Home Altcoin Haberleri Fransa Merkez Bankası’nın Düşüncelerine göre Dijital Euro’nun Temeli XRP

Fransa Merkez Bankası’nın Düşüncelerine göre Dijital Euro’nun Temeli XRP

0
Fransa Merkez Bankası’nın Düşüncelerine göre Dijital Euro’nun Temeli XRP

CPA Australia, Fransa merkez bankası’nın XRP’yi dijital Euro ihraç edebilmek için potansiyel bir platform olarak görüyor.

Bitcoin ve Ethereum Merkez Bankasının Dijital Para Birimi Olamaz

Öncelikle sizlere CPA Australia’yı tanıtalım. CPA Australia, 1886’dan beri dünya çapında 150’den fazla ülkede 166.000’den fazla çalışanıyla çalışan Avustralya’da profesyonel bir muhasebe kuruluşudur.

“Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler): Karşılaştırmalı Bir İnceleme” adlı bir rapor yayınladılar. Belge, Fransız Merkez Bankası’nın dijital avroyu başlatmak için olası bir temel olarak Ripple ve XRP’yi tartıştığını ortaya koydu.

Rapor da en büyük iki kripto parada incelendi fakat rapor Bitcoin’i çok riskli bir yatırım aracı olarak görüyor. Ethereum’un ise merkezi olmaması ve herhangi bir hükümet tarafından kontrol edilememesinden dolayı listeden çıkarıldığı açıklandı.

Rapordaki bilgilere bakılırsa Avusturalya Hükümeti kontrol edilememesine rağmen Ethereum platformunu kullanarak bir kripto para çıkarmayı düşünüyor.

Rapor, Çin’le başlayarak dünyayı kasıp kavuran Covid-19 pandemisinden ötürü dijitalleşmenin bir hayli arttığını ve kripo para sektörünün büyüdüğünden de bahsediyor. Çevrim içi ödemelerde ise kripto paraların sağladığı avantajlar çok dikkat çekmekte.

XRP Daha İyi ve Merkezi Bir Alternatif Olabilir

Raporda Ripple için Ethereum’a alternatif olan merkezi bir platform olarak bahsedilmekte. Evet Ripple kendi blokzincirin de çalışmıyor olsa da kendi defterine sahip.

Ripple’a bu şekilde güvenen sadece merkez bankası değil, başka bankalarında Ripple’ı bir alternatif olarak görenler var.

Belgede ayrıca Fransa Merkez Bankası’nın XRP ve Ripple’ı dijital euro yapmak için potansiyel bir platform olarak tartıştığı belirtildi.

Fransa’nın merkez bankası Banque de France, Ripple / XRP’yi Avrupa’nın merkezi dijital para birimi için olası bir platform olarak açıkça tartıştı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here