun zamanın ne zaman olduğunu düşünüyorsunuz? Kendi araştırmanızı yaptıktan sonra bize bildirin.

Polkadot nedir?

Polkadot, aralarında daha iyi bir koordinasyon oluşturarak n sayıda blok zinciri arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan bir projedir.

Polkadot 2021’nin sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak mı?

Şu anki tüm zamanların en yüksek seviyesi, DOT’un 2021’nin sonunda elde etmesi oldukça zor olan 6 dolardan fazla. Ancak evet, önümüzdeki yıl seviyelerin üzerine çıkabilir.

Önümüzdeki beş yıl içinde fiyatın 40 dolara ulaşması bekleniyor. Bu doğru mu?

Bazı analizlere göre, DOT fiyatının 40 dolara ulaşması bekleniyor, ancak yol oldukça zorlu görünüyor.

DOT bir ERC-20 belirteci mi?

HAYIR, DOT bir ERC-20 belirteci değil, Polkadot blockchain platformuna dayalı bir varlık derlemesi ve geliştirilmiş.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

47BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
26,105,763
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 25 January 2021 02:21

En Son Haberler

Kripto Para Nedir? İşte Bilmeniz Gerekenler Kripto Para Klavuzu

Kripto para birimleri, mal ve hizmet satın almanıza veya bunları kâr için takas etmenize izin verir. İşte kripto para biriminin ne olduğu, nasıl satın alınacağı...

Ethereum (ETH) Nedir? Ethereum (ETH) Nasıl Çalışır? Neden Ethereum’a Yatırım Yapılır?

Ethereum Nedir? Neden Ethereum'a Yatırım Yapılır? Dijital paraların gelişmesiyle her alanda hemen hemen Ethereum adını duymuşsunuzdur. Bu yazımızda Ethereum ile sıkça sorulan Ethereum Nedir? Ethereum...

Chainlink 2021’de Ne Kadar Olacak? Link Fiyat Tahmini Ve Uzman Yorumları

Kripto para dünyası genişlemeye devam ederken, geleneksel finans dünyaları ile kripto para birimleri arasındaki boşluğu kapatmak için yeni ve ilginç projeler ortaya çıkıyor. Böyle bir...
bitcoinBitcoin
32,651.00 $
32,651.00 $
1.54%
ethereumEthereum
1,432.97 $
1,432.97 $
13.94%
rippleXRP
0.275970 $
0.275970 $
1.45%
litecoinLitecoin
144.70 $
144.70 $
4.39%
eosEOS
2.74 $
2.74 $
0.07%
tezosTezos
3.10 $
3.10 $
3.11%
chainlinkChainlink
25.05 $
25.05 $
3.14%

Benzer Haberler

Ethereum 2021’de Neden Bitcoin’den Daha Hızlı Yükseliyor?

Ethereum, bu yılın başından bu yana fiyatı yaklaşık 750 dolardan iki katına çıkarak Salı günü 1.400 doların üzerine çıktı. Bu, pazar lideri Bitcoin'in 29.000 $...

Eski İMF Baş Ekonomisti: Hükümetler Bitcoin’in Gelişmesine İzin Vermeyecek

Harvard Ekonomi Profesörü ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) eski Baş Ekonomisti Kenneth Rogoff, hükümetlerin Bitcoin'in büyük ölçekte gelişmesine izin vermeyeceğine inanıyor. "Yönetmelik gelecek. Hükümet kazanacak"...

Kripto Para Nedir? İşte Bilmeniz Gerekenler Kripto Para Klavuzu

Kripto para birimleri, mal ve hizmet satın almanıza veya bunları kâr için takas etmenize izin verir. İşte kripto para biriminin ne olduğu, nasıl satın alınacağı...

Ethereum (ETH) Nedir? Ethereum (ETH) Nasıl Çalışır? Neden Ethereum’a Yatırım Yapılır?

Ethereum Nedir? Neden Ethereum'a Yatırım Yapılır? Dijital paraların gelişmesiyle her alanda hemen hemen Ethereum adını duymuşsunuzdur. Bu yazımızda Ethereum ile sıkça sorulan Ethereum Nedir? Ethereum...