Cumartesi, Ocak 16, 2021

IOTA Fiyat Tahmini ve Geleceği 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025

İOTA Fiyat Tahmini:

IOTA nedir?

IOTA, nesnelerin internetini (IoT) güçlendirmek için tasarlanmış en umut verici dağıtılmış defter teknolojilerinden biri olarak bilinir. Yaygın bir yanılgı, Iota’nın bir Blockchain olduğu ve Blockchain’lerin (Bitcoin, Ethereum, vb.) Dağıtılmış defter teknolojisi ile birçok benzerliği paylaşmasına rağmen , iki teknolojinin çok farklı temel yapılara sahip olmasıdır . Aslında, ağının merkezinde, geleneksel Blockchain teknolojisinde ortak bir sorun olan ölçeklenebilirliği geliştirme ve iyileştirme misyonu var. Bu iyi bir tanımdır :

 IOTA, 2015 yılında başlatılan, Nesnelerin İnterneti (IoT), veri bütünlüğü, mikro / nano ödemelerin ve ölçeklenebilir merkezi olmayan bir sistemin gelişmekte olan m2m ekonomisi için yararlı olmaya odaklanan, kuantuma dirençli bir dağıtılmış defter protokolüdür. garantili. IOTA benzersiz bir şekilde sıfır ücret, ölçeklendirme sınırlaması yok ve kullanıcıların aynı zamanda doğrulayıcı olduğu merkezi olmayan fikir birliği sunar. Dijital para birimi ‘iota’ sıfır enflasyonist maliyetle sabit bir para kaynağına sahiptir.

Bir Blockchain’in yapısı, küresel işlemlerin üçüncü tarafların katılımı olmadan merkezi olmayan ağlarda yürütülmesini mümkün kılar. Ve yıllar geçtikçe bu yeterli olsa da, Blockchain ana akım olarak benimsenirken, ölçeklenebilirlik, teknolojinin en büyük mücadelelerinden biri haline geldi ve bu da işlem ücretlerinde artışa ve daha yavaş işlem işleme hızına yol açtı. Iota burada devreye giriyor. Iota, The Tangle olarak bilinen farklı bir dağıtılmış defter üzerinde çalışıyor .

Blockchain’in statiğine çözüm

Tangle teknolojisi, Iota’da kullanılan bir yönlendirilmiş çevrimsiz grafiktir (DAG). Tangle açık kaynaklı, bedelsiz, ölçeklenebilir ve nesnelerin interneti ekosisteminde sürtünmesiz veri ve değer aktarımını geliştirmek için tasarlanmıştır. Özünde, The Tangle, geleneksel Blockchain’in karşılaştığı birçok statiği çözmek için özellikle tasarlanmıştır.

Ağ Hızı

Blockchain’de işlemlerin işlendiği sınırlı bir oran vardır. İşlemler, mevcut blok zincirine art arda bir blok eklendiğinde sırayla depolanır, bu daha uzun bir işlem hızı süresine yol açar.

Şu anda, bir Blockchain saniyede yalnızca 7 işlemi işleyebilir. Öte yandan Tangle, işlemler tek bir akışta ayrı ayrı depolandığı ve birbirine dolandığı için sınırsız ölçeklenebilirliğe sahip olacak şekilde tasarlanmıştır; bu işlemde, bir işlem diğer iki işlemi doğrular ve böylece işlem hızını büyük ölçüde artırır. Haziran gibi yakın bir tarihte, The Tangle’ın saniyede tahmini 300 işlem gerçekleştirdiği doğrulandı.

Blockchain’in aksine, Iota ağında daha fazla işlem yapıldıkça ağ hızı daha da hızlı çalışır.

İşlem Doğrulama Yöntemi

Bitcoin’in Blockchain’inde, ağdaki kullanıcılar ve madenciler iki gruba ayrılır. Birincisi daha düşük ücretlendirilirken, ağ etkinliği daha yüksek olduğunda ve ücret ücretleri arttığında ikincisi ödüllendirilir. Bu modelin verimsiz olduğu kanıtlanmıştır ve ağda çatışmaya neden olduğu bilinmektedir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için The Tangle, farklı bir işlem doğrulama yöntemi kullanarak sorumluluk hiyerarşisini ortadan kaldırır.

