Home Altcoin Haberleri LiteBringer: Yeni başlayanlar İçin Litecoin Kazandıran Oyun Rehberi

LiteBringer: Yeni başlayanlar İçin Litecoin Kazandıran Oyun Rehberi

0
LiteBringer: Yeni başlayanlar İçin Litecoin Kazandıran Oyun Rehberi

LiteBringer nedir?

Alman geliştirici CipSoft itibaren (yapımcıları Multiplayer Online Role Playing Game (MMORPG) Masif Tibia ), LiteBringer Litecoin (çalıştırmak için oluşturulan ilk oyun LTC ) kazanmak için yapılan merkeziyetsiz bir oyundur.. Resmi olarak 4 Ağustos 2020’de piyasaya sürülen LiteBringer , resmi LiteBringer web sitesinde bulunan istemci indirmesi yoluyla bir bilgisayarda çalışır .

Litecoin blok zincirinde yer alan LiteBringer, tamamen merkezi olmayan bir uygulamadır . Tek başına bu tek özellik, oyunu en çok hak edenlere, yani oyunculara , tamamen eşi görülmemiş bir oyun kontrolü sağlar .

Aşağıda, LiteBringer dünyası ve zenginlik ve şan arayan oyuncuları bekleyen tüm maceralara ve tehlikelere ev sahipliği yapan Asirenia’nın haritasını bulacaksınız.

Litecoin ve blockchain nedir?

7 Ekim 2011’de oluşturulan Litecoin, Charlie Lee tarafından hayata geçirilen Bitcoin’in bir kripto para çatalı. Google’ın eski çalışanı Lee, Litecoin’i Bitcoin ile işbirliği yapacak şekilde tasarladı, işlem zamanlamaları ve yoğun madencilik havuzları gibi sorunları çözdü.

Litecoin kod olmasına rağmen Bitcoin bir çatal , aslında ne sert ne de Bitcoin bir yumuşak çatal. Bundan başka, Litecoin da bir sürekli zincir bölünmüş olup ait kripto kral . Ortak bir ata Genesis bloğu bulunmayan Litecoin, tamamen yeni bir blok zinciri olarak Bitcoin’den tamamen ayrı çalışır.

Blockchain’in kendisi, kripto para birimleri kullanılarak yapılan kayıtlı işlemler sistemidir. Bu sistem, merkezi olmayan finans ( DeF i) ile sonuçlanan eşler arası (p2p) bir bilgisayar ağı tarafından sürdürülür ve blok zinciri finansal alternatif olarak giderek daha popüler hale gelirken, DeFi alanı da öyle.

LiteBringer’da blok zinciri, oyunun her yönünü ve bir oyuncunun ne kadar hızlı (veya yavaş) ilerleyebileceğini kolaylaştırır. Şimdiye kadar, Charlie Lee’nin blok onay sürelerini 2,5 dakikaya düşürme hedefi, oyunun sorunsuz ilerlemesini sağladı.

Litecoin işlemlerinin hızıyla eşleşebilecek tek şey, Charlie Lee’nin zekası:

Nasıl başlanır

Oynamaya başlamak için en iyi öğrenme yöntemi resmi LiteBringer ‘Nasıl Oynanır’ videosunu izlemekten gelecektir . Bu video, blok zinciri ilerlemesi için madencilere ödenen ilgili ücretlerin yanı sıra karakter oluşturma, geliştirme ve uzmanlaşma dahil olmak üzere oyunun temellerini açıklıyor . Ayrıca görev ayrıntıları, temel ekipman anlayışı ve oyuncular oyun boyunca ilerledikçe öğelerin nasıl devreye gireceğini de içerir.

İlk başta almak çok şey gibi görünebilir, ancak oyuncular oyunla başa çıktıkça, oyun süreci çok daha net hale gelir. LiteBringer’in basitlik cephesini yavaşça parçalayan özellik, oyuncunun daha yüksek görev kademelerine ilerlemesidir. Bu kademelere artan zorluk dereceleri için I, II, III, IV, V, VI Roma rakamları verilmiştir.

Basit bir RPG için, türün sert hayranları için özel olarak tasarlanmış büyük karmaşıklıklara sahiptir.

Basit ama karmaşık

Temelde, LiteBringer, giderek daha güçlü düşmanları alt etmek için mümkün olduğunca güçlü olmayı amaçlayan basit bir zindan / görev koşma oyunudur. Ancak, göründüğü kadar basit, karmaşıklık oyuncu gözlerini Seviye II ve üstüne ilerlemeye karar verdiğinde ortaya çıkar.

Düşmanlara karşı koymaya çalışırken göz önünde bulundurulması gereken önemli hususlar temel zayıflıklar ve güçlü yönlerdir, ancak oyuncular ilerledikçe ekipman ve beceri etkileri devreye girer.

