Home Kripto Kılavuz 2021’de NEO Ne Kadar Olacak? NEO Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

2021’de NEO Ne Kadar Olacak? NEO Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

0
2021’de NEO Ne Kadar Olacak? NEO Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

2021’de NEO’ya Yatırım Yapmak İçin Eğitici Bir Kılavuz

NEO fiyatı 2021’de Nekadar Olacak?

2021’de NEO fiyatı ne olacak? Kripto yatırımcıları her zaman merak etmişlerdir: NEO fiyatını yönlendiren nedir?

NEO, 2014’te AntShares olarak başladı, ancak kurucular Da Hongfei ve Erik Zhang, ağı yeniden tasarlamaya karar verdi. Yeni kripto NEO’nun adı verildi,Çin’in ilk blok zinciri. NEO, Çin düzenlemelerine uymayı başardı ve hükümetin desteğini aldı.

NEO üst sıralarda kripto ve sıralandığını 23 rd dünya çapında. Çin’den gelen, Asya’nın kripto para piyasasına tamamen sızmış ve yatırımcıların şahin gibi izlediği bir paradır.

Peki NEO’nun fiyatını ne belirliyor? NEO’nun fiyatını etkileyen üç faktör şunlardır:

 • Çin hükümeti 
 • Rakipler
 • Sabit sınırlı tedarik

 Bu faktörlerin NEO’nun fiyatını nasıl etkilediğini daha fazla inceleyeceğiz ama önce neden NEO?

Neden NEO Almalıyım?

NEO, açık kaynaklı bir blok zinciri ağı ve bir kripto para birimidir. NEO ağı, akıllı bir ekonomi öngörüyor. Kuruculara göre akıllı ekonomi, dijital varlıklar, dijital kimlik ve akıllı sözleşmelerle sağlanabilir. Ekonomi, üç bileşeni verimli bir şekilde entegre edecek. Bunu başarmanın yolu, blockchain teknolojisinin kullanılmasıdır.

NEO, “Çin Ethereum ” olarak yeniden adlandırıldı . NEO adı Yunan kökenlidir ve Ethereum ile olan benzerliğinden dolayı anadilde uygun olan yeni anlamına gelir. 

Ethereum ve NEO, akıllı sözleşmelere odaklanan platformlar olarak tasarlandı. Ancak, temel farklılıkları çoktur. NEO, onu kalabalıktan ve özellikle Ethereum’dan ayıran birçok özellik sunduğu için kesinlikle daha gelişmiş bir versiyondur. NEO, merkezi olmayan uygulamaları herkes için erişilebilir kılmayı amaçladığından çok sayıda programlama dilini destekler. Ethereum, sunulan dillerde bu çeşitlilikten yoksundur ve yalnızca Solidity’yi destekler.

NEO, merkezi olmayan uygulamaların kullanımı söz konusu olduğunda kraliçeyi yenmeye bile yaklaşmamış olsa da, NEO platformu iyileştirmeye ve kullanıcı arayüzünü iyileştirmeye çalışıyor. NEO’nun Geliştirme Başkanı John deVadoss, geliştiriciler için kullanımı kolay ve erişilebilir bir platform tasarladıklarından, NEO’nun nicelikten çok kaliteye odaklandığını belirtmişti. NEO’nun arkasındaki ekip, platformu iyileştirecek yükseltmeler geliştirmek için sürekli olarak çalışıyor.  

İşlem ücretleri NEO’da isteğe bağlı. Kullanıcılar, işlemlerinin önceliklendirilmesi için yoğun trafik sırasında minimum bir ağ ücreti ödemeyi seçebilirler.

NEO’nun üstesinden gelmeye çalıştığı büyük kripto para birimlerinde genellikle bulunan eksikliklerden biri esnekliktir. NEO ağı, çift katmanlı bir token sistemine sahiptir. NEO ve GAS, fizibiliteyi iyileştirmek için ağda kullanılıyor.