Tangle’da, siteler (işlemler) ve düğümler (cihazlar) olarak bilinen iki grup vardır. Her ikisi de ağdaki işlemleri doğrulamak için gereklidir. Düğümler (cihazlar) işlem yapmak istediğinde, düğümlerin Iota ağındaki önceki işlemleri doğrulaması gerekir. Yapılan her işlemle ağ daha da güvenli hale gelir.

Sıfır İşlem Ücreti

Iota üzerindeki işlemleri doğrulamak çok az hesaplama iş yükü gerektirir, bu da Iota üzerinde oldukça faydalı bir özellik daha sunar; anlamsız. Tangle, kullanıcıları işlem yayınladıkları için ödüllendirmez, bu nedenle işlemlerde herhangi bir ücret alınmaz. Ne şimdi ne de gelecekte.

The Tangle kullanarak, farklı makineler verileri verimli bir şekilde aktarabilir ve alabilir. Bu, nesnelerin interneti ekosisteminin hızlanması için IOTA’yı çok önemli kılıyor.

IOTA Ortaklıkları

Tangle, IOTA’yı IoT’nin geleceği için en umut verici yenilikçi teknolojilerden biri olarak haritaya koydu. Birçok IoT şirketi, iota’nın yeni nesil bir teknoloji olarak potansiyelini kabul etti ve platformlarında IOTA’yı benimsemeye ilgi gösterdi. IOTA Vakfı, projenin temelini oluşturan teknolojiden yararlanmak isteyen farklı şirketlerle görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Bu yıl 26 milyar nesnenin Nesnelerin İnterneti’nden güç alacağı tahmin ediliyor. 2025 yılına kadar, McKinsey Global Institute’a göre nesnelerin interneti, küresel ekonominin 4 trilyon ila 11 trilyon dolarını oluşturacak ve Iota vakfı, bu sektöre öncülük etmede önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor.

Iota, IoT endüstrisinde birden fazla kullanım senaryosuna sahiptir ve bunlardan bazılarının sektörde çok daha sonra uygulanması beklenirken, ağ zaten en büyüklerinden bazıları için gerçek uygulamalar ve çözümler geliştirmeye başladığından, Iota küresel organik benimseme ile övünebilir. dünyadaki şirketler.

IOTA gerçek dünya kullanım durumları

IOTA, dünyanın önde gelen otomobil şirketlerinden bazılarıyla ortaktır. Volkswagen, 2018 yılında The Tangle teknolojisini araçlarına entegre etmek için Iota ile ortaklık kurdu. Alman otomobil üretim şirketi, Iota’nın yazılımın aracına indirilmesini kolaylaştıracağını ve aynı zamanda Tangle’ı arabalarına kapsamlı bir şekilde entegre etme konseptinin kanıtını ortaya çıkaracağını açıkladı.

2019’da IOTA ve Volkswagen, “Dijital CarPass” adını verdiği şeyi piyasaya sürdü. Kilometre için veri toplamak üzere tasarlanmış bir araç. Porsche ayrıca, Program 4 adlı bir araç geliştirmek için IOTA ile görüşmelerde bulunduğunu açıkladı. Son zamanlarda, IOTA ve Jaguar Land Rover, değer ve veri aktarımı için IOTA’yı kullanan bir “akıllı cüzdan” geliştirmek için bir araya geldi.

Açıkçası, IOTA son derece veri işlemeye odaklanmıştır. Başka bir gerçek dünya kullanım örneği, verileri doğru bir şekilde doğrulamak için kullanılan “veri güven yapısı” olarak adlandırdığı şeyi geliştirmek için birlikte çalışan IOTA, Linux ve Dell Technologies’dir.

Akıllı şarj, kitle fonlaması, akıllı evler, uzay araştırması, Gerçek Zamanlı Veri Depolama, Akıllı şebekeler, IOTA’nın yerleştirildiği diğer birçok alandan bazılarıdır.

MIOTA nedir?

MIOTA, bir IOTA birimidir. Doğrudan hemen hemen tüm borsalarda satın alınır ve IOTA’nın fiyatı genellikle MIOTA’da kote edilir. “M” mega anlamına gelir, yani bir milyon. Dolayısıyla, 1 MIOTA 1.000.000 IOTA’ya eşdeğerdir.

IOTA, ana akımın dikkatini çekmeye devam etmesine ve hala IoT’nin büyümesine öncülük etmek için merkez teknoloji haline gelmeye devam etmesine rağmen, yerel Cryptocurrency aynı türden bir kabul görmüyor.

