Home Kripto Kılavuz Monero Fiyat Tahmini: XMR 2021 Ve Gelecek Fiyat Tahminleri

Monero Fiyat Tahmini: XMR 2021 Ve Gelecek Fiyat Tahminleri

0
Monero Fiyat Tahmini: XMR 2021 Ve Gelecek Fiyat Tahminleri

Monero (XMR)

En iyimiz kripto para birimlerinin 2017’nin başında var olduğunu bile bilmiyorduk. Ve bilenler her şeyin Bitcoin ve Ethereum hakkında olduğunu düşünüyordu. Ancak 2017 ilerledikçe, kripto para birimleri daha önce görülmemiş bir hızla arttığına şahit olduk.

Kripto para birimlerinin piyasa değeri Ocak 2017’de 19 milyar dolardan Ocak 2018’de 795 milyar dolara çıktı. Bu toplamda% 40000’ün üzerinde bir büyüme!

Pek çok yeni kripto para birimi bu başarı öyküsünün bir parçası oldu, Monero da onlardan biri. Monero, 3,35 milyar dolarlık piyasa değeri ile 11. en büyük kripto para birimidir .

Monero 2018’de çok iyi bir performans gösterdi ve birçok yatırımcı bunun 2021’de tekrarlanıp tekrarlanmayacağını merak ediyor. Monero’nun geleceğini de sorgulayanlarınız doğru yere geldiniz.

Monero Satın Al

Artık Monero satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler!

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br /><p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br /><p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br /><p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br /><p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br /><p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Bu rehberde 2021 ve 2021’in en iyi Monero tahminlerini paylaşacağım. Ayrıca, bu kripto para biriminin neler yapabileceğini iyi anlayabilmeniz için Monero’nun temellerini ve tarihsel fiyat trendlerini de ele alacağım.

Bu kılavuzun sonunda, Monero’nun geleceğini iyi anlamış olmalısınız. Bu bilgileri kullanmanın yanı sıra, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bir finans danışmanına danışmanızı tavsiye ederim.

Monero – Bitcoin’in Geliştirilmiş Sürümü

Monero, blockchain teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş dijital bir para birimidir . Bitcoin gibi Monero da ödeme göndermek veya almak için kullanılabilir. Peki Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farkı nedir?

Monero, Bitcoin’in teknolojisi kullanılarak inşa edilmedi. Monero, Bitcoin’de mahremiyet eksikliğini iyileştirmek amacıyla 2014 yılında kuruldu.

Birisine Bitcoin gönderdiğinizde, herkes gönderenin ve alıcının kim olduğunu ve işlemin ne kadar değerli olduğunu görebilir.

Dışarıdan kullanıcılar iki kullanıcının adını göremez, ancak herkes kullanıcının Bitcoin cüzdanının genel adresini görebilir. Ve Bitcoin dünyasında, genel adres olduğunu kimliğinizi.

Sadece bu değil, herkes belirli bir Bitcoin’in kullanıldığı önceki tüm işlemleri görebilir. Dolayısıyla, sahip olduğunuz bir Bitcoin geçmişte yasa dışı ticarette kullanılmışsa, birisi sizden bunu kabul etmeyi reddedebilir.

Bu, Monero işlemlerinin çalışma şeklinden farklıdır. Bir Monero işlemi gerçekleştiğinde, gönderenin ve alıcının kimliği gizli kalır. Ayrıca Monero işlemleri birbirine bağlanamaz. Her Monero işlemi, tıpkı fiziksel nakit gibi özel, bağlantısız ve izlenemezdir.

Biri size 100 dolarlık bir banknot kullanarak ödeme yaparsa, daha önce nerede kullanıldığına dair bir fikriniz var mı? Ya da 100 dolarlık banknotun geçmiş sahipleri kimlerdi? Hayır!

Monero’nun kripto para birimi işlemlerine getirdiği şey budur – size gizlilik sunar. Monero kullanarak ödeme yaparsanız, kimse paranızı neye harcadığınızı göremez. Bazıları için çekici bir özellik olduğu kanıtlanmıştır!

Şimdi, Monero’nun doğumundan bu yana tarihsel olarak nasıl performans gösterdiğini görelim.

Monero, 2014 yılında kurulduktan sonra neredeyse 2 yıl boyunca pek aksiyon görmedi. Büyük bir performans gösterdiği 2016 ortalarında ve 2017’de popülerlik kazanmaya başladı.

Ocak 2017’de 12 dolar civarında olan Monero, Ocak 2018’de 494 dolar ile zirveye ulaştı.

Ancak diğer tüm kripto para birimleri gibi Monero’nun fiyatları da Ocak 2018’den bu yana düştü.

Şimdi, geçmişte Monero fiyatlarında artışlara ve düşüşlere neyin yol açtığını anlamak önemlidir. Öyleyse bazılarına bir göz atalım, olur mu?

Geçmiş Fiyat Değişikliklerinin Nedenleri

  • Monero’nun ilk büyük fiyat artışı 2016’nın ikinci yarısında gerçekleşti. 2016 başında bir doların altında kalan Monero’nun fiyatı Eylül 2016’da yaklaşık 14 dolara çıktı. Bu neredeyse% 2700’lük bir artış!

Çoğu kişi bunun yasadışı ticaret pazarında Monero’nun artan popülaritesinden kaynaklandığına inanıyor. Bunun nedeni, Monero’nun sunduğu kimlik ve işlem gizliliğidir.

Ağustos 2016’da darknet pazar sitesi Alphabay , Bitcoin’e alternatif olarak Monero’yu kabul etmeye başladı .

  • Ağustos 2017’de, Monero’nun fiyatı Bitcoin fiyatı düşmesine rağmen bir artış daha gördü (yükseldi). Bir nedenden tamamen emin olmak zor olsa da, Kore merkezli kripto para borsası Bithumb’dan yapılan bir duyurudan kaynaklanıyor olabilir.

Bithumb, borsayı Ağustos 201 7’de Monero ticaretine açtı ve bu da Monero’nun yatırımcılar için erişilebilirliğini artırdı.

  • Monero’nun fiyatı Aralık 2017’de, çok tanınmış 45 müzisyenden oluşan bir grup tarafından Monero’nun kabul edildiğine dair haberler geldiğinde tekrar yükseldi . Monero’yu kabul etmeye başlayanlar arasında G-Eazy, Mariah Carey, Backstreet Boys, Sia ve Fall Out Boy sayılabilir. Oldukça havalı, ha?

Gördüğünüz gibi, Monero’nun fiyatını etkileyebilecek çok çeşitli faktörler var. Monero’nun (ve çoğu kripto para biriminin) bu fiyatı genellikle yeni teknolojik gelişmeler ve medya abartısı ile ilgilidir.

Şimdi, Monero’nun (veya başka bir kripto para biriminin) fiyatını tahmin etmek, uzmanlar için bile oldukça zor. Kripto para birimlerinin beklenmedik şekillerde performans gösterdiği bilinmektedir.

Ancak yapabileceğim şey, 2021 ve 2021 için Monero fiyat tahminini paylaşmaktır; bu, Monero’nun iyi bir kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli bir yatırım mı olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Öyleyse, Monero fiyat tahminimize doğrudan atlayalım.

Monero Fiyat Tahmin 2021

Öncelikle bu yıl Monero’nun geleceğinin neye benzediğine bir göz atalım.

Teknik Analiz Kullanarak Monero Fiyat Tahmini 2021 XMR Geleceği

Teknik Analiz: Monero’nun geleceğini tahmin etmek için geçmiş fiyat trendlerini ve işlem hacmi trendlerini kullanmak. Bu görev, geçmiş verilere karmaşık matematiksel fonksiyonlar uygulayan yazılım tarafından gerçekleştirilir.

Kripto para birimi teknik analizi yapan bir web sitesi Walletinvestor.com’dur . Bu da Monero’nun fiyatının bir yılda 638,73 dolar civarında olacağını öngörüyor . Bugün Monero’yu 224 dolardan satın alırsanız neredeyse% 184 getiri öngörüyor.

Teknik analizlerine göre Monero’nun geleceğinin neye benzediğini görmek için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

Profitconfidential.com , aşağıdaki gibi faktörlere dayalı olarak çeşitli kripto para birimleri için fiyat tahminleri sunan bir web sitesidir:

  • Kripto para birimlerinin teknolojisi
  • Onların takımı
  • Mevcut ve önceki piyasa eğilimleri.

Profitconfdential’ın 2021 Monero fiyat tahmini 350 – 400 $.

Monero’nun Ocak 2018’de 494 dolara dokunduğunu söylediğimi hatırlıyor musunuz? Eh, bu fiyat tahmini bu aralıkta ve öncekinden biraz daha gerçekçi görünüyor.

Monero Fiyat Tahmini 2021 – XMR Gizlilik Özelliği

Monero’nun sağladığı gizlilik nedeniyle diğer kripto para birimlerinden ayrıldığına şüphe yok. Birçok uzman, bu tek özelliğin Monero’yu büyük boyutlara taşıyabileceğine inanıyor.

Oracletimes.com tarafından yapılan bir Monero fiyat tahminine göre Monero , esas olarak sağladığı anonimlik nedeniyle 2021’de en iyi performans gösteren 3 kripto para birimi arasında olacak. Ayrıca Monero’nun 2021’de yatırımcılarına 10 kata kadar getiri sunabileceğini belirtiyor.

Bu Monero fiyat tahminlerine göre 2021, Monero için iyi bir yıl olabilir gibi görünüyor. Gizlilik sunmasının yanı sıra, Monero projesinin başka birçok faydası da var. Bunu bu makalede biraz daha sonra ele alacağım!

Bundan önce, Monero’nun uzun vadeli tahminlerini anlamanız önemlidir. Şimdi size 2021’in en iyi Monero fiyat tahminlerinden bazılarını göstereceğim.

Monero Fiyat Tahmini 2021

Kripto para birimleri, bir gün içinde büyük oranlarda artabilir veya azalabilir. Bu, Monero dahil olmak üzere herhangi bir kripto para biriminin uzun vadeli fiyatlarını tahmin etmeyi zorlaştırır.

Ancak, 2021 için en iyi Monero fiyat tahminlerinden bazılarına geçelim.

Teknik Analizlere Göre Monero (XMR) Fiyat Tahmini 2021

Artık teknik analizin ne olduğunu bildiğinize göre, longforecast.com tarafından yapılan tahmine bir göz atalım. Bu, kripto para birimleri için çok kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat tahminleri sağlayan başka bir web sitesidir.

Longforecast.com’a göre Monero’nun fiyatı Nisan 2021’de 554-638 dolar aralığında olacak ve Aralık 2021’e kadar 810-945 dolara kadar çıkacak.

Bu tahmine göre hareket edersek, bugün 500 dolarlık bir yatırım Aralık 2021’e kadar 1944 dolara çıkabilir .

John McAfee’den Uzun Vadeli Monero Fiyat Tahmini

John McAfee, kripto para birimi piyasasının en tanınmış uzmanlarından ve etkileyicilerinden biridir. Kripto para birimi ile ilgili tweetleri ve yorumları, fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir.

John McAfee 2021 Monero (XMR) fiyat tahmini 2000 Dolar olabileceğini söyledi. Monero’nun Bitcoin’e lider bir kripto para birimi olarak meydan okuma potansiyeline sahip olduğunu söyledi . Röportajlarda ve Twitter’da Monero’ya verdiği destek konusunda çok konuştu.

Diğer herhangi bir fiyat tahmini gibi, bu da gerçekleşebilir veya gerçekleşmeyebilir, ancak bize söylediği şey, McAfee gibi uzmanların Monero’nun geleceğine inandıklarıdır.

İşte Monero’nun 2021 fiyat tahmini böyle görünüyor. Dolayısıyla, iyi bir yatırım gibi görünebilir, ancak gelecekte fiyatını etkileyebilecek birçok şey var. Ne de olsa 2021’e kadar gidecek çok yolumuz var.

Monero İyi Bir Yatırım mı?

Geçmiş 2-3 yıla baktığımızda, en azından kripto para piyasasının oldukça öngörülemez olduğunu söyleyebilirim.

Genel olarak, en iyi teknolojiye ve en güçlü ekibe sahip kripto para birimleri en çok başarılı olanlardır. Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi paralarda durumun böyle olduğu kanıtlanmıştır.

Monero’nun önümüzdeki yıllarda başarılı olmasının bazı nedenleri:

Monero (XMR) Gizlilik

Monero özeldir ve hem yasal hem de yasadışı işlemlerde talebini artırmaktadır.

Monero’nun yasadışı ticarette kullanılması konusunda hemfikir olmasak da bu faktör Monero’nun talebini ve fiyatlarını artırıyor.

Donanım Cüzdan Sürümü

Şu anda Monero coinlerini destekleyen bir donanım cüzdanı yok. Donanım cüzdanları, onları depolamanın en güvenli yolu olduğu için herhangi bir kripto para birimi için çok önemlidir.

Hem Monero topluluğu hem de Ledger , Monero için bir donanım cüzdanı üzerinde çalışıyor.

Not: Ledger, Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok kripto para birimi için en tanınmış ve popüler donanım cüzdan şirketlerinden biridir.

XMR Geliştirilebilir

Tüm kripto para birimlerinin teknolojisi hala erken aşamalarda. Bugün etrafta bulunan kripto para birimlerinin çoğu sürekli üzerinde çalışılmakta ve geliştirilmektedir. Ve Monero, tam olarak bunu yapan kripto para birimlerinden biridir!

Monero ekibi, temelde Monero’nun gizlilik yönünü daha da iyileştirmeye çalışan “Kovri” adlı bir proje üzerinde çalışıyor. Ayrıca Monero’nun ölçeklenebilirliğini geliştirmek için de çalışıyorlar.

Monero (XMR) Kendini Kanıtladı

2017’den beri kripto para akını yaşandı, ancak Monero bu kadar kalabalık bir pazarda (şu anda 11 sırada!) Hayatta kalmaya devam etti . Bu, birçok yatırımcı tarafından değerli bir madeni para olduğunu ve bu şekilde kalabileceğini gösteriyor.

Bunlar, yatırımcıları ileride Monero’ya çekecek temel faktörlerdir. Kripto para piyasası daha olgunlaştıkça, insanlar kendilerini en iyi kripto para birimleri olarak kanıtlamış olan coinlere yatırım yapmak isteyecekler. Yıllar boyunca yaptığı Monero.

Kişisel olarak, Monero’nun burada kalacağını ve uzun vadede iyi getiri sağlama potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum. Bunun çökmesi için pek çok neden olduğunu sanmıyorum, ancak bilmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:

Kripto Para Yönetmelikleri

Bir şey açıktır: Düzenleme sayısındaki artış, kripto para birimlerinin fiyatlarında bir düşüşe yol açacaktır (bazıları diğerlerinden daha fazla). Ancak, düzenleyiciler yasadışı ticarette kullanımını durdurmaya çalışabilir, bu da Monero’nun diğerlerinden daha fazla etkilenebileceği anlamına gelir.

Düzenleyiciler Monero’yu yasaklamaya karar verirlerse, bu sadece fiyatın düşmesine değil, aynı zamanda tam bir çökmeye de yol açabilir.

Kripto Para Talepleri Ve Artan Rekabet

Evet, Monero, gizlilik sağlama konusunda en eski kripto para birimlerinden biridir, ancak artık yalnız değil. ZCash, Dash, Verge ve PIVX gibi diğer gizlilik temelli paralarla zorlu bir rekabete sahiptir.

Aslında, Dash 12’dir bunu Monero en 11. sırada ve sadece bir adım gerisinde en büyük kripto para pozisyonunda şuanda.

Gizlilik temelli madeni paralar için artan sayıda seçenek, yatırımcıların dikkatini Monero’dan daha yeni seçeneklere yönlendirebilir.

Monero’ya yatırım yapmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken iki önemli nokta bunlar. Monero’nun fiyatı üzerinde anında bir etkisi olacağını düşünmesem de, onları aklınızda bulundurmalısınız. Ve her zaman kripto para birimi düzenlemeleriyle ilgili haberleri takip edin.

Dolayısıyla, artıları ve eksileri karşılaştırdıktan sonra Monero’nun geleceği olumlu görünüyor. Ne düşünüyorsun?

XMR Fiyat Tahmini Sonuç

Artık Monero’nun ne olduğunu ve Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinden ne kadar farklı olduğunu net bir şekilde anladınız. Ayrıca 2021 ve 2021 için en iyi Monero fiyat tahminini de biliyorsunuz.

Monero’nun lehine olan tahminlere ve faydalara bakarak Monero’nun geleceğinin çok da kötü görünmediğini düşünüyorum!

Elbette tüm kripto para yatırımlarında iyi kar elde etme olasılığı vardır. Bununla birlikte, herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce aşağıdakileri dikkate almak önemlidir:

  • Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla yatırım yapın
  • Tüm paranızı tek bir kripto para birimine yatırmayın
  • Yatırım yapmadan önce daha fazla araştırma yapın ve bir finansal danışmana danışın

Bizleri Twitter Ve Facebook Üzerinden Takip Edebilirsiniz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here