IOTA Yükselişte! Eklenen Yeni Özellikleriyle Geçmiş İhtişamını Geri Kazanabilir mi?

IOTA eskisi gibi değil, ekipte bunun farkında ve düzeltmek istiyorlar.

IOTA’yı hatırlıyor musunuz? 2017 ICO patlaması sırasında kripto topluluğunu ateşleyen fütüristik kripto para birimi, Nesnelerin İnterneti için merkezi olmayan bir çözüm vaat ediyor mu? Neredeyse unutulana kadar yatırımcı portföylerinden silinen mi? Öyle görünüyor ki ölümden dirilme potansiyeli var… Ya da en azından kurucu ortağı bu iddiaya sahip.

Yakın zamanda yapılan bir güncelleme ve dahili bir yeniden yapılanma, projenin başarıya giden yolda geri dönebileceğine inanan IOTA’nın geliştiricilerinin ve hodlers’ın iyimserliğini uyandırıyor.

Geçmişi Geçmişte Bırakan Yeni IOTA Geliyor

IOTA Vakfı Kurucu Ortağı ve CEO’su Dominik Schiener , ZDNet’e kripto para biriminin kendini yeniden keşfettiğini söyledi . O kadar değişti ki, geliştiricileri pratikte yeni bir proje hakkında konuşuyorlar.

Hatalara rağmen IOTA yönetim ekibinin yıllar içinde edindiği tecrübenin sonunda olumlu olduğunu söyledi.

IOTA tipik bir blok zincir değildir. Aslında, bir blok zinciri bile değil. Yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafiğe (DAG) veya “ The Tangle ” a dayanan veri yapısı teknolojisi , teorik olarak standart bir blok zincirine kıyasla etkili bir şekilde üstün olduğu vaat ediliyor.

Tangle'ın grafik temsili.  Resim: IOTA
Tangle’ın grafik temsili. Resim: IOTA

Schiener, IOTA’yı “gerçekten bir protokole sahip olmak için madencilere, elektriğe veya işlem ücretlerine ihtiyaç duymayan yeni bir dağıtılmış defter” olarak tanımladı. Tasarım gereği, karışıklığın milyarlarca insan veya siber kullanıcının benimsenmesini sağlayacağını ve etkili bir şekilde bir insan-makine ödeme ağına ulaşacağını garanti etti.

Bu vizyon, başlangıcından bu yana değişmedi, ancak şimdi tablo çok daha net ve geliştiriciler bunu başarmaya biraz daha yakın.

Chrysalis ile tanışın

IOTA, Chrysalis’e büyük bir ağ geçişine başlamak üzere. Chrysalis 2020’de duyuruldu ve göçün bu 28 Nisan 2021’de gerçekleşmesi planlanıyor . Ağın aşırı merkezileştirilmesini sağladığı için çok eleştirilen tartışmalı koordinatör düğümün ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere birkaç kritik iyileştirme var.

Yatırımcılar elbette hevesle bekliyorlar ve iyimserlik dikkat çekiyor. Bitcoin’in düşüşünün ortasında ve piyasadaki gerginlik senaryosunda, IOTA ay boyunca yükseliş eğilimini sürdürdü ve son 3 haftada % 60’ın üzerinde değer kazandı.

IOTA USDT
IOTA-USDT. Resim: Tradingview

Gelecekteki diğer iyileştirmeler arasında oracle’larla uyumluluklar, akıllı sözleşmeler, güvenli cüzdanlar, ölçeklenebilir işlemler ve daha fazla sayıda gerçek hayat uygulaması yer alıyor.

Görünüşe göre IOTA bir kez daha kripto para yatırımcılarının portföylerine ve kalplerine giriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,095.08 $
19,095.08 $
0.64%
ethereumEthereum
1,323.63 $
1,323.63 $
0.94%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.36%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.5%
bnbBNB
274.90 $
274.90 $
0.17%
xrpXRP
0.468003 $
0.468003 $
6.78%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.31%
cardanoCardano
0.445434 $
0.445434 $
1.91%
solanaSolana
32.98 $
32.98 $
0.49%
dogecoinDogecoin
0.061169 $
0.061169 $
1.66%

Benzer Haberler