IOTA ağındaki farklı kullanıcılar arasında bir işlem aracı olarak kullanılan yerel belirteç olan MIOTA, “yatırıma değer” olarak endüstri standartlarını tam olarak karşılamadı. Aslında, yatırımcılar (IOTA) MIOTA’nın geleceği hakkında, diğer önde gelen Kripto para birimleriyle başa baş olma potansiyeline sahip olup olmadığı konusundaki belirsizliklerini dile getirdiler.

(Iota) MIOTA, 2016 yılında piyasaya sürüldü, IOTA vakfı, kitle satışından Cryptocurrency’da yaklaşık 500.000 $ topladı. Bununla birlikte, IOTA endüstrisi hala emekleme aşamasında ve benimseme arttıkça MIOTA fiyatının yükselmesi bekleniyor. IOTA’nın kurucusu, giderek daha fazla kullanıcının Iota satın alması beklendiğinden MIOTA fiyatının yakın gelecekte bir artış görmesini beklediğini bile açıkladı. Mevcut (IOTA) Miota tokenlerinin sayısı, her biri 23 sentlik bir fiyat değerine sahip 2.78 milyar seviyesinde bulunuyor.

IOTA’nın kurucusu, benimsemenin nihayetinde kıtlığa yol açacağı gerçeğine büyük bahisler vererek, IOTA’yı uygulayan her cihazın minimum 1 $ değerinde IOTA’ya (MIOTA) sahip olabileceğine ve her insanın ortalama olarak bu cihazlardan ikisine sahip olacağına inanıyor. (IOTA) Miota fiyatı, gelecekte IOTA’ya olan talebin artması nedeniyle fırlayacak.

IOTA Tahmini

Yazı yazılırken CoinMarketCap verileri 27 Ekim 2020 itibariyle IOTA’nın şu özelliklere sahip olduğunu gösteriyor:

  • Geçerli fiyat: 0,273130 $
  • $ 759,173,023 Piyasa Değeri
  • 24 saatlik hacim: 11.041.472 $
  • 2.779.530.283 MIOTA Dolaşımdaki Arz
  • A Toplam arz: 2,779,530,283 MIOTA

Mevcut piyasa yapısı, Cryptocurrency teknik analistlerinden IOTA fiyat tahminleri ve Cryptocurrency tahmin platformları ile ayılar muhtemelen 2020’de piyasanın kontrolünü ele geçirecek. Bununla birlikte, 2021 için tahminler büyük ölçüde yükselişe geçti.

IOTA Fiyat Tahmin 2020

John McAfee’nin beğenileri, IOTA’nın hala en yavaş büyüyen Kripto para birimlerinden biri olduğuna inanırken, IOTA Reddit topluluğu iota fiyatının büyük ölçüde Bitcoin’in fiyat hareketlerine ve oranına bağlı olduğuna inanıyor .

Iota , 2020’nin ilk çeyreğinde IOTA’nın birden fazla projede yer almasıyla daha iyi performans göstermemiş olsa da , IOTA’nın yeterli ivme kazanması muhtemeldir ve muhtemelen 0,30 $ ‘a kadar ve üzerinde işlem yapabilir. Boğalar kontrol altında kalırsa, fiyatlar 0,50 $ ‘a kadar yükselebilir ve muhtemelen 1 $’ ın üzerine çıkabilir.

Ağustos ortasında 0,43 $ ‘a yükselen IOTA, 2021 yılına kadar 0,5 $’ a ulaşabilecek bir yükseliş dalgası paterni izledi.

Cüzdan Yatırımcı IOTA Tahmini

Cüzdan yatırımcılarının Iota tahminleri, Cryptocurrency için oldukça düşüyor. Cüzdan yatırımcısı, Iota’nın 2020’nin kapanışına kadar 0.14 $ ‘dan işlem yapmak için bir düşüşe geçip mevcut işlem fiyatının neredeyse yarısını kaybedebileceğini tahmin ediyor.

Fiyat Temmuz ayından beri umut verici. Fiyat, 2 Temmuz’da 0,23 $ ‘lık bir fiyattan işlem görmek için yükseldi ve o zamandan beri hafif artışlar elde etmeye devam etti.

