Home Altcoin Haberleri Güney Kore, Altcoinleri Riskleri Sebebiyle İnceleyecek

Güney Kore, Altcoinleri Riskleri Sebebiyle İnceleyecek

0
Güney Kore, Altcoinleri Riskleri Sebebiyle İnceleyecek

Yatırımcılar için potansiyel riskleri azaltmak için, Güney Koreli yetkililer, borsalarda altcoinlerin listeleme süreçlerini inceleyecek.

Altcoinlerin fiyat ve popülaritesindeki önemli artış, Güney Koreli yetkililer arasında endişelere yol açtı. Ülkenin banka birliği, üyelerine kripto borsalarında alım satım için mevcut olan ve hızla artan alternatif koin sayısını araştırmalarını tavsiye etti.

Altcoinler için Güney Kore Uyarısı

Bitcoin yılın başından beri yeşil renkte olsa da, 2021 şimdiye kadar altcoinlere doğru gidiyor.

Dahası, Dogecoin ve SHIBA INU gibi taklitçiler gibi arkasında çok az değeri olan veya hiç değeri olmayan diğerleri ana aşamaya ulaştıktan sonra çiçek açtı. Çift ve hatta üç haneli getiriler, kitleleri çeken “yeni normal” haline geldi.

Bu trendlerden faydalanan kripto borsaları , yeni sıcak parayı listelemek için acele ediyor . Yerel bir rapora göre, bu Güney Kore’de gerçek bir sorun haline gelmiş gibi görünüyor .

Banka birliğinin yerel borsalarda hızla artan altcoin sayısının yatırımcılar için riskleri artırdığına inandığını bildirdi. Sonuç olarak, üyelerine risklere maruz kalmayı azaltmak için açık bir hareketle bir borsanın alım satım kapasitesini ölçmek için listeleme süreçlerini incelemelerini tavsiye etti.

“Önerdiğimiz kriterlerden biri, dijital varlıkların güvenliği ve bu, bir borsadaki dijital para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa çok fazla dijital varlıkla ilgilenirse, daha fazla risk alır. ”

Kore Bankalar Federasyonu yetkilisi yorumladı

Kapsam, bitcoin’e kıyasla hızla büyüyen alts ticaret hacmini özetledi. En büyük yerel kripto borsası Upbit – sadece% 4,26’lık bir BTC işlem hacmi görürken, kalan % 95’in üzerinde altcoinler sorumluydu.

Güney Kore’deki Yönetmelikler

Doğu Asya ülkesi, son zamanlarda kripto para birimi endüstrisi etrafında yasal bir çerçeve oluşturma konusunda oldukça aktif.

Mart ayında yetkililer , şüpheli işlemleri bildirmeyen ve ilgili verileri tutamayan borsalar da dahil olmak üzere tüm sanal varlık hizmetleri sağlayıcıları (VASP’ler) için ağır ceza standartları ve para cezaları öneren yeni bir kural uygulamaya koydu.

Sonuç olarak, OKEx Korea ve Binance Korea dahil olmak üzere bazı ticaret merkezleri Güney Kore şubelerini durdurdu.

Ayrı olarak, ülke kripto ticaretinden elde edilen karlara % 20 sermaye vergisi uygulamayı planlıyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here