NEO’yu Ayıran Özellik Nedir?

NEO altcoinlerine sahip olmak kullanıcılara sahiplik sağlarken, GAS altcoinleri operasyonlar için kullanılır. Hem NEO hem de GAS, Bitcoin gibi büyük paralarla karşılaştırıldığında daha ucuzdur. Ağ, işlemlerin işlenmesi yalnızca 24 saniye sürdüğü için daha hızlıdır. 

NEO, kendi ağına Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı (dBFT) adı verilen yeni bir fikir birliği mekanizması ekledi. DBFT’de bazı düğümler Bookkeepers olarak tanımlanır. Defter tutma düğümleri, işlemlerin doğrulanmasından sorumludur. Muhasebeciler işlemleri doğruladıktan sonra, halka açık blok zincirinde görüntülenir ve yalnızca düğümlerin çoğu da doğruladığında kabul edilir. 

Yetkilendirilmiş Bizans Hata Tolerans mekanizmasının verimi hızlıdır. NEO, Bitcoin’in 6 tps’si veya Ethereum’un 12 tps’si ile karşılaştırıldığında etkileyici bir sayı olan saniyede yaklaşık 1.000 işlem gerçekleştirebilir. Dahası, NEO’nun ekibi hala ağın hızı üzerinde çalışıyor. Ağ, yaklaşan yükseltmeleriyle birlikte saniyede 10.000 işlemlik muazzam bir hız elde etmeyi hedefliyor. 

Mayıs 2020’de yeni bir yükseltmede, ağda bazı önemli değişiklikler yapılmaya başlandı. Yeni bir yönetişim modeli uygulanacaktı. Bu yeni yönetişim modeli, NEO topluluğunun tüm topluluğun temsilcileri olarak hareket edecek yirmi bir üyeden oluşan bir komite seçmesini sağlayacaktır. Yirmi bir üyeden oluşan komite, sistemdeki yükseltmeleri veya değişiklikleri oylama yetkisine sahip olacaktı. Bir takdir göstergesi olarak, GAS coinleri oy veren kullanıcılara ödüllendirilecek. Yirmi bir üyeden yedisinin aynı zamanda fikir birliği düğümleri olarak hareket etmesi ve çoğunluk oyu elde ettikten sonra kararlar üzerinde veto yetkisine sahip olmaları önerildi. 

NEO, kullanıcılara pasif olarak kazanma fırsatı da sunar. NEO’yu stake ederek, kullanıcılar her yıl GAS jetonları kazanabilirler. Bu pasif kazanç kavramı, bankalar aracılığıyla faiz kazanmaya benzer, ancak NEO’nun sunduğu getiri oranı daha iyidir. 

NEO’nun Fiyatını Ne Etkiliyor?

Yatırım, kumara çok benzer ve her hareketin iyi düşünülmesi ve hesaplanması gerekir. Ancak, kripto para birimi dünyasına gelince, bu zaten zor olan görev daha da zor hale geliyor çünkü kripto para birimleri, değişken dalgalanmalarıyla ünlü. Geleceklerini tahmin etmek zor. Herhangi bir yatırımcı, acemi veya uzman için, fiyat belirleyici faktörler son derece önemlidir çünkü bu faktörler, fiyatların gelecekteki eğilimleri konusunda bize ipucu verebilir.  

Faktör 1: Çin Hükümeti 

NEO, “Çin Ethereumu” olarak adlandırıldı. Aynı zamanda Çin’in ilk blockchain ağıdır. Çinli ve Koreli yatırımcılar, 2017 kripto para birimlerinin patlamasında kilit bir role sahipti. Bundan önce, yaklaşık olarak % 75 Bitcoin ticareti Çin’de ortaya çıktı. Hükümet sıkı kontrolü sürdürmeyi seviyor ve bundan memnun değildi. Pek çok katı düzenleme getirildi ve Çin’deki kripto para birimi piyasası sıkı bir şekilde bağlandı.