Eğer iota fiyat Cüzdan yatırımcıdan tahminler semere gelmeye vardı bu akım anlamına geleceğini iota fiyat Yılın ikinci çeyreğine kadar,% 70’ten fazla düşmesi gerekir. Cüzdan yatırımcısı, teknik analizinin ikinci yarısında, Iota fiyatının 1 yıl içinde 1 $ işaretinin üzerinde işlem yapma ihtimalinin çok düşük olduğunu tahmin ediyor.

Kripto Derecelendirmesi IOTA Tahmini

Crypto Rating platformuna göre, IOTA fiyat tahmin algoritmasına dayalı olarak, IOTA’nın potansiyel olarak uzun vadeli olabilen kısa vadeli bir ralli olması beklenmektedir. Geçmiş verileri kullanan sitenin algoritması, Iota fiyatının bir ayda 0,29 dolara ulaşmasının ve hatta 6 ayda 0,37 dolara kadar yükselmesinin beklendiğini tahmin ediyor. Ocak 2021 itibarıyla iota, fiyat tahmininin 0,39 dolara kadar çıkmasıyla ticaret bile yapabilir.

Uzun vadeli teknik analiz, gelecekte ümit verici bir iota öngörüyor. IOTA’nın, düzenlemenin yanı sıra kurumsal yatırımcıların yatırım ilgisindeki potansiyel artıştan yükselişle etkilenmesi bekleniyor. Dolayısıyla 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025 yıllarına ilişkin fiyat tahminlerinin sırasıyla 0,27, 0,39, 0,52, 0,55, 0,88 Dolara ulaşması bekleniyor.

Ticaret Canavarları IOTA Tahmini

Ticaret canavarları hafif bir IOTA Yükselişini tahmin ediyor. Genelde oldukça yükseliş eğilimini korurken fiyatın daha sonra değişmesi bekleniyor. Ağustos 2020 ayı için, ticaret canavarlarından gelen iota madeni para fiyat tahmini tahmini olarak 0,27 dolar. Ay sonunda satın alın, fiyatın 28 dolara ulaşması bekleniyor. Aralık 2020’ye kadar, IOTA’nın 0,26 $ civarında işlem görmeye devam etmesi bekleniyor.

Ocak 2021 IOTA fiyat tahminine göre, ticaret canavarları yılın başında ortalama fiyatı 0,27 dolar ve maksimum fiyatı 0,34 dolar olarak tahmin ediyor. Yıl sonuna kadar, boğaların piyasayı ele geçirmesi bekleniyor, bu nedenle ortalama fiyatların 0.35 $ ‘a ve maksimum fiyatların 0.44 $’ a ulaşması bekleniyor.

Öte yandan, piyasadaki düşüş eğilimi 2021 başında fiyat değerinin 0,23 $ ‘a düşmesine neden olabilir. Kapanış fiyatları da biraz düşerek 0,30 $’ a düşebilir. Uzun vadede, iota için gelecekteki fiyat, sitenin büyük ölçüde yükselişte kalmasını beklediği fiyattır, Iota’nın hala 1 $ seviyesine geçmesi beklenmiyor. 2022 ve 2023 için Iota tahmini, önceki direnç seviyelerini kıracağı ve sırasıyla 0,45 ve 0,54 dolarlık yeni zirveye ulaşacağı tahmin edilen bir fiyattır.

Logforecast IOTA Tahmini

Uzun tahmin Iota fiyat tahmini biraz yükselişe geçiyor ve kademeli olarak önceki desteğin altında ticaret yapmak için bir düşüşe neden oluyor. Diğer birçok fiyat tahmininden farklı olarak, Longforecast’in uzun vadeli teknik analizi, IOTA benimseme oranına bakılmaksızın, Iota’nın fiyat değerini artırmasının daha uzun zaman alacağı sonucuna varıyor.

2020 Fiyat tahmininin 0,30 $ ‘dan kapanması, 2021 Ocak sonunda 0,25 $’ dan kapanması ve Aralık ayına kadar 0,20 $ ‘dan tamamlanması bekleniyor. Ertesi yıl, Iota’nın ticaret değerinde toplam% 17,3 kaybetmesi ve 2022’de yıllık 0,6 $ kapanış fiyatı ile daha da düşüşe geçmesi bekleniyor. 2023 için, Iota’nın kapanması beklendiğinden iota fiyat tahminleri hafifçe yükseliş eğilimi gösteriyor. yılı 0,9 dolarlık bir fiyatla ve 2024’te 0,14 dolarla daha da yüksek bir fiyata kapandı.

