Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bu Bitcoin (BTC) Faktörü Litecoin (LTC) İçin Ödül Oldu

Bu Bitcoin (BTC) Faktörü Litecoin (LTC) İçin Ödül Oldu

0
Bu Bitcoin (BTC) Faktörü Litecoin (LTC) İçin Ödül Oldu

Bitcoin ve altın aynı denklemin farklı taraflarıdır. Geçmişte, finansal çalışmaların Bitcoin’in gelecekte potansiyel olarak altının yerini alabileceğini iddia ettiği birkaç örnek olmuştur .

Anketler ayrıca Bitcoin’in altına karşı nasıl adil alternatif olduğuna işaret etti. Bitcoin’in gümüşüne gelince, argüman farklı bir hal alıyor.

LTC ve BTC arasındaki fark ışık tutan Charlie Lee Litecoin kurucusu anlattı “ Bitcoin dijital altın ve Litecoin dijital gümüş” olacağını söyledi.

LTC, hızlı ağ hızının ve daha az tıkanıklığın arkasında hareket ederken, Lee, ağındaki işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getiren farklı bir algoritmayı nasıl kullandığına dikkat çekti. Ve şöyle açıkladı:

“Temel fark, [Litecoin] ‘in farklı bir algoritma kullanması, bu nedenle Bitcoin’den farklı bir madenci grubuna sahip olmasıdır. Aynı zamanda daha hızlı ve kullanımı daha kolay. Bitcoin blok zinciri artık yoğun ve ücretler gerçekten yüksek. Litecoin için ücretler hala ‘kuruş’ cinsindendir. Bu yüzden kullanımı çok ucuz. “

Lee, BTC ağındaki yüksek hacimi daha da vurguladı ve şöyle dedi:

“Bitcoin’in blok zinciri dolu. Bu nedenle, herkes işlemlerini bir sonraki bloğa taşımak ve bunu daha fazla ücret ödeyerek yapmak için rekabet ediyor. “

Yukarıdaki grafik, BTC ağı tarafından onaylanmayı bekleyen tüm geçerli işlemleri göstermektedir. Geçtiğimiz birkaç gün içinde ağ trafiğinde ve tıkanıklıkta kayda değer bir artış oldu.

Yazma sırasında, BTC’nin Mempool Size değeri yaklaşık olarak 76 megabayt iken, LTC‘lerin sayıları nispeten çok daha düşük görünüyor.

Bitcoin’in blok zincirini Süveyş Kanalı olarak nitelendiren Lee, potansiyel olarak daha fazla ödemeye istekli olanların çizgiyi atlayıp önce kanala nasıl girmesi gerektiğine dikkat çekti.

“İnsanlar bir sonraki bloğa girmek için daha fazla ücret ödüyor. Dolayısıyla bu benzetmede, Litecoin’i yanında daha büyük bant genişliğine sahip başka bir kanal [Süveyş Kanalı] olarak görüyorum. Litecoin Kanalından Bitcoin kanalından daha fazla gemi geçebilir. ”  

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here