NEO, Çin’in resmi kripto para birimi olarak anıldığı için, düzenlemelere uygun olduğu için hükümetin desteğini aldı. Çin’in kayda değer nüfusu göz önüne alındığında, Çin’den kripto pazarındaki yatırım payı büyük. Çin hükümeti halihazırda diğer kripto para birimlerine şüpheyle yaklaşıyor, bu nedenle diğer kripto para birimlerine uygulanan herhangi bir yaptırım veya düzenleme, NEO’yu en uygun seçenek olarak spot ışığı altına alabilir.kripto para yatırımı. Ayrıca, Çin’in, hükümetin ve benzerlerinin herhangi bir olumlu kararı, NEO’nun benimsenmesini ve nihayetinde değerini gerçekten artırabilir.

Faktör 2: Rakipler

İlk kripto para birimi olan Bitcoin, kripto para piyasası hakkında konuşurken kesilemez. Kripto para biriminin kralı, piyasada ve diğer kripto para birimlerinde bir kaleye sahiptir. NEO’nun korelasyon katsayısı 0.77, burada 1 en güçlü korelasyondur. Bu, değiştiği anlamına gelir. Bitcoin fiyatları NEO’nun fiyatını büyük ölçüde etkiler.

NEO’nun yatırımcılarının da Ethereum’a dikkat etmesi gerekiyor çünkü NEO’ya bir Ethereum yükseltmesi deniyor, her iki coin de birbirleriyle güçlü bir rekabetle karşı karşıya. Diğer taraftan, Ethereum kripto para piyasasında da kendini kanıtladı; sonuçta kripto para birimlerinin kraliçesi olarak bilinir. Ethereum’un sahip olduğu güçlü taban, NEO nispeten daha yeni olduğu için NEO için bir zorluk oluşturacak. Ethereum fiyatlarındaki artış, NEO fiyatında aşağı yönlü bir kaymaya neden olabilir.

Faktör 3: Sınırlı tedarik 

Mal ve hizmet fiyatları, arz ve talep karşılandığında piyasada belirlenir. Kıtlık, bir metaın fiyatlarını yukarı çeken şeydir. Kripto para birimleri, bu bakımdan diğer mal ve hizmetlerden benzersizdir çünkü sınırlı bir arzı vardır. Sınırlı arz gerçekten de kıtlık unsurunu ortaya çıkarır ve sonuçta bunların değerinin artmasına neden olur. 

NEO’nun arzı sabit sınırlıdır 100 milyon Aded NEO Vardır, bunun 70 milyonu zaten piyasada. Bu sadece 30 milyon NEO tokenleri. Bu nedenle, NEO azdır ve bu kıtlık, arz değiştirilemediği için zamanla artacaktır. Sınırlı NEO arzı, fiyatı artıracak bir faktör olacaktır.

NEO’nun Fiyat Tahmini 

NEO şu anda 18.211 $ fiyatla satılıyor . 2020’nin başlangıcı NEO için iyi değildi, ancak yıl boyunca NEO yetişmeye çalışıyor ve yukarı doğru bir yörünge izliyor. NEO, yıl sonuna doğru 25 $ civarında zirve yaptı.

NEO’nun geleceği birçok nedenden dolayı parlak görünüyor. Kripto para birimi, Çin hükümeti tarafından güçlü bir desteğe sahip ve dahası, Ethereum ve benzerlerinden daha teknolojik olarak daha karmaşık olduğu belirtildi. 

Walletinvestor bir yıllık NEO tahminin 28 dolar olacağını tahmin ediyor. Ancak, mütevazı tahminlerinden biridir. 2021’in çoğunda, fiyatın 50 dolar seviyesine yakın dalgalanması bekleniyor, ancak önümüzdeki iki yıl boyunca 25 dolara düşecek. Walletinvestor, beş yıllık tahminin 75 dolar olacağını tahmin ediyor.

Walletinvestor’ın kısa vadeli tahminleri pek iyimser görünmüyor. NEO’nun yeni yılın başlangıcına kadar 17 $ ve 19 $ aralığında kalması bekleniyor.

Tahminleri Uzun vade Tahminleri o kadar parlak değiller. 2021’de NEO’nun tahmin edilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 30 dolar olacak ve fiyatlar çoğunlukla 20 dolar civarında kalacak. İstikrarlı bir 2022’den sonra, fiyatların 2023’te düşerek yaklaşık 8 $ ‘a düşmesi bekleniyor. NEO’nun 2025’te 25 dolarlık bir fiyatına sahip olacağı tahmin ediliyor.

Trading Beasts, 2021 yılı için ortalama 16 $ ‘lık bir fiyat öngörüyor. 

NEO’ya Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri 

NEO’ya yatırım yapmanın avantajları:

NEO, Ethereum ile birçok benzerlik taşıyor, ancak aynı zamanda Ethereum’dan daha teknolojik olarak daha gelişmiş.

NEO hızlı ve ucuzdur ve piyasada en üst sıralarda yer almaktadır.

NEO saniyede 1.000 işlem gerçekleştirebilir ve bu sayının yükseltmelerle 10.000’e çıkması bekleniyor.

NEO, geliştiricilere birden çok dilde kodlama seçeneği sunar

Dijital kimlik aracılığıyla, tüm varlıklar NEO ağında doğrulanır, bu da NEO’yu düzenlemelerle uyumlu hale getirir.

Platform, kuantum hesaplamaya dirençlidir.

NEO, Microsoft ve Alibaba gibi bazı büyük isimlerle ortaklık kurdu.

NEO’ya yatırım yapmanın eksileri: 

Madeni para, büyük bir kullanıcı tabanına sahip olan Ethereum’dan yoğun bir rekabetle karşı karşıya.

Çin hükümeti ile yaşanan gerginlikler fiyatları etkileyebilir.

Defter tutma düğümlerinin sayısı çok azdır ve güç, bir avuç muhasebeci ile yoğunlaşmıştır

Geliştiriciler iyi miktarda token tuttuğu için kripto para biriminin ademi merkeziyetçiliğiyle ilgili endişeler var.

Birçok uzman ve analist, NEO’nun parlak bir geleceğine işaret ediyor ve tahminlerin çoğu olumlu. NEO’ya yatırım yapmayı düşünüyorsanız, bu tam zamanı olabilir. Yukarıdaki NEO fiyat tahminleri iyimser ve şu anda NEO’ya yatırım yapmak yakın gelecekte gerçekten karlı olabilir.

NEO Coin Kısaca

 •     NEO 2014’te başladı, ancak kurucular Da Hongfei ve Erik Zhang, 2017’de platformu tamamen yeniden markalaştırdı ve bazı önemli değişiklikler getirmeye karar verdi.
 •     Ağın nihai amacı akıllı bir ekonomi yaratmaktır. 
 •     Çin’in ilk blockchain ağı ve aynı zamanda hükümetin onayına sahip ilk ağ.
 •     NEO ağı, kripto para birimlerinin kraliçesi Ethereum’a benzer.
 •     NEO tanınmış bir kripto para birimidir ve 23. sırada yer almaktadır .
 •     İşlem ücretleri isteğe bağlıdır.
 •     NEO’nun çift katmanlı token sistemi, ağın esnekliğini büyük ölçüde artırır 
 •     NEO, Delegated Byzantine Fault Tolerance adlı yeni bir fikir birliği mekanizması geliştirdi.
 •     NEO saniyede 1.000 işlem gerçekleştirebilir ve 10.000’i hedefliyor.
 •     NEO’nun fiyatının etkenleri, NEO’nun rakipleri, Çin hükümeti ve kısıtlı arzdır. 
 •     Gelecek tahminleri çoğunlukla fiyat artışlarına işaret ediyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here