Coinswitch IOTA Tahmini

Coinswitch’in uzun vadeli iota fiyat tahminleri oldukça iyimser . Temeli Coinswitch bireyin fiyat tahmini temel analiz yatmaktadır. Bu yıl, birçok MIOTA projesi konsept aşamasından test aşamasına geçiyor ve yıl sonuna kadar çok sayıda proje tamamlanmış olacaktı, dolayısıyla Coinswitch’ten çok yönlü bir yükseliş tahmini.

Coinswitch, uzun vadeli bir yükseliş Cryptocurrency piyasasında büyük bahis oynuyor. Yıl sonu için iota fiyat tahmininin 4 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Aşamalı olarak, fiyatın 5 yıl içinde katlanarak artması bekleniyor, 2025 yılına kadar iota fiyatının 9.847 $ ‘a ulaşması bekleniyor . 2030 yılına kadar, boğaların fiyatı yeni seviyelere, özellikle 10 $ ‘a yükseltmesi ve muhtemelen 12.43 $’ a yükselmesi bekleniyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

43BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
25,154,927
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 16 January 2021 10:28

En Son Haberler

Ripple Fiyat Analizi: XRP Satış Baskıları Fiyatı 0,25 Dolar Altına Düşürecek

Ripple fiyat tahmini 0,25 doların altına düşmeyi bekliyor.Güçlü direnç noktamız 0,285 dolar .Etkili destek Noktamız 0,272 $ seviyesinde. Ripple, güçlü düşüş baskısı altında ve 0.70...

Mt.Gox Mahkeme Sonuçlanmadan Bitcoin’leri Erken Ödemeyi Teklif Etti

Japon borsasında kaybolan Bitcoin'lerini geri iadesini isteyen alacaklılar Mt.Gox, 2014 yılından beri mahkede olan olay mahkeme sonuçlanmadan Bitcoin'lerini geri alabilecekler. CoinLab Inc., Mt.'nin mütevellisi Nobuaki Kobayashi...

SEC Başkanı: XRP’nin Kaderi Tüm Kripto Piyasasını Kapsayabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun bir sonraki başkanı olması beklenen Gary Gensler, Ripple'ın SEC ile yasal mücadelesinin kripto endüstrisi üzerinde geniş kapsamlı bir...
bitcoinBitcoin
37,440.00 $
37,440.00 $
2.67%
ethereumEthereum
1,210.35 $
1,210.35 $
1.42%
rippleXRP
0.285679 $
0.285679 $
2.63%
litecoinLitecoin
146.04 $
146.04 $
2.47%
eosEOS
2.80 $
2.80 $
0.14%
tezosTezos
2.93 $
2.93 $
9.42%
chainlinkChainlink
21.85 $
21.85 $
21.32%

Benzer Haberler

Ripple Fiyat Analizi: XRP Satış Baskıları Fiyatı 0,25 Dolar Altına Düşürecek

Ripple fiyat tahmini 0,25 doların altına düşmeyi bekliyor.Güçlü direnç noktamız 0,285 dolar .Etkili destek Noktamız 0,272 $ seviyesinde. Ripple, güçlü düşüş baskısı altında ve 0.70...

Mt.Gox Mahkeme Sonuçlanmadan Bitcoin’leri Erken Ödemeyi Teklif Etti

Japon borsasında kaybolan Bitcoin'lerini geri iadesini isteyen alacaklılar Mt.Gox, 2014 yılından beri mahkede olan olay mahkeme sonuçlanmadan Bitcoin'lerini geri alabilecekler. CoinLab Inc., Mt.'nin mütevellisi Nobuaki Kobayashi...

SEC Başkanı: XRP’nin Kaderi Tüm Kripto Piyasasını Kapsayabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun bir sonraki başkanı olması beklenen Gary Gensler, Ripple'ın SEC ile yasal mücadelesinin kripto endüstrisi üzerinde geniş kapsamlı bir...

Nano Coin Fiyat Tahmini 2021 – 2028

Nano (NANO) nedir? Nano, Dell ve Qualcomm gibi şirketlerle çalışma deneyimi olan Colin LeMahieu tarafından oluşturuldu. Nano, Direct Acrylic Graph (DAG) kullanır ve blok kafes mimarisi...