Her ‘etkinin’, oyuncunun ilerlemek için karşılaşması gereken farklı düşman kademelerinde güçlendirici veya zayıflatıcı bir sonucu vardır . Aşağıda gösterildiği gibi, her sütun, karakteri güçlendirirken düşman kademesini ve hangi etkilerin onları zayıflattığını gösterir. Oyuncular bir aşamadan diğerine ilerledikçe, önceki zayıf yönler bir sonraki aşama düşmanların güçlü yönleri haline gelir. Bu güçlü ve zayıf yönler, zayıflığa ‘duyarlılık’ ve karşı güç için ‘direnç’ terimlerini verir .

Bunun bir örneği aşağıdaki resimdedir:

Seviye II patronu Thrimban Magmapike , sol üst resimde gösterildiği gibi etkisiz hale getirilmeye karşı zayıftır . Öte yandan, III. Seviye patron Cerberus silahsızlanmaya karşı güçlü , ancak kör ve sessizliğe karşı zayıf . Bu aynı şekilde bu iki katmanlı IV patronlar, Illume ve Pyreveil vardır etkisine karşı güçlü bir sessizlik ve selefi etkileri ise katmanlı IV ekipman etkilerine karşı zayıf korku ve zırh azaltma .

Element ve etki bonuslarının kapsamı

Aşağıda, silahsızlandırmanın patronu Berserker Muğdul’u ele geçirme üzerindeki etkisini görebiliriz . Soldaki resimlerde, 6012’lik etkili bir karakter gücü seviyesi görüyoruz – dört d isarm efektiyle güçlendirilmiş (her biri +90 gücüne katkıda bulunur) . Ayrıca, tam doğa teçhizatı takmanın bu yıldırım elementi patronu üzerinde yarattığı etkiyi görebiliyoruz – temel güç seviyelerini yüzde 50 artırıyor (takılan eşya başına yüzde beş).

Sağdaki resimlerde , etkili karakter gücü seviyesinin şimdi 6124 olduğunu görüyoruz – beş d isarm efekti ile destekleniyor. Bir tane daha silahsızlanma efekti ve temel güce yapılan küçük bir takviyenin bu basit eklenmesi, artık bu karakterin 16 tur savaşmasına izin veriyor – eskisinden bir ek ganimet toplama turu.

Bu değişiklik, bir ekipmanın maksimum seviye etkisinin kilidini açarak gerçekleşir . Aşağıda görüldüğü gibi, 14. seviyeden 15. seviyeye geçiş, genel gücü ve istatistikleri bir miktar arttırır, ancak aynı zamanda öğenin etkisini de aydınlatır. Bu, patronlarla savaşırken etkinin artık dikkate alınacağı ve yukarıdaki patronla gösterildiği gibi bir karakterin güç seviyesini artıracağı veya azaltacağı anlamına gelir.

Kazanmak için nasıl oynanır

Litebringer, hardcore RPG nostaljisinin unsurlarını çevrimiçi topluluğa getiriyor, ancak onu diğerlerinden ayıran tek yönü, onu oynamaktan kar elde etme becerisidir.

Oyun içi halka açık bir pazar ve ilgili Discord ticaret kanalları ile oyuncular, eşyalarının, elemental taşlarının (seviye atlama ekipmanı için) ve hatta karakterlerinin fiyatlarını pazarlayabilir . Ancak ortaya çıkan tek sorun , fiyatı belirlemektir . Aşağıda Discord ticaret kanalının bir örneğini ve halka açık piyasa karakterleri, taşlar ve satılık bir ürün örnekleri görebiliriz.

Yukarıda fark etmiş olabileceğiniz acil sorun, fiyatların nasıl değiştiğidir. Gösterilen temel taşların hepsi beş litrelik aynı fiyattadır, ancak beş, 500 ve 1000 taş gibi çok farklı miktarlardan oluşur. Fiyatlar, yukarıda gösterildiği gibi, bir kaskın 1.000.000 lite (veya 1000 Litecoin) satışa sunulduğu yerde komik bir şekilde yüksek olabilir .

Peki oyuncular kar elde etmek için fiyat aralıklarını nasıl belirler?

Ne yazık ki, şu anda belirli bir fiyat yoktur, çünkü piyasa fiyatları, birbirlerini karlı sonuçlara düşüren oyuncular arasında sonsuz bir savaştır . Oyuncular bu potansiyel olarak sınırsız, genişleyen oyun atmosferinin son oyununa ulaşana kadar, fiyatların değişime uğraması olası değildir (eğer oyunu affederseniz). Şimdilik, satışınızın başarılı olup olmayacağını belirlemek için satmak istediğiniz öğeler / karakterler için piyasa fiyatlarını değerlendirmek şiddetle tavsiye edilir .

Okuduğunuz için teşekkürler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here