Home Altcoin Haberleri Polkadot Dot Haberleri Cosmos Zincirleri, Yeni SDK Sayesinde Polkadot Parachainlere Dönüşümü Sağlanabilir

Cosmos Zincirleri, Yeni SDK Sayesinde Polkadot Parachainlere Dönüşümü Sağlanabilir

0
Cosmos Zincirleri, Yeni SDK Sayesinde Polkadot Parachainlere Dönüşümü Sağlanabilir

Cosmos geliştiricileri, zincirlerinin artık Polkadot’un Substrate parachain ağına minimum çabayla bağlanabileceği haberini memnuniyetle karşılayacaklar.

Şimdiye kadar, Cosmos üzerinde inşa etmek için seçilen projeler, farklı bir blok zincirine geçiş ve sıfırdan yeniden inşa etme ile ilgili maliyetler ve zaman göz önüne alındığında, orada kalmak zorunda kalacaktı.

Bir Yeni SDK Adoriasoft ve Cosmos zincirleri Polkadot parachains olarak yeniden oluşturulabilir olacak, isteğe bağlı ağrısız zincir geçişi temin etmek üzere olacağını bildirdi.

Yalnızca geçişi sağlayan Cosmos projeleri Polkadot’un kıskanılacak ağ etkilerinden ve geliştirici topluluğundan yararlanabilecek, aynı zamanda Polkadot’un Aktarma Zinciri tarafından öngörülen kendi zincirlerini koruma yükünden kurtulacaklar.

Hizmet Olarak Polkadot Parachains

Adoriasoft tarafından oluşturulan Cosmos SDK Parachain Geliştirme Kiti, geliştiricilerin Cosmos zincirlerini veya Bölgelerini Polkadot’ta barındırmalarına ve Polkadot Aktarma Zincirine bağlanmalarına olanak tanır.

Sonuç olarak, Cosmos geliştiricilerinin, kendi projelerini oluşturma çabalarını kurtarmak için kendi doğrulayıcılardan oluşan güvenlik ağlarını oluşturmaya odaklanmaları gerekmeyecek.

Polkadot ekibi, Adoriasoft’a verilen hibede, amacın “Cosmos SDK ile bir zincir oluşturan herkesin bu zinciri tam bir Polkadot parachain’e dönüştürmesine izin veren bir işlevsellik oluşturmak olduğunu açıkladı. Buradaki amaç, Cosmos SDK ile oluşturulan herhangi bir egemen zincirin Polkadot ile bağlantı kurabilmesi ve kendi güvenliğinden sorumlu olmamasıdır. “

Yeni Cosmos SDK Parachain Geliştirme Kitinin önümüzdeki aylarda yoğun olarak kullanılmasının pek çok nedeni var.

Tendermint’e göre , 6 milyar dolardan fazla varlık, Cosmos SDK ile inşa edilen halka açık blok zincirleri tarafından yönetiliyor – bunların tümü artık Polkadot’a minimum yaygara ile geçme yeteneğine sahip.

Cosmos, bugüne kadar aşağıdakiler gibi uygulamalar da dahil olmak üzere çok çeşitli kullanım durumlarını kendine çekmiştir:

  • Açık finans: farklı token ekonomileri arasında ticaret yapma yeteneği
  • Oyun: Dijital ürünlerle blok zinciri oyunları oluşturma
  • Sağlık: hasta verilerinin saklanması ve onaylı sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla paylaşılması
  • Tahmin pazarı: kullanıcıların aracı olmadan gelecekteki olayların sonucu üzerine bahis oynayabilecekleri yer
  • Sınır ötesi ödemeler: düşük maliyetle küresel olarak zincir üzerinde para gönderme
  • Emlak: Doğrulama amacıyla noter olarak hareket eden blok zinciri ile mülkiyet tapularını saklama ve devretme yeteneği.

Bu projeler ve kullanım senaryoları artık birlikte çalışabilir dağıtımlar dünyasını çağıran Polkadot’a taşınabilir.

Hepsini Bir Araya Getirmek

Normalde Polkadot ve Cosmos, Montagues ve Capulets gibidir: aynı şehri paylaşırlar ama iletişim kurmazlar.

Adoriasoft’un SDK’sı, Cosmos’un Tendermint destekli konsensüsünün Polkadot‘un Substrate çerçevesine bağlanmasını mümkün kılarak buna bir son vereceği açık ve nettir.

Nihayetinde Adoriasoft, herhangi bir Cosmos uygulamasının Polkadot’un Relay Chain’e bağlanmasını mümkün kılmayı hedefliyor.

En iyi yanı, özel olarak tasarlanmış SDK, işlem verilerinin Cosmos düğümlerine aktarılmasına izin verdiği için Cosmos projelerinin mevcut mimarilerini koruyabilmesidir; bu düğümler, Substrate düğümüne yanıt vermeden önce durumu güncellenebilir.

SDK’nın uygulanmasının ilk aşaması başarıyla tamamlandı ve ilk Cosmos uygulamasının Substrate ile etkileşime girmesine izin verildi.

Bir sonraki aşamada, Substrate fikir birliği katmanına dahil edilen Cosmos doğrulayıcı seçimini görecek, iki blok zinciri ekosistemi arasında kesintisiz iletişim sağlanacak ve Cosmos geliştiricilerinin Polkadot’un ölçeklenebilir ekosistemine parlaklıklarını getirmeleri için cazip gelecekler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here