Cosmos Zincirleri, Yeni SDK Sayesinde Polkadot Parachainlere Dönüşümü Sağlanabilir

Cosmos geliştiricileri, zincirlerinin artık Polkadot’un Substrate parachain ağına minimum çabayla bağlanabileceği haberini memnuniyetle karşılayacaklar.

Şimdiye kadar, Cosmos üzerinde inşa etmek için seçilen projeler, farklı bir blok zincirine geçiş ve sıfırdan yeniden inşa etme ile ilgili maliyetler ve zaman göz önüne alındığında, orada kalmak zorunda kalacaktı.

Bir Yeni SDK Adoriasoft ve Cosmos zincirleri Polkadot parachains olarak yeniden oluşturulabilir olacak, isteğe bağlı ağrısız zincir geçişi temin etmek üzere olacağını bildirdi. 

Yalnızca geçişi sağlayan Cosmos projeleri Polkadot’un kıskanılacak ağ etkilerinden ve geliştirici topluluğundan yararlanabilecek, aynı zamanda Polkadot’un Aktarma Zinciri tarafından öngörülen kendi zincirlerini koruma yükünden kurtulacaklar.

Hizmet Olarak Polkadot Parachains

Adoriasoft tarafından oluşturulan Cosmos SDK Parachain Geliştirme Kiti, geliştiricilerin Cosmos zincirlerini veya Bölgelerini Polkadot’ta barındırmalarına ve Polkadot Aktarma Zincirine bağlanmalarına olanak tanır. 

Sonuç olarak, Cosmos geliştiricilerinin, kendi projelerini oluşturma çabalarını kurtarmak için kendi doğrulayıcılardan oluşan güvenlik ağlarını oluşturmaya odaklanmaları gerekmeyecek.

Polkadot ekibi, Adoriasoft’a verilen hibede, amacın “Cosmos SDK ile bir zincir oluşturan herkesin bu zinciri tam bir Polkadot parachain’e dönüştürmesine izin veren bir işlevsellik oluşturmak olduğunu açıkladı. Buradaki amaç, Cosmos SDK ile oluşturulan herhangi bir egemen zincirin Polkadot ile bağlantı kurabilmesi ve kendi güvenliğinden sorumlu olmamasıdır. “

Yeni Cosmos SDK Parachain Geliştirme Kitinin önümüzdeki aylarda yoğun olarak kullanılmasının pek çok nedeni var. 

Tendermint’e göre , 6 milyar dolardan fazla varlık, Cosmos SDK ile inşa edilen halka açık blok zincirleri tarafından yönetiliyor – bunların tümü artık Polkadot’a minimum yaygara ile geçme yeteneğine sahip.

Cosmos, bugüne kadar aşağıdakiler gibi uygulamalar da dahil olmak üzere çok çeşitli kullanım durumlarını kendine çekmiştir:

  • Açık finans: farklı token ekonomileri arasında ticaret yapma yeteneği
  • Oyun: Dijital ürünlerle blok zinciri oyunları oluşturma
  • Sağlık: hasta verilerinin saklanması ve onaylı sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla paylaşılması
  • Tahmin pazarı: kullanıcıların aracı olmadan gelecekteki olayların sonucu üzerine bahis oynayabilecekleri yer
  • Sınır ötesi ödemeler: düşük maliyetle küresel olarak zincir üzerinde para gönderme
  • Emlak: Doğrulama amacıyla noter olarak hareket eden blok zinciri ile mülkiyet tapularını saklama ve devretme yeteneği.

Bu projeler ve kullanım senaryoları artık birlikte çalışabilir dağıtımlar dünyasını çağıran Polkadot’a taşınabilir.

Hepsini Bir Araya Getirmek

Normalde Polkadot ve Cosmos, Montagues ve Capulets gibidir: aynı şehri paylaşırlar ama iletişim kurmazlar. 

Adoriasoft’un SDK’sı, Cosmos’un Tendermint destekli konsensüsünün Polkadot‘un Substrate çerçevesine bağlanmasını mümkün kılarak buna bir son vereceği açık ve nettir. 

Nihayetinde Adoriasoft, herhangi bir Cosmos uygulamasının Polkadot’un Relay Chain’e bağlanmasını mümkün kılmayı hedefliyor.

En iyi yanı, özel olarak tasarlanmış SDK, işlem verilerinin Cosmos düğümlerine aktarılmasına izin verdiği için Cosmos projelerinin mevcut mimarilerini koruyabilmesidir; bu düğümler, Substrate düğümüne yanıt vermeden önce durumu güncellenebilir. 

SDK’nın uygulanmasının ilk aşaması başarıyla tamamlandı ve ilk Cosmos uygulamasının Substrate ile etkileşime girmesine izin verildi.

Bir sonraki aşamada, Substrate fikir birliği katmanına dahil edilen Cosmos doğrulayıcı seçimini görecek, iki blok zinciri ekosistemi arasında kesintisiz iletişim sağlanacak ve Cosmos geliştiricilerinin Polkadot’un ölçeklenebilir ekosistemine parlaklıklarını getirmeleri için cazip gelecekler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

119BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,070TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
35,582.00 $
35,582.00 $
0.84%
ethereumEthereum
2,453.23 $
2,453.23 $
0.49%
tetherTether
0.994735 $
0.994735 $
0.44%
binance-coinBinance Coin
372.10 $
372.10 $
1.4%
usd-coinUSD Coin
0.999255 $
0.999255 $
0.08%
cardanoCardano
1.08 $
1.08 $
0.27%
xrpXRP
0.610752 $
0.610752 $
1.04%
solanaSolana
92.39 $
92.39 $
4.06%
terra-lunaTerra
66.99 $
66.99 $
1.8%
polkadotPolkadot
17.91 $
17.91 $
3.12%

Benzer Haberler