Home Altcoin Haberleri Litecoin (LTC) Haberleri Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2020, 2025, 2030

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2020, 2025, 2030

0
Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2020, 2025, 2030

Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin, internet üzerinden ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan sanal bir para birimidir. 2011 yılında Bitcoin blok zincirinden çatallanan Litecoin, Bitcoin’in yavaş işlem onay süreleri nedeniyle yapamadığı bir şey olan anlık ödemeleri etkinleştirmek için doğdu.” Ödemeler için kripto para birimi” olarak adlandırılır.

Örneğin, Bitcoin blok zincirindeki bir işlem, Litecoin blok zincirindeki 2,5 dakika ile karşılaştırıldığında 10 dakika sonra onaylanır.

Litecoin Satın Al

Artık Litecoin satın almak mı istiyorsunuz? O zaman bir kripto borsasına kaydolmanın zamanı geldi. Bir borsaya kaydolduktan sonra dakikalar içerisinde alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. BlockchainTR’nin profesyonel ekibi olarak Binance borsasına kayıt olmanızı önerebiliriz. Binance, uluslararası olarak kullanılan dünya çapında bir kripto borsasıdır. Binance borsasına kayıt olduktan sonra fiat para birimleriniz ile kripto para satın almakay başlayabilirsiniz. Binance borsası, düşük ücretleri ile tanınan dünyanın en büyük borsasıdır. Düşük işlem ücretleri, düşük miktarlarda para ile ticarete başlasanız bile yine de iyi kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ekibimiz, Binance‘deki ilk işleminizde size başarılar diler!

Litecoin’in PoW algoritması, bilgisayar gücü yoğun bir madencilik süreci ile karakterize edilir. Bu algoritma, Bitcoin blok zinciri tarafından kullanılana benzese de, önemli bir farkı vardır.

Bitcoin, SHA-256 hashing işlevini kullanırken, Litecoin protokolü Scrypt hashing işlevini kullanır . Özellikle, özetleme işlevlerindeki fark, her platforma kendine özgü işlem hızlarını verir.

ExchangeBenefitsNumber of CryptoMore information
 /></a><br /><p class=Binance

Best exchange worldwide, 250+ cryptocurrencies available

100+

Open
Binance
 /></a><br /><p class=
OKEX

Low fees, 100+ cryptocurrencies available

100+

Open
OKEX
 /></a><br /><p class=
Kraken

International exchange

75-100

Open
Kraken
 /></a><br /><p class=Coinbase

Biggest US Crypto Exchange

100+

Open
Coinbase
 /></a><br /><p class=
eToro

Platform for Crypto & Stocks

75-100

Open
eToro

Büyük ölçüde benzer iki madeni para arasındaki diğer bir fark, yaratıcılarıdır. Sahte bir Satoshi Nakamoto bitcoin yaratırken, Litecoin bir bilgisayar bilimcisi ve eski bir Coinbase çalışanı olan Charlie Lee tarafından yaratıldı.

Action Forex’e göre , LTC / USD çifti 57 $ seviyesinin altına düşerse, fiyatı hem 50.00 $ hem de 45.00 $ destek bölgelerini test edebilir.

Bununla birlikte, merakla beklenen Litecoin Mimblewimble yükseltmesi , yatırımcıların yakında LTC’nin fiyatında bir artış öngördüğünü görebilir. Yükseltme, işlemsel ağ gizliliğini kanıtlarken ağın işlem kapasitesini artırır. Mimblewimble yükseltmesi yaklaşık bir yıldır geliştiriliyor ve Ekim ayı başında piyasaya sürüldü.

Yıl dökümü

2019’un ilk çeyreğinin sonunda, Litecoin fiyatı üç ayda 30 dolardan 61 dolara çıkarak yüzde 100 artış kaydetti . 2017 yılının ilk çeyreğinde bu kadar etkileyici rakamlar kaydettiği düşünüldüğünde, beğeni, bir fenomendi.

Şubat 2020’de Litecoin’in fiyatı, en son Eylül 2019’da giydiği 70 $ ‘lık eski tacını koruduktan sonra topluluğunun umutlarını tazeledi. 43 $’ dan 70 $ ‘a, sadece bir ay içinde bu, erken bir işaret olarak görüldü. yaklaşan bir Bitcoin rallisi. En önemlisi, bu teori, Mart 2019’da şahit olunan benzer bir fenomen tarafından yükseltildi.

Yukarı yönlü gidişatına devam etmek yerine Litecoin’in fiyatı, muhtemelen koronavirüs salgını nedeniyle bir darbe aldı. Şubat ayında 70 $ ‘lık yüksek bir seviyeden LTC, 22 Eylül 2020 itibariyle 43.17 $’ dan perakende satış yapıyordu. Küresel ekonomiyi hala etkileyen pandemik serpintiye rağmen, Litecoin, Bitcoin’in 13.000 $ ‘lık patlamasının ışığında 57 $ işaretine yakın güçlü durumda .

Öngörülen yükselen trend çizgisine sadık kalarak, LTC fiyatları istikrarlı bir şekilde 60 dolara doğru yükseliyor.

Litecoin (LTC) 2020, 2025, 2030 için Fiyat Tahminleri

Litecoin tahminleri, diğer tüm popüler kripto para birimleri gibi, çeşitli yönlere göre yapılır. Örneğin, bazı tahminler yalnızca teknik analize dayanır. Buna karşılık, diğerleri piyasa haberlerine ve topluluk katılımlarına bağlı.

Ek olarak tahminin doğruluğunu artırmak için makine ve derin öğrenme gibi gelişmiş yöntemler kullanılarak Litecoin tahmini hazırlanabilir . Derin öğrenme, makine öğreniminin aksine, teknolojik ilerleme, güvenlik, kripto alanı içindeki rekabet, politik faktörler gibi daha fazla faktörü dikkate alır ve diğerleri arasında daha doğru bir tahmin sağlamasına yardımcı olur.

Önümüzdeki on yıl için Litecoin fiyat tahmini değişiklik gösteriyor. Bununla birlikte, LTC fiyatının büyüklüğe mahkum olduğuna dair önemli bir gösterge var.

Litecoin (LTC) tahmini 2020

Litecoin’in ikinci yarılanma olayı Ağustos 2019’da gerçekleşti. Kripto para birimi dünyasında, yarılanma doğrudan kripto para biriminin fiyatındaki artışla eşittir. Bu denklem, daha az arz ile fiyat artışını ilişkilendirir. LTC yarılanması, madencilerin tek bir işlemi onaylamak için yaptıkları miktarı 25 LTC’den 12,5 LTC’ye düşürdü.

Neyse ki, kısa vadeli Litecoin fiyat tahminleri 2020, yatırımcılara nispeten iyi bir hasat vaat ediyor gibi görünüyor. Örneğin, teknik analiz, Litecoin LTC fiyatının yıla düşük bir seviyede başladığını, yükseliş aktivitesi yoluyla 60 $ seviyesine yükseldiğini , ancak o zamandan beri 40 $ seviyesine doğru ilerlediğini gösteriyor.

Ne yazık ki diğerleri o kadar iyimser değil. Örneğin Wallet Investor, 30 $ ve 22.95 $ ‘lık bir Litecoin fiyat tahminine sahip. TradingBeasts, LongForecast ve DigitalCoinPrice, Litecoin’in fiyatının sırasıyla 47 $, 55 $ ve 106 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor.

Litecoin’in kurucusu Lee, görünüşe göre yaratımı için fiyat tahminleri vermekle ilgilenmiyor. 2019 yılında görünen ederken Anthony Pompliano evsahipliğinde Zincir podcast Kapalı Lee g başarısız:

İnsanlar bana her zaman fiyatın yükselip düşmeyeceğini soruyor. Biri size bildiğini söylerse, yalan söylüyor demektir, değil mi? Fiyatın yükselip düşmeyeceğini kimse bilmiyor.

Litecoin (LTC) fiyat tahmini 2025

Önümüzdeki beş yıl içinde, Litecoin yükseliş direncinin devam etmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, beş yıllık bir Litecoin tahmini, LTC treninde halihazırda sessiz bir köşe sağlamış olanlara daha yüksek bir yatırım getirisi (ROI) vermesi muhtemeldir.

Wallet Investor, 2025 ile bittiği zaman LTC USD oranının 1: 1693 olacağını tahmin ediyor. Öte yandan DigitalCoinPrice, önemli bir artış görmesine rağmen, beş yıllık projeksiyonuna bir sayı koymaktan kendini alıkoydu. DigitalCoinPrice, LTC fiyatının bir gün Bitcoin’in fiyatıyla eşleşip eşleşmeyeceği konusunda, bunun öngörülebilir gelecekte olası olmayacağını belirtiyor.

İlginç bir şekilde, diğer göstergeler en iyi kremin sadece King Crypto’nun rezervi olmadığını gösteriyor. Öngörülen bir boğa koşusu geçecek bir şeyse, Litecoin’in fiyatının 2022’nin sonundan önce 4.600 $ ‘ a ulaşması muhtemeldir ve 2022’den sonra 5.000 $’ dan el değiştirebilir.

Fiyatlar istikrarlı bir şekilde düştüğü için, yükseliş faaliyetinin yılın o zamanına kadar geri dönmesi ve yeniden tutuşunu bulmadan ve 2025 yılı veya sonrasında 90.000 $ ‘lık en yüksek seviyelere ulaşmadan önce 700 $’ a ulaşması umulmaktadır. Alt tarafta, LTC’nin 2025 sonunda 8.721 $ ‘dan perakende satış yapması muhtemel.

Litecoin (LTC) fiyat tahmini 2030

2025’ten sonra, LTC analistleri yatırımcılar için iyi haberler öngörüyor.

Yaklaşık her dört yılda bir yarılanmanın meydana gelmesiyle, 2030 yılına kadar LTC dördüncü yarılanmasını yaşamış olacak. Bununla birlikte, 2025 ile 2030 arasındaki Litecoin fiyatları çoğunlukla yarılanma olayları etrafında dönecek. Bu zamanda da devreye girecek olan şey, benzer bir olaydan sonra geçmişte fiyatın nasıl davrandığıdır.

Bir yarılanma olayından sonra neredeyse her zaman beklenen bir ralli ile yorumcular, Litecoin’in on yılı piyasadaki ilk üç kripto para biriminde kayda değer bir piyasa değeri kazanarak kapatacağını öngörüyor.

Bazı tahminler koinin fiyatını 2030’un sonunda 1500 doların yüksek bir seviyeye çıkarıyor. Kripto para birimi tahminleri sağlayan bir platform olan ConPriceForecast o kadar da yükselişe geçmiyor. Örneğin, Litecoin fiyat tahmini, 2026 ortalarında 255,87 dolarlık LTC alım satımını öngörüyor ve on yılı 375,86 dolarlık bir USD değeriyle kapatacak.

Bu rakamlara ulaşmak için CoinPriceForecast sistemi, benzersiz veri parametreleri tarafından yönetilen tahmin modellerini kullanır. Daha sonra, bir öğrenme modülüne sahip bir bilgisayar, bilinçli kararlar vermek için parametreleri kullanır. Zamanla, öğrenme modülü büyük veri setleriyle arayüz oluşturduğundan, bilgisayar gerçek dünyadaki sonuçları tahmin edebilir. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, öğrenme modülünün arkasındaki kodun, belirli bir kripto para biriminin tahminini etkileyebilecek diğer faktörlerin yanı sıra borsalardaki likidite, zaman serisi verileri, madeni para olayları, medya haberleri ile etkileşime girebilmesidir.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmin SSS’leri

Litecoin 2020’de değeri ne olacak?

Litecoin fiyat tahmini 2020, madeni parayı bir dönüm noktasına getiriyor; LTC kazanabilir veya kaybedebilir. Bununla birlikte, mevcut koronavirüs salgını ve bunun kripto para piyasası üzerindeki büyük olumsuz etkisi düşünüldüğünde, LTC’nin fiyatı bu yıl pek bir şey elde etmeyebilir.

WalletInvestor, TradingBeasts, LongForecast ve DigitalCoinPrice tahminlerine göre, Litecoin’in fiyatının 30 ila 100 dolar arasında dalgalanması muhtemel.

Bununla birlikte, COVID-19 salgını yıl bitmeden kapsamlı bir şekilde kontrol edilirse, 2020 Litecoin fiyat tahmini Anderson tarafından tahmin edildiği gibi 500 $ ‘lık olası bir yüksek görüyor.

Litecoin (LTC) fiyatı yükselecek mi?

Kripto para piyasaları ve geleneksel finans piyasaları COVID-19 salgınından sert bir darbe alırken, yatırımcılar “Litecoin yükselecek mi?”

Neyse ki, bakış açısına göre Litecoin yatırımcıları, geleceğe bakış umut verici göründüğü için ön sıralarda yer almalıdır. Bugün ile 2025 arasında, yorumcular LTC’nin yüksek tarafta 500 ila 90.000 dolar arasında ve alt tarafta 7 ila 8.721 dolar arasında işlem yapacağını tahmin ediyor.

Bu başarının çoğu, yarılanmaya ve Litecoin’i doğrudan WhatsApp’tan gönderme yeteneği, Litecoin ağı, bitcoin’den daha yüksek işlem onay hızlarına ve diğerleri gibi son gelişmelere atfediliyor. Önümüzdeki günlerde Litecoin’in fiyatını en yüksek doğrulukla tahmin etmek zor olsa da, tahminler özellikle 2020 sonrası dönemde bir artış görüyor.

Trading View analisti Trader Scolo, 2020 ortalarında LTC fiyatının yakında 60 doların üzerine çıkacağına inanıyor .

Litecoin (LTC) iyi bir yatırım mı?

Kesinlikle! Yukarıdaki LTC fiyat tahminlerine ve kripto topluluğunda beklenen büyüme oranına bakıldığında, Litecoin’e yatırım yapma kararı bir an önce verilmeli. Ancak, LTC sanal bir para birimidir; Yatırım, fiyat düşüşü ve / veya fiyat artışı olasılığına özel olarak odaklanılarak kapsamlı bir fiyat analizinden sonra yapılmalıdır.

Ne yazık ki, bir analist, Litecoin’e yatırım yaparak elde edilen kârların , Bitcoin yatırımından elde edilen ROI seviyesini bile garanti edemeyeceğini görebilir.

Paranızı Litecoin’e koymadan önce defalarca duyurulan kilit nokta, kısa veya uzun vadeli olup olmadığınızdır. Ek olarak, dijital para birimlerinin oynaklığı ve yatırım politikası, Litecoin’e yatırım yapmak isteyen yeni herkes için odak noktası olmalıdır. Zaman çizelgeniz nedir? Beklentileriniz dahilinde bir hafta var mı?

Yatırımcılar, poliçenin “tüm hakları saklıdır” durumunu ve portföy yöneticisi tarafından saklı tutulan hakların haklarını geçersiz kılıp kılmadığını dikkate almalıdır. Bir yatırım politikasının genel müşteri hedeflerini ve yöneticinin bunları nasıl karşılayacağını açıkça belirtmesi gerektiğini unutmayın. Tahminlere dayalı olarak beklenen bir düşüş olması durumunda, bir yönetici müşteriyi uyarabilmelidir.

İlgili risklerin yanı sıra, Litecoin’in kripto kurması, tam zamanlı bir kafaya sahip olması ve küçük yatırımlar yapabilmesi LTC’yi iyi bir yatırım haline getiriyor.

1 Litecoin (LTC) Kaç